Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

Zsigulin, Anatolij:  Gorjassaja berjoszta. Sztyihi. [Égő nyírfakéreg. Válogatott versek.] (Dedikált.) Moszkva, 1977. Izdatyelsztvo ,,Szovjetszkaja Rosszija". 1 t. (címkép) + 300 + [4] p. Dedikált: ,,Károly Jobbágy[nak] Anatolij Zsigulin. 30-X-77" A dedikációban Anatolij Zsigulin (1930-2000) orosz költő a magyar és orosz nép sorsközösségére hivatkozva küldi baráti sorait Jobbágy Károly műfordító számára. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti rajzokkal illusztrált kötet. Prov.: Jobbágy Károly. [Jobbágy Károly (1921-1998) költő, orosz műfordító, gimnáziumi tanár és könyvtáros.] Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
20902.

Rufpreis:
6 000 HUF

20903.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00
10

Kross, Jaan:  Zarubki na szkalah. Sztihyi. Perevod sz esztonszkoho. [Vágások a sziklán. Költemények. Észt eredetiből fordítva.] (Dedikált.) Moszkva, 1962. Szovjetszkij Piszatyel (Izdatyelsztvo ,,Szovjetszkij Piszatyel"). 103 + [1] p. Első orosz kiadás. Dedikált: ,,Jobbágy Károlyile eesti luuli [...] Iaan Kross. Budapestis 27. 10. 1966.".Jaan Kross (1920-2007) többszörösen irodalmi Nobel-díjra jelölt, Herder-díjas észt költő és író verseskötete eredeti nyelven 1956-ban jelent meg. Prov.: Jobbágy Károly. [Jobbágy Károly (1921-1998) költő, orosz műfordító, gimnáziumi tanár és könyvtáros.] Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20904.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Babits Mihály:  Írók két háború közt. Budapest, (1941). Nyugat (Hungária Nyomda Rt.) 287 + [1] p. Első kiadás. Babits Mihály irodalmi tanulmányai többségükben korábban folyóiratok hasábjain jelentek meg. A gyűjtemény nem pusztán egyes megjelenő kötetek kritikáiból, illetve egyes alkotók méltatásából áll, hanem elemzi az irodalmi piac változó természetét, belevilágít a korabeli irodalmi piac konfliktusrendszerébe, a generációs összetűzések természetébe: Babits, mint a Nyugat szerkesztője így például erős véleményt alkot a feltörekvő népi írók némelyikéről, mindenekelőtt Németh László jelentősebb botrányt kavart társadalomelméleti írásairól. A címlapon és az első szövegoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 310. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, enyhén rozsdafoltos lapszélekkel, eredeti védőborítóban. Jó példány.
20905.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Vécsey Leó:  Száműzött szív. Új versek. (Számozott, dedikált.) Budapest, 1938. Cserépfalvi-kiadás (Hungária Rt. ny.) 102 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: ,,Vogel igazható úrnak, a sajtó igaz barátjának: Vécsey Leó. 1940. okt. 22-én". Kolofon: ,,Ebből a munkából 50 darab számozott amatőrpéldány készült a Hungária-nyomda műhelyében, merített papiron, az író ajánlásával. Ez a példány a 27. számú, amely Vogel igazgató úr [kézzel kitöltve] részére nyomatott". Vécsey Leó (1893-1945) újságíró, bűnügyi szerkesztő, műfordító, a budapesti detektívtestület történetének krónikása. Verseskötete egész oldalas illusztrációit Szűr-Szabó József grafikusművész készítette. Prov.: Vogel Antal, a Szeged-Csongrádi Takarékbank ügyvezető igazgatója. Fűzve, Szűr-Szabó József által tervezett, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban. Jó példány.
20906.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Személyazonosítás. (Budapest), 1949. A Belügyminisztérium kiadványa (Forrás-nyomda N. V.) 100 p. A Belügyminisztérium belső terjesztésű, kereskedelmi forgalomba nem került, szövegközti rajzokkal, ábrákkal, felvételekkel gazdagon illusztrált módszertani kézikönyve az arc-, szem-, szemöldök-, orr-, száj-, ajak-, fül-, fogazat-, homlok-, kéz-, tenyér- és ujjformák igen gazdag választékát nyújtja, a termet, a járás típusaiban is eligazít, és nem utolsósorban a bajusz-, szakáll- és álszakáll-fajták között is rendet vág. A gazdagon illusztrált ismertetőjegy-fejezetet követően a személyazonosítás menete és módszertana, előtte a daktiloszkópia rövid történeti áttekintése, valamint a kíméletlen elvi szigorral megírt társadalomelméleti alapozó, melyből kiderül, hogy a bűnözés a kapitalizmussal harapózott el, és a tőkés társadalmi rend reakciós ügynökei ma is köztünk járnak, kiszűrésük és azonosításuk sürgős feladat. Kiadványunk emlékezetes vonása, hogy a demokratikus államrend megdöntésére készülő egyéneket társadalmilag veszélyesebbnek tartja a gyilkosoknál, sikkasztóknál, magzatelhajtóknál. A címlapon régi gyűjteményi bélyegzés. (Nyomozástani tankönyvek. II. kötet.) Poss.: Ceglédi Rendőrség Városi Kapitánysága. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20907.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00
11

20908.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

20909.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

20910.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Andersen, Hans Christian: Die Nachtigall. Holzschnitte von Walter Preisser. (Számozott, aláírt). (Berlin), é.n. (cca 1920), Otto von Holten - Gotthard Laske, 45+(3) p.+ 8 (Walter Preisser egészoldalas fametszetei) t. Német nyelven. Kiadói félpergamen-kötés, jó állapotban, minimálisan foltos borítóval. Számozott (142./500), az első fametszeten, ill. az utolsó oldalon Walter Preisser által aláírt példány.
20911.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

20912.

Rufpreis:
8 000 HUF

20913.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF