Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

Salamon Béla: Hej, színművész!... DEDIKÁLT! 1939, Szerző. Kiadói egészvászon kötés, gerinc sérült, szakad, viseltes állapotban.
20926.

Rufpreis:
1 800 HUF

Bogsch László:  A Kárpátmedence fejlődéstörténete és földtani felépítésének vázlata. (Dedikált.) Budapest, 1948. Egyetemi Nyomda. 24 p. + 6 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mendöl Tibor professzor úrnak a régi szeretettel: B. Laci." (Az Országos Földrengésvizsgáló Intézet kiadványai. C. sorozat, 6. szám.) Prov.: Mendöl Tibor. [Mendöl Tibor (1905-1966) geográfus, egyetemi tanár, a hazai településföldrajz meghatározó szakértője.] Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20927.

Rufpreis:
3 000 HUF

Új Aurora irodalmi és művészeti folyóirat 1984. 3. száma. Bartis Ferenc (1936-2006) erdélyi magyar író, költő által dedikált! (Békéscsaba, 1984), Békéscsabai Városi Tanács VB. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban (a védőborítón Bartis Ferenc dedikációjával). + Bartis Ferenc autográf dedikációja a Pest Megyei Hírlap 1985. febr. 23-i számának töredékén (Törpefenyő c. versével)
20928.

Rufpreis:
1 600 HUF

Herczeg Ferenc: Idegenek között. (A nevelőnő naplója). Bp., 1900, Singer és Wolfner, 180+(12) p. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel, a címlapon Baranski Gyula (1867-1953) lengyel származású ügyvéd, politikus névbélyegzőjével.
20929.

Rufpreis:
1 200 HUF

Fux Kornél - Hölgyéné Angelotti Zsuzsanna: Magyar pénzérmék és papírpénzek. (Mindkét szerző által aláírt példány!) Történelemszakköri Füzetek 14. Bp., 1981, Tankönyvkiadó. Első kiadás. Átkötött műbőr-kötésben.
20930.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gracza János: Három hét a Tiszán. Mühlbeck Károly rajzaival. Az Én Ujságom könyvei. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 48 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, széteső állapotban.
20931.

Rufpreis:
2 000 HUF

1973 ÁKV antikvár könyv aukció - Antikvár könyvek katalógusa VII. Bp., 1973, Állami Könyvterjesztő Vállalat, VIII+315 p. Kézzel beírt leütési árakkal. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 2400 példányban.
20932.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nádas Sándor: 4000 nője volt... (Bp.), é.n., Balzac (Admiral-ny.), 190+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes állapotban, foltos borítóval, a hátsó borítón penészfoltokkal, részben szétváló fűzéssel.
20933.

Rufpreis:
1 200 HUF

Granasztói György:  A középkori magyar város. (Dedikált.) (Budapest), 1980. Gondolat Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda). 275 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Major Jenőnek tisztelettel ajánlja: Granasztói György". Granasztói György (1938-2016) történész, egyetemi tanár. Fő kutatási területe a történeti demográfia és a várostörténet. Olvasmányos stílusban megírt várostörténetét oldalszámozáson belül szövegközti térképvázlatok, ábrák, felvételek kísérik. (Magyar história.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20934.

Rufpreis:
3 000 HUF

Babits Mihály: Oedipus király és egyéb műfordítások. Budapest, [1931]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 246 + [2] p. Egyetlen kiadás. Babits Mihály pálya közepi műfordításkötete értelemszerűen nem tartalmazza műfordítói életműve teljességét. Kötetünk három nagyobb drámafordításán kívül kisebb lírafordításaiból válogat. A tartalomból: Szophoklész: Oedipus király -- Shakespeare: A vihar -- Goethe: Iphigenia Taurisban -- Walter von der Vogelweide: A hársfaágak csendes árnyán -- Edgar Allan Poe: Lee Annácska -- Paul Verlaine: A Cylmene -- Charles Baudelaire: A szép cseléd -- Edgar Allan Poe: A holló -- Oscar Wilde: Charmides. Botka 299. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
20935.

Rufpreis:
3 000 HUF

Weöres Sándor: Hideg van. Versek. Pécs, 1985, Baranya megyei Könyvtár. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 3000 példányban.
20936.

Rufpreis:
1 800 HUF

Duma-István András: Én országom Moldova. DEDIKÁLT! Csíkszereda, 2000, Hargita Kiadóhivatal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20937.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF