A magyar filantrópia könyve. Szerk.: Béry László. Vass József előszavával. Bp., 1929, Légrády-ny., 405+(3) p. Egyetlen kiadás. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval, belül nagyrészt jó állapotban.
Vegyes könyv és papírrégiség tétel, 12 db. Nagyrészt könyvek. Bihari Péter: Tiszta gondolkodástan vagy logika, Csiky Lajos: Hit, remény és szeretet könyve, Murai Henrik: Tíz tizedesjegyre számított kamatos-kamat-, betét-, járadék- és törlesztési táblák, Gerő László: Eger, Marshall Tbngy: Így győztünk..., Csernik Alajos: Anyagrendszer erők nélkül, Móra Ferenc: Nádihegedű, ...stb. De közte 2 térkép, 1 jegyzetfüzet.
Bánffy Miklós: Megszámláltattál I-II. köt. + Reggeltől estig. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás XI. Kolozsvár, én., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, közte kopott borítóval is.
Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben. Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova, 1 t. (címkép, Ady portréja, Székely Aladár felvétele) + 365+(3) p.+ 7 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, egy tábla hiányzik, néhány lapon bejelöléssel.
[Dante Alighieri (1265-1321)] Dante Komédiája I. rész: A pokol. Ford.: Babits Mihály. Bp., 1913., Révai,(Pallas-ny.),4+330+2 p.+ XII t. Tizenkét régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszével. Babits Mihály nyomtatott soraival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Baksay Sándor: Gyalog-ösvény I-III. köt. Elbeszélések. I. köt.: Pusztai találkozás. Elbeszélések., II. köt.: Nagymama karácsonyja. A csudálatos történet. Nagymama meséje., III. köt.: Jobb kezem. Ispéró. Patak banya. Szépirodalmi Könyvtár. Bp., 1895., Kisfaludy-Társaság, (Franklin-ny.), 243 p.; 208 p.; 270 p. 2. kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, az első kötet hátsó szennylapján hiánnyal, "Kardos János ügyvéd" névbélyegzésével. Kardos János (1894-1959) ügyvéd. A második világháború után - amíg tehette - több kiemelt koncepciós perben is közreműködött védőként. (Szomathelyi Ferenc, Dálnoki Veress Lajos, András Sándor, Esterházy Pál herceg, Ordass Lajos, Rácz Sándor, Tóth Ilona ..stb.)
Bartis Ferenc 4 műve: Akarjatok szabadon élni, Mikor kezdődött a holnap?, Fohászok és szitkok Föltámadás előtt vagy a költészet megkísértése, Ellopták a világ lelkét avagy pokoljárás a mennyországban. Mind a szerző, Bartis Ferenc (1936-2006) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas író részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1996-1999, Összmagyar Testület - A CÉH. Kiadói papírkötés.
Bárány Tamás 3 műve: Rákóczi zászlai, Lázadók, Kis magyar irodalomtöri. A szerző, Bárány Tamás (1922-2004) író, költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1998-2003, Hét Krajcár - Összmagyar Testület. Kiadói papírkötések.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.