Móricz Zsigmond: Az Isten háta mögött. Bp., é.n. (cca 1920-1930), Athenaeum, 155+(1) p. Hetedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, egyébként jó állapotban.
Benkő András: Szerelmese vagyok. - - versei. Hontvári Szabó Lajos előszavával. (Dedikált!) Gyömrő, é.n. (cca 1938), ,,Új Magyar Élet" (Balatonfüred, Iglói János-ny.), 61+(3) p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült, részben szétváló fűzéssel. A szerző által Jablonczay Pethes Béla, az Országos Gyóni Géza Irodalmi Társaság főtitkára részére dedikált példány.
4 db bölcsészet- és természettudományi értekezés/tanulmány, közte két dedikált: Gallé László: Lichenesassociationen aus Szeged. II. Flechtenassociationen aus dem Baron Gerliczy-schen Park zu Deszk. (Dedikált!) Acta biologica II. köt. (új sorozat) 3. füzet. A M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem tudományos közleményei. (Különlenyomat). Szeged, 1933, M. Kir. Ferencz József-Tudományegyetem Barátainak Egyesülete, 195-211 p. Német nyelven. Kiadói tűzött papírkötés, a borító és néhány lap kissé foltos. A szerző által Dr. Tary László részére dedikált példány. + Fischer Endre: Dionysius Halicarnassensis és M. Terentius Varro. (Dedikált!) Bp., 1934, szerzői kiadás, 26+(2) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, borító nélkül. A szerző, Ferenczy (Fischer) Endre (1912-1990) történész, egyetemi tanár által dedikált példány. + Berecz Sándor: Apollonius históriája. Bölcsészetdoctori értekezés. Bp., 1913, szerzői kiadás (Heller I. és M. "Studio"-ny.), 43+(5) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos címlappal, tulajdonosi bélyegzőkkel, borító nélkül, az első lapon kivágásból eredő hiánnyal. + Alföldi András: Dákok és rómaiak Erdélyben. Bp., 1940, szerzői kiadás (Kir. M. Egyetemi Ny.), 129-180 p.+ 1 (kétoldalas) t. Kiadói papírkötés, helyenként kissé foltos, borító nélkül.
Révy Ferenc szerk.: Magyar olvasókönyv felsőbb leányiskolák I. osztálya számára. Hatodik javított kiadás. Bp., 1907, Singer és Wolfner, kopott félvászon kötés, aláhúzásokkal, folttal.
Erdélyi János: Az ókori irodalom története. Az Egyetemes irodalomtörténet első teljes része. Pest, 1871, Ráth Mór, 283+(1) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, kissé sérült borítóval és gerinccel, helyenként sérült, javított lapszélekkel.