5 db füzet, háztartási tanácsok és egyéb témában: Rév Erika: Ügyes-bajos dolgaink. Jogi tanácsok nőknek.; Barta Dezső: Fessük ki a lakást!; Bónis Mária: Kötött divat fiataloknak. (Színe-Java sorozat); Dobos Ferenc: Kisbútorok házilag.; Bencze Szabó Péter: Ezerbalkéz föltalál. Kiadói tűzött papírkötés, vegyes állapotban.
Magyar legendárium. Ford.: Tormay Cecilia. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp., [1931], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 134+(2) p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, a borítón ragasztónyommal(?), belül nagyrészt jó állapotban.
Kádár Lajos: Cigányok. Regény. (A szerző kézírásos javításaival.) Budapest, 1941. "Turul" Szövetség "Szépmíves" Bajtársi Egyesülete (Turul Sajtóvállalat ny.) 300 p. Kádár Lajos (1896-1986) író, Móricz Zsigmond felfedezettje. A cigányság körében játszódó művész regény első kiadása 1932-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból való. Az első néhány ív oldalain a szerzőtől származó korrektúrázások és szövegjavítások. Az első előzéken Ex libris. Néhány oldal fűzése enyhén meglazult, néhány oldalon felül apró, a szövegtükröt nem érintő szakadásnyom. [Turul szépmíves könyvek.] Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Móricz Zsigmond: Szerelem. - - egyfelvonásosai. III. Magyarosan. Kend a pap? Bp., é.n. (cca 1913-1918), Légrády, 59+(1) p. Ötödik kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült, a könyvtesttől különvált borítóval.
Arthur Conan Doyle: Az arany szemüveg. Az Abbey-Grange-i gyilkosság. Ford.: Milton Oszkár. Bp., 1905, Vass József (Révai és Salamon-ny.), 107+(5) p. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, kissé viseltes, kopottas, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkall
Albert Gábor: Keskeny résen át. A szerző által Győrffy László (1940-2009) színész, író, publicista részére DEDIKÁLT példány! Bp., 2004, Pont Kiadó. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Szilády Áron: Temesvári Pelbárt élete és munkái. Bp., 1880, MTA Irodalomtörténeti Bizottsága (Franklin-ny.), 1 t.+ 135+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, tulajdonosi bélyegzővel és névbejegyzéssel. (Ritka!)
Karinthy Frigyes 2 darab műve: Holnap reggel, Békéscsaba, 1917, Tevan, sérült kartonált kötés, Ormos György ex librisével + Karinthy Frigyes kiadatlan naplója és levelei, Bp., Nyugat, sérült kartonált papírkötés.