Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

Ráth-Végh István: Anekdoták, furcsaságok. (Dedikált!) Bp., 1958, Móra. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes, deformált. A szerző, Ráth-Végh István (1870-1959) jogász, táblabíró, ügyvéd, író, művelődéstörténész által dedikált példány.
20938.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szétszórt Parazsak 10. Karácsonyi szám. Fenyvessy Jeromos, Isvándi L. Imre, Vargyassy Gyula, László Márta, Tóth Gyula, Verbászy András, Cs. Králik Gabi, Jászay László írásai. Kis Könyvtár. Köln, 1950, Kölni Magyarság Irodalmi Köre, 32 p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés.
20939.

Rufpreis:
1 600 HUF

Városi István: Áldás a hegytetőről. (Aláírt!) Bp., 1942, Szent István-Társulat, 202+(2) p. A borító Janovits István munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, a borítón ázásnyomokkal, néhány lapon lapszéli foltokkal, sérüléssel. A szerző, Városi István (1905-1978) esztergomi kanonok, tanár, író, költő által aláírt példány.
20940.

Rufpreis:
1 600 HUF

Nagy Andor: A fehér asztalnál. (Dedikált!) Bp., [1934], szerzői kiadás (Pesti Lloyd-ny.), 1 t.+ 155+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, a gerincen ragasztott, kissé laza fűzéssel. A szerző által Patai József (1882-1953) zsidó származású író, költő, műfordító, folklorista részére dedikált példány: ,,Dr. Patai József szerkesztőnek, a magyar zsidóság kimagasló egyéniségének [...]"
20941.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fülöp Áron: Attila fiai III.: Csaba. Költői elbeszélés tíz énekben. Fülöp Áron Munkái IV. köt. Bp., 1929, Sylvester Irodalmi és Nyomdai Intézet Rt., 138+(2) p. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a hátsó borítón ázásnyomokkal, helyenként sérült lapokkal, nagyrészt felvágatlan.
20942.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kertész Imre: Kaddis a meg nem született gyermekért. Bp., é.n., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20943.

Rufpreis:
1 400 HUF

Shakespeare, [William]: Othello, a velencei mór. Ford.: Mészöly Dezső. (Dedikált!) Új Könyvtár 39. Bp., [1949], Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet, 192 p. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón némi kopással, a hátsó szennylapon ceruzás firkával. A fordító, Mészöly Dezső (1918-2011) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, dramaturg által dedikált példány (Vadász Ilona rendező részére).
20944.

Rufpreis:
2 000 HUF

A Petőfi Irodalmi Múzeum évkönyve 8. 1969-70. Szerk.: Baróti Dezső. Bp., 1969, Népművelési Propaganda Iroda. Kiadói papírkötés, a borítón apró sérülésekkel. Megjelent 700 példányban.
20945.

Rufpreis:
1 400 HUF

Tihanyi Miklósné: Fatornyos kisfalu. (Eger, 1942), Népművelő Testvérek Társaságának Hevesmegyei Nőnevelési Bizottsága (Jászberény, Pesti Könyvnyomda), 84 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel (,,Emlék a Toldy-önképzőkörből, Eger, 1943.") Ritka!
20946.

Rufpreis:
1 600 HUF

Erdős Renée: Római napló I-II. Bp., 1925, Dick Manó (Pallas-ny.), 63+(1) p.; 65-128 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, tulajdonosi bejegyzésekkel, az I. kötet javított gerinccel, a II. kötet a könyvtesttől különvált borítóval.
20947.

Rufpreis:
2 000 HUF

Carlheinz Albrand: Foto-Humor. Fotomontage. Scherz. Ulk und Trick. Harzburg, 1941, Heering-Verlag, 79+(1). Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, sérült, ragasztott gerinccel.
20948.

Rufpreis:
1 600 HUF

1978 Gyalogos KRESZ. Szöveg: Romhányi József. Rajz: Gémes József. Az Országos Közlekedésbiztonsági Tanács Titkársága és az Állami Biztosító megbízásából kiadja az Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat. Kiadói tűzött papírkötés.
20949.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF