Bogsch László: A Kárpátmedence fejlődéstörténete és földtani felépítésének vázlata. (Dedikált.) Budapest, 1948. Egyetemi Nyomda. 24 p. + 6 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mendöl Tibor professzor úrnak a régi szeretettel: B. Laci." (Az Országos Földrengésvizsgáló Intézet kiadványai. C. sorozat, 6. szám.) Prov.: Mendöl Tibor. [Mendöl Tibor (1905-1966) geográfus, egyetemi tanár, a hazai településföldrajz meghatározó szakértője.] Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Új Aurora irodalmi és művészeti folyóirat 1984. 3. száma. Bartis Ferenc (1936-2006) erdélyi magyar író, költő által dedikált! (Békéscsaba, 1984), Békéscsabai Városi Tanács VB. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban (a védőborítón Bartis Ferenc dedikációjával). + Bartis Ferenc autográf dedikációja a Pest Megyei Hírlap 1985. febr. 23-i számának töredékén (Törpefenyő c. versével)
Herczeg Ferenc: Idegenek között. (A nevelőnő naplója). Bp., 1900, Singer és Wolfner, 180+(12) p. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a címlapon Baranski Gyula (1867-1953) lengyel származású ügyvéd, politikus névbélyegzőjével.
Fux Kornél - Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek. (Mindkét szerző által aláírt példány!) Történelemszakköri Füzetek 14. Bp., 1981, Tankönyvkiadó. Első kiadás. Átkötött műbőr-kötésben.
Gracza János: Három hét a Tiszán. Mühlbeck Károly rajzaival. Az Én Ujságom könyvei. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 48 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, széteső állapotban.
1973 ÁKV antikvár könyv aukció - Antikvár könyvek katalógusa VII. Bp., 1973, Állami Könyvterjesztő Vállalat, VIII+315 p. Kézzel beírt leütési árakkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 2400 példányban.
Granasztói György: A középkori magyar város. (Dedikált.) (Budapest), 1980. Gondolat Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 275 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Major Jenőnek tisztelettel ajánlja: Granasztói György". Granasztói György (1938-2016) történész, egyetemi tanár. Fő kutatási területe a történeti demográfia és a várostörténet. Olvasmányos stílusban megírt várostörténetét oldalszámozáson belül szövegközti térképvázlatok, ábrák, felvételek kísérik. (Magyar história.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Babits Mihály: Oedipus király és egyéb műfordítások. Budapest, [1931]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 246 + [2] p. Egyetlen kiadás. Babits Mihály pálya közepi műfordításkötete értelemszerűen nem tartalmazza műfordítói életműve teljességét. Kötetünk három nagyobb drámafordításán kívül kisebb lírafordításaiból válogat. A tartalomból: Szophoklész: Oedipus király -- Shakespeare: A vihar -- Goethe: Iphigenia Taurisban -- Walter von der Vogelweide: A hársfaágak csendes árnyán -- Edgar Allan Poe: Lee Annácska -- Paul Verlaine: A Cylmene -- Charles Baudelaire: A szép cseléd -- Edgar Allan Poe: A holló -- Oscar Wilde: Charmides. Botka 299. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.