Fodor András: Ezer este Fülep Lajossal. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] (Dedikált.) Budapest, (1986). Magvető Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 746 + [2] p.; 663 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Major Jenőnek máig tartó tisztelettel, szeretettel ajánlom: Fodor Bandi. 986. XI. 15." Fodor András (1929-1974) költő, szerkesztő. Az Eötvös-kollégiumban Fülep Lajos (1885-1970) művészettörténész, filozófus tanítványa volt, élete végéig mentorának tekintette az idős mestert. A költő Eötvös-kollegista korától, 1947-től naplót vezetett, melyben a honi irodalmi, zenei és képzőművészeti élet számos alakja felvonul; a költő szoros barátságot tartott Hernádi Gyulával, Kormos Istvánnal, Lator Lászlóval, Csanádi Imrével, Csoóri Sándorral. A naplóból sajátos látószög nyílik a korabeli irodalmi élet meghatározó és egymással ellentmondásos viszonyt tartó kiadóinak, a Magvető Kiadónak és a Szépirodalmi Kiadónak szerepére, a kulturális döntéshozatal tényezőire, olykor pedig felsejlenek az egyes felkarolt szerzők felemelkedése és háttérbe szorulása mögötti indokok is. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Egységes, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, a gerincen az aranyozott címfelirat fekete címkén, egységes kiadói védőborítóban. Jó példány.
Sárközi Mátyás: Közel és távolban. [Tárcanovellák.] (Dedikált.) München, 1963. Aurora Kiadó (Heller & Molnár ny.) 110 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Major Jenőnek zugligeti nosztalgiával és barátsággal: Sárközi Mátyás. 1964. május 17." Sárközi Mátyás (sz. 1937) újságíró, író, szerkesztő. A második világháború után az árva és félárva gyermekek számára alapított zugligeti gyermek köztársaság, a Gaudiopolis lakója. Az 1956-os forradalom után Nyugatra menekült. Londonban, Münchenben újságíróként, íróként, kritikusként és a Szabad Európa Rádió szerkesztőjeként dolgozott. Példányunk lapjain halvány foltosság. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
Kádár Lajos: Rozika. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1938). Dante Könyvkiadó (Földes, Wagner és Társa ny.) [2] + 303 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: "Emlékül: Major Jenő barátomnak - és kedves Családjának őszinte testvéri szeretettel: Kádár Lajos. 1976. aug. 5." (A magyar regény mesterei.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Kádár Lajos: Halászok. Regény. (Dedikált.) (Budapest, 1938). Athenaeum (ny.) 204 p. Első kiadás. Dedikált: "Major Jenőnek: Emlékül a drága jó Barátnak - és kedves Családjának: Kádár Lajos. 1978. okt. 16." A címlapon kézírásos jegyzet: "Szerzői példány: Kádár Lajos". Kádár Lajos (1896-1986) író, Móricz Zsigmond felfedezettje. Az első előzéken apró, halvány foltosság. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Aranyozott, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.
Kádár Lajos: Lidérc-sziget. Regény a török világból. Szövegrajzok és borítólap Litkey György munkája. (Dedikált.) (Budapest, 1944. Stádium Sajtóvállalat Rt.) 128 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Drága Major Jenőéknek magyar testvéri szeretettel: Kádár Lajos. 1976. aug. 5." Kádár Lajos (1896-1986) író, Móricz Zsigmond felfedezettje. Török korban játszódó alföldi kalandregénye népi hősöket mozgat, szövegét Litkey György szövegközti rajzai kísérik. Kötetünk függelékében Péter Ernő: A népfőiskola jövője című rövid tanulmánya. (Nemzeti Könyvtár, VI. évfolyam, 137-138. szám.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, Litkey György színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Mályusz Elemér: A "csúti főesperesség" (Dedikált.) [Budapest], 1970. (Szegedi Nyomda). [271]-277 + [1] p. Dedikált: "Major Jenőnek szeretettel és sok köszönettel a kedves megemlékezéséért. Mályusz Elemér. 1971. jan. 21". (Különlenyomat a Levéltári Közlemények XL. évfolyamából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány. --- Hozzá tartozik: Mályusz Elemér: Állatkiviteli tilalmak Magyarországon a XIV. és XV. század fordulóján. [Budapest], 1983. [ny. n.] [319]-326 p. (Különlenyomat az Agrártörténeti Szemle 1983. évi 3-4. számából). Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.