Győrffy László: Az aluljáró. A szerző, Györffy László (1940-2009) színész, író, publicista által Major Anna (1932-2021) dramaturg hallgató,később a Szabó - család dramaturgja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1990,Szépirodalmi. Kiadói papírkötés.
Chak István: Amima. Avantgarde verseskötet. A szerző, Chak István (1953-) által által DEDIKÁLT példány! Zalaegerszeg, 2003., Szerzői. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Nagyiványi Zoltán: Moszkvai lányok. ALÁÍRT példány. A szerző által dedikált példány lehetett, de a dedikáció sorai elhalványultak (kisatírozták őket?), már csak az aláírás látható. Bp., 1936, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Garai Gábor: Delfin és medúza. (Dedikált!) Bp., 1982, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval. A szerző, Garai Gábor (1929-1987) Kossuth-díjas költő, író, műfordító által dedikált példány.
Soós Zoltán: Gorombakovácsok. (Dedikált!) Bp., 1966, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, fakó gerinccel. A szerző, Soós Zoltán (1935-2015) költő által dedikált példány.