Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

Berend Miklósné: Hadiárvák. Bp., 1938, Nova, 288 p. Egyetlen kiadás. A borító Pályi Jenő munkája. Kiadói papírkötés.
20962.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Móricz Zsigmond: Az Isten háta mögött. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Athenaeum, 155+(1) p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
20963.

Rufpreis:
1 000 HUF

Fábián Gyula: A vörössipkás diákok. Biczó András rajzaival. Bp., [1948], Dante. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült borítóval
20964.

Rufpreis:
1 000 HUF

Benkő András: Szerelmese vagyok. - - versei. Hontvári Szabó Lajos előszavával. (Dedikált!) Gyömrő, é.n. (cca 1938), ,,Új Magyar Élet" (Balatonfüred, Iglói János-ny.), 61+(3) p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült, részben szétváló fűzéssel. A szerző által Jablonczay Pethes Béla, az Országos Gyóni Géza Irodalmi Társaság főtitkára részére dedikált példány.
20965.

Rufpreis:
1 200 HUF

4 db bölcsészet- és természettudományi értekezés/tanulmány, közte két dedikált: Gallé László: Lichenesassociationen aus Szeged. II. Flechtenassociationen aus dem Baron Gerliczy-schen Park zu Deszk. (Dedikált!) Acta biologica II. köt. (új sorozat) 3. füzet. A M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem tudományos közleményei. (Különlenyomat). Szeged, 1933, M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 195-211 p. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, a borító és néhány lap kissé foltos. A szerző által Dr. Tary László részére dedikált példány. + Fischer Endre: Dionysius Halicarnassensis és M. Terentius Varro. (Dedikált!) Bp., 1934, szerzői kiadás, 26+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, borító nélkül. A szerző, Ferenczy (Fischer) Endre (1912-1990) történész, egyetemi tanár által dedikált példány. + Berecz Sándor: Apollonius históriája. Bölcsészetdoctori értekezés. Bp., 1913, szerzői kiadás (Heller I. és M. "Studio"-ny.), 43+(5) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, tulajdonosi bélyegzőkkel, borító nélkül, az első lapon kivágásból eredő hiánnyal. + Alföldi András: Dákok és rómaiak Erdélyben. Bp., 1940, szerzői kiadás (Kir. M. Egyetemi Ny.), 129-180 p.+ 1 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, borító nélkül.
20966.

Rufpreis:
1 000 HUF

Révy Ferenc szerk.: Magyar olvasókönyv felsőbb leányiskolák I. osztálya számára. Hatodik javított kiadás. Bp., 1907, Singer és Wolfner, kopott félvászon kötés, aláhúzásokkal, folttal.
20967.

Rufpreis:
1 600 HUF

A magyarság évkönyve az 1926-ik esztendőre. A magyarság olvasóinak. Bp., 1926, Magyarság Lapkiadó. Kiadói papírkötés, kissé piszkos, kopottas állapotban. + Váradi András: Tolnai köszöntő, sérült egészvászon kötés.
20968.

Rufpreis:
1 000 HUF

Benedek István: A tudás útja. DEDIKÁLT! Benedek István munkái. Bp., 1976., Gondolat (Megvető.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20969.

Rufpreis:
2 000 HUF

Erdélyi János: Az ókori irodalom története. Az Egyetemes irodalomtörténet első teljes része. Pest, 1871, Ráth Mór, 283+(1) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült, javított lapszélekkel.
20970.

Rufpreis:
2 000 HUF

Donászy Ferenc: Végvárak vitézei. Sebők Imre rajzaival. Bp.,én., Hungária. Egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
20971.

Rufpreis:
1 800 HUF

Miskolczi Miklós: Elvtársaim ingem, glóriában. DEDIKÁLT! (Trunkó Barnabásnak.) hn., 1987, Képes 7. Kiadói papírkötés.
20972.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kristóf Károly: Beszélgetések Bartók Bélával. DEDIKÁLT! Bp., 1957, Zeneműkiadó. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20973.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF