Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

Bertuch, F(riedrich) J(ustin): Természethistóriai képeskönyv az ifjúság hasznára és gyönyörködtetésére, melly... Új kiadás, deák és magyar leírással megbővítve, némelly buzgó hazafiaknak munkájok által. Tizenegyedi darab. Bécs, 1807, Pichler Antal, 4+134 sztl. lev. + 36 p. + 65 (színezett rézmetszetek) t. Latin, magyar, német és francia nyelven. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a címlap és két lap sérült, hiányos, a két sérült lap és mellettük egy tábla (XXXII t.) kijár, az egyik tábla hibás számozással (LVII helyett LVIII lenne), foltos lapokkal.
20830.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Kassák Lajos: Szombat este. Új versek. Kelet Népe Kiadás, é.n. Szerző által ALÁÍRT számozott 278/300. példány! Csáky József által llusztrált kiadói papírkötésben, apró beszakadásokkal a borító szélén
20831.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

Segítség. Az eperjes-nagykároly-toroczkói tűzkárosultak emlékalbuma. (Bp., 1887, Franklin-Társulat-ny.), 1 sztl. lev.+ 44 p.+ 3 sztl. lev. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal, hirdetésekkel. Kiadói dekoratív, aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, 51,5x37 cm.
20832.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

9 db rendőrségi évkönyv: 1935, 1937 ,1938, 1939, 1948, 1991, 1992, 1993, 1999. Jó állapotban, az újabbak térképpel
20833.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

20834.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Oscar Wilde művei 18 mű 20 köteteben, közte: Dorian Gray arcképe I-II, A boldog herceg,Salome, Vera vagy nihilisták, Művészet és dekoráció I-II, A kritikus, mint művész, Firenzei tragédia/A szent parázna, Az eszményi férj, Toll, irón, méreg, Gránátalmaház, A páduai hercegnő, Bunbury, A jelentéktelen asszony, Lord Arthur Savile bűne, De Profundis, Lady Windermere legyezője, Szerelemből, a királyért!,Tanulmányok. Ford.: Hevesi Sándor,Kosztolányi Dezső, Bálint Lajos,Telekes Béla, Dr. Supka Géza. Bp., 1922-1924, Genius. Kiadói félvászon-kötések, Gottermayer-kötések, változó állapotban, ex libris-szekkel. Ex libris Dr. Madarász.
20835.

Rufpreis:
10 000 HUF
13

20836.

Rufpreis:
4 000 HUF

1915 Nyugat 15 száma: VIII. évf. 1.,3-9., 14-16., 18-21. számok. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Fenyő Miksa. Papírkötések, változó állapotban, közte több viseltes, sérült, széteső számmal. Restaurálásra szorulnak.
20837.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

1913 Nyugat 14 száma és a II. kötet tartalomjegyzéke: VI. évf. 2-3., 5., 7-10.,13-15,17-20. számok. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Fenyő Miksa. Papírkötések, viseltes, sérült, széteső állapotban. Restaurálásra szorulnak.
20838.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

1914 Nyugat 6 száma: VII. évf. 1-2.,20-21.,23-24. számok. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Fenyő Miksa. Papírkötések, viseltes, sérült, széteső állapotban. Restaurálásra szorulnak.
20839.

Rufpreis:
6 000 HUF

1912 Nyugat 2 száma: V. évf. 1. és 8. számok. 1912. jan. 1., és árpilis 16. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Fenyő Miksa. Papírkötések, viseltes, sérült, széteső állapotban. Restaurálásra szorulnak.
20840.

Rufpreis:
2 000 HUF

1912 Nyugat 2 száma: IX. évf. 16., és 22. számok. 1916. aug. 16., és nov. 16. Főszerk.: Ignotus. Szerk.: Ady Endre, Fenyő Miksa. Papírkötések, viseltes, sérült, széteső állapotban. Restaurálásra szorulnak. A 22. szám borítóján nyomdahibás számozással (VIII évf. a IX. évf. helyett), a 16. szám borítóján: "Steuer Gyula Abbazia Kávéház" bélyegzésével.
20841.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF