Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

Szántó Tibor: Könyvnyomtatás. Tipográfia. Bp., 1964, Műszaki. II., átdolgozott kiadás. Egészvászon-kötés, bekötött papírborítóval.
20878.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fodor András:  Ezer este Fülep Lajossal. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] (Dedikált.) Budapest, (1986). Magvető Könyvkiadó (Pécsi Szikra Nyomda). 746 + [2] p.; 663 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Major Jenőnek máig tartó tisztelettel, szeretettel ajánlom: Fodor Bandi. 986. XI. 15." Fodor András (1929-1974) költő, szerkesztő. Az Eötvös-kollégiumban Fülep Lajos (1885-1970) művészettörténész, filozófus tanítványa volt, élete végéig mentorának tekintette az idős mestert. A költő Eötvös-kollegista korától, 1947-től naplót vezetett, melyben a honi irodalmi, zenei és képzőművészeti élet számos alakja felvonul; a költő szoros barátságot tartott Hernádi Gyulával, Kormos Istvánnal, Lator Lászlóval, Csanádi Imrével, Csoóri Sándorral. A naplóból sajátos látószög nyílik a korabeli irodalmi élet meghatározó és egymással ellentmondásos viszonyt tartó kiadóinak, a Magvető Kiadónak és a Szépirodalmi Kiadónak szerepére, a kulturális döntéshozatal tényezőire, olykor pedig felsejlenek az egyes felkarolt szerzők felemelkedése és háttérbe szorulása mögötti indokok is. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Egységes, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, a gerincen az aranyozott címfelirat fekete címkén, egységes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20879.

Rufpreis:
4 000 HUF

4 db karácsonyi témájú könyv: Jézuska csizmája. Krúdy Gyula karácsonyi írásai. Bp., 2003, Noran. Kiadói kartonált papírkötés. + Karácsonyi áhítat. Szerk.: Kálmán Ildikó és Lukács László. Bp., 2000, Vigilia. Kiadói kartonált papírkötés. + Karácsonyi legenda. Válogatás magyar szerzők karácsonyi írásaiból. Vál. és szerk.: Urbán László. Bp., 2000, Magyar Könyvklub. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + Karácsonyi történet. Magyar írók novellái. Összeáll.: Háy János. H.n., é.n., Palatinus. Kiadói kartonált papírkötés.
20880.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szentkuthy Miklós: Prae. Bp., [1934], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 632+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
20881.

Rufpreis:
4 000 HUF
17

Tamási Áron művei 3 kötet:   Virrasztás. Bp., 1943, Révai. Kiadói kopott félvászon-kötésben.;  Ábel az országban. Bp., 1935, Révai. Buday György illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés.  Jégtörő Mátyás. Kolozsvár,én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés.
20882.

Rufpreis:
4 000 HUF

20883.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szepes Mária: Varázstükör. Ezoterikus regény. A szerző, Orsi Szepes Mária (1908-2007) által DEDIKÁLT példány. Bp.,[1989.], Göncöl Kiadó. Kiadói papírkötés.
20884.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Sárközi Mátyás:  Közel és távolban. [Tárcanovellák.] (Dedikált.) München, 1963. Aurora Kiadó (Heller & Molnár ny.) 110 + [2] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Major Jenőnek zugligeti nosztalgiával és barátsággal: Sárközi Mátyás. 1964. május 17."  Sárközi Mátyás (sz. 1937) újságíró, író, szerkesztő. A második világháború után az árva és félárva gyermekek számára alapított zugligeti gyermek köztársaság, a Gaudiopolis lakója. Az 1956-os forradalom után Nyugatra menekült. Londonban, Münchenben újságíróként, íróként, kritikusként és a Szabad Európa Rádió szerkesztőjeként dolgozott. Példányunk lapjain halvány foltosság. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, halványan foltos kiadói borítóban. Jó példány.
20885.

Rufpreis:
4 000 HUF
11

Kádár Lajos: Rozika. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1938). Dante Könyvkiadó (Földes, Wagner és Társa ny.) [2] + 303 + [1] p. Első kiadás. Dedikált: "Emlékül: Major Jenő barátomnak - és kedves Családjának őszinte testvéri szeretettel: Kádár Lajos. 1976. aug. 5." (A magyar regény mesterei.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Színes, illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
20886.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kádár Lajos: Halászok. Regény. (Dedikált.) (Budapest, 1938). Athenaeum (ny.) 204 p. Első kiadás. Dedikált: "Major Jenőnek: Emlékül a drága jó Barátnak - és kedves Családjának: Kádár Lajos. 1978. okt. 16." A címlapon kézírásos jegyzet: "Szerzői példány: Kádár Lajos". Kádár Lajos (1896-1986) író, Móricz Zsigmond felfedezettje. Az első előzéken apró, halvány foltosság. Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Aranyozott, enyhén sérült kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.
20887.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kádár Lajos:  Lidérc-sziget. Regény a török világból. Szövegrajzok és borítólap Litkey György munkája. (Dedikált.) (Budapest, 1944. Stádium Sajtóvállalat Rt.) 128 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Drága Major Jenőéknek magyar testvéri szeretettel: Kádár Lajos. 1976. aug. 5." Kádár Lajos (1896-1986) író, Móricz Zsigmond felfedezettje. Török korban játszódó alföldi kalandregénye népi hősöket mozgat, szövegét Litkey György szövegközti rajzai kísérik. Kötetünk függelékében Péter Ernő: A népfőiskola jövője című rövid tanulmánya. (Nemzeti Könyvtár, VI. évfolyam, 137-138. szám.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, Litkey György színes rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
20888.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mályusz Elemér:  A "csúti főesperesség" (Dedikált.) [Budapest], 1970. (Szegedi Nyomda). [271]-277 + [1] p. Dedikált: "Major Jenőnek szeretettel és sok köszönettel a kedves megemlékezéséért. Mályusz Elemér. 1971. jan. 21". (Különlenyomat a Levéltári Közlemények XL. évfolyamából.) Prov.: Major Jenő (1922-1988) településtörténész, földrajztudós, urbanisztikai szakíró. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány. --- Hozzá tartozik: Mályusz Elemér:  Állatkiviteli tilalmak Magyarországon a XIV. és XV. század fordulóján. [Budapest], 1983. [ny. n.] [319]-326 p. (Különlenyomat az Agrártörténeti Szemle 1983. évi 3-4. számából). Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
20889.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF