Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

[Folyóirat.] Tudományos Gyűjtemény 1827. Tizenegyedik esztendei Folyamat [XI. évfolyam], XII. kötet. Pesten, 1827. Petrózai Trattner Mátyás' betűjivel és költségével. 158 p. A Tudományos Gyűjtemény az első számottevő magyar tudományos folyóiratunk. Fejér György kezdeményezésére 1817-1841 között jelent meg, évi 12 lapszámban. Hosszabb értekezéseket közölt a legkülönbözőbb tárgyakból: politikai, történelmi, természettudományi, honismereti témákból, és szemlézte a jelentősebb hazai és külföldi könyvmegjelenéseket is, legnagyobb erőssége pedig a néprajzi dolgozatok közlése volt, folyóirataink közül elsőként biztosított komoly terjedelmet ennek a tudományszaknak. 1827. évi 12. lapszámunk enyhén hiányos címoldalán a folyóirat hagyománya szerint elhelyezett rézmetszetű vignetta, a belső borítókon a folyóirat küldetésnyilatkozata. A tartalomból: Edvi Illés Pál: Magyar Parasztok' lakadalmi szokásaik -- Antal Jó'sef: Jász-Apáthi Városának leírása -- Kováts Sámuel: A' Mohammedanusok' Theológiájáról -- Podhratzky József: Mikor számláltattak a' szabad Királyi Városok közé Debretzen, Karpona, Szeged és Trentsin Városok -- Hrabovszky Dávid: Függelékűl Füredről 's Tihanyról. A könyvészeti és tudományos rövidhírek után, évfolyamzárásként, a 129. oldaltól a támogatók, azaz előfizetők listája. Példányunk fűzése a 19. ívnél kettévált, a kötet végi ívek fűzése kissé laza, néhány levele kijár, az oldalsó lapszéleken apró, halvány foltosság. Fűzve, ornamentikus keretdísszel illusztrált kiadói borítóban, a borítókon apró elszíneződések, apró hiányok. Körülvágatlan, jó példány.
20866.

Rufpreis:
5 000 HUF

Romhányi József: Mézga Aladár különös kalandjai. Nepp József rajzaival. Bp., 1974, Móra. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
20867.

Rufpreis:
5 000 HUF

20868.

Rufpreis:
5 000 HUF

Márai Sándor: Erősítő. 2008, Helikon. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
20869.

Rufpreis:
5 000 HUF

Faludy György: Pokolbéli víg napjaim. (Dedikált!) Bp., 1989, Magyar Világ. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, ex libris-szel. A szerző, Faludy György (1910-2006) Kossuth-díjas költő, író, műfordító által dedikált példány.
20870.

Rufpreis:
5 000 HUF
19

Vegyes régi iskolai tankönyv tétel, 4 db:   Dékány Mihály: Természetrajz. Bp., 1915, Szent-István-Társulat,148 p.+7 t. Szövegközti illusztrációkkal és színes képtáblákkal illusztrált. 4. kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal és bejegyzésekkel.   Természetrajz/Számolás és mérés/Föld- és néprajz az V. osztály számára. Bp., 1947., Vallás és Közoktatásügyi Miniszter. Kiadói papírkötés.
20871.

Rufpreis:
5 000 HUF

Csurka István 4 darab könyve. Kettes kolbász. Színleírás. Vasárnapi jegyzetek. Új magyar önépítés. Jó állapotban.
20872.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Klasszikus német kisregények. Bp., 1968, Helikon. 1683/1800. számozott példány. Kiadói bőr kötés, kissé kopottas állapotban.
20873.

Rufpreis:
2 400 HUF

Richard Wagner: A Nibelung gyűrűje. Ford.: Lányi Viktor. Számozott példány. 1924, Genius, műbőr kötés. A fordító által dedikált.
20874.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mensáros László: a XX. század. Bp.,2019, MMA, kartonált papírkötés, jó állapotban.
20875.

Rufpreis:
4 000 HUF

1943 Magyar Csillag. III. évf. 1-16. sz. Szerk.: Illyés Gyula, Schöpflin Aladár.
20876.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szentkuthy Miklós: Orpheus. Részletek Szentkuthy Miklós Szent Orpheus Breviáriuma cimű készülő művéből. 3-6. köt. 3. köt.: Eszkoriál. 4. köt.: Európa Minor. 5. köt.: Cynthia. 6. köt .: Vallomás és bábjáték. (Brunelleschi körül.) Bp., 1940-1942., (Hunnia-ny.), 127 p.; 127 p.; 132 p.;X+185+3 p. Első kiadás. A mű 1. füzetének (Széljegyzetek Casanovához) példányait a Magyar Királyi Törvényszék vallásgyalázás és közszeméremsértés miatt bezúzásra ítélte, és ez csak 1973-ban jelenhetett meg újra. A 2. füzet hiányzik. Kiadói papírkötések, sérült borítókkal, a 6. kötet foltos.
20877.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF