Barna Tibor - Veszprémy Endre: Vallomás mollban. - - és - - versei. Az egyik szerző, Barna Tibor által DEDIKÁLT példány. Debrecen,[1941.],Debreceni Kollégium Tanítóképzőintézetének Negyedéves Növendékei,(Nagy A.-ny.), 63 p. Egyetlen kiadás. A borítón Kaplonyi György ólommetszetével. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
Thiery H. Ilona: A kör bezárul. Regény. DEDIKÁLT! Youngstown, én., Katolikus Magyarok Vasárnapja - Szerzői. Emigráns kiadás! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban.
Örkény István: Budai böjt. Bp., 1948., Budapest Székesfőváros Irodalmi Intézete,(Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 250 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítóval, részben hiányos elülső szennylappal.
Kárpáti Aurél: Örök Shakespeare. A szerző, Kárpáti Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas színházi és irodalmi kritikus, író, költő által DEDIKÁLT példány. Bp.,[1948.],Grill Károly. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, laza fűzéssel.
Varga Ferenc: Én. 1943 - 1963. Textex. Szövegek. A szerző avantgárd DEDIKÁCIÓJÁVAL. Az illusztrációk Simonka György munkái. Veszprém, 1997, F. Szelényi Ház. Kiadói kemény-kötés.
Bárdosi Németh János: Jégeső. A szerző, Bárdosi Németh János (1902-1981) költő, író, szerkesztő által Nagy Emma (1895-1957) költő részére DEDIKÁLT példány. Magyar tájkép. [Pécs, 1930.], Nemzedékek. 2. kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, foltos.