Szamosi János: Az austriai egyetemek haladása tíz év alatt. (1868-1877) és egy pillantás a magyar egyetemekre. A szerző, Szamosi János (1840-1909) bölcseleti doktor, egyetemi tanár, által Réthy Mór (1846-1925) matematikus, fizikus részére DEDIKÁLT példány. Kolozsvár, 1879, Stein János, 31 p. Különlenyomat. Kiadói papírkötés. Felvágatlan példány!
Z. Molnár László - Molnár Jenő: Tűz a kaszinóban. A szerelem és szerencse játéka 3 felvonásban. 1943, a szerzők kiadása, kopott papírkötés, felvágatlan lapokkal, foltos borító.
May Károly: A datolya honából. Keleti útirajzok. Átdolgozta: Szabó Károly. Bp., é.n., Athenaeum, 248 p. + 4 t. Kiadói kopott illusztrált egészvászon-kötés.
Fehér útakon. Nagy László versei. Kolozsvár, 1913. Szent Bonaventura könyvnyomda nyomása. Kiadói papírkötésben, bélyegzővel és tulajdonosi névbejegyzéssel.
Maximilian Eyth: Küzdelem a piramisért. Technikai regény. Az ifjuság számára átdolgozta (ford.): Pogány Kázmér. Bp., 1922, Szent István-Társulat, 357+(3) p. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.