Vezda János: Ügyünk volt a rendőrséggel. DEDIKÁLT! (Trunkó Barnabássak.) hn., én., Budapesti Közbiztonsági és Módszertani Központ Alapítvány - BRFK Baráti Kör Egyesület. Kiadói papírkötés.
Kaposy Miklós: Umbulda. Riportszatíra. A szerkesztő, Geszty Péter által DEDIKÁLT példány. (Geszty Péter (1932-1987) dramaturg, szerkesztő, humorista, Geszti Péter dalszövegíró édesapja.) Bp., 1984,IPV. Kaján Tibor illusztrációival. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Berkesi András: Szerelem három tételben. A szerző Berkesi András (1919-1997) író által DEDIKÁLT példány. Bp.,1985,Magvető-Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Szilvási Lajos: Albérlet a Síp utcában. A szerző, Szilvási Lajos (1932-1996) József Attila-díjas író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Méhes András: Szivek tolmácsa. Szerelmi levelező az életben előforduló minden alkalomra. Emlékversekkel megtoldva. Bp., 1917, Franklin. 4. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, laza fűzéssel.
Zsolt Béla: Kőért kenyér. Vezércikkek 1921-1939. Bp., 1939,(Tábori és Társa Bt.) Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a gerincen kis hiánnyal.
Zsolt Béla (1898-1949) író, úságíró. Szépirodalmi műveivel kisebb sikereket ért el, mint publicisztikájával. Olvasóközönsége főleg a liberális polgárság volt. A rendszer népellenes és antiszemita intézkedéseit támadó polemikus cikkei általában a haladó körökben tekintélyt szereztek nevének. 1944 tavaszán munkatáborba vitték, onnan Bergen-Belsenbe, majd Kastner Rezső segítségével Svájcba jutott. Innen tért haza. 1945 után a megalakuló Magyar Radikális Pártnak tagja lett, majd a párt lapja, a Haladás c. polgári radikális hetilap főszerkesztője lett, és maradt haláláig.