"A szálak nem szakadnak el soha..." Írások Fekete Istvánról - Fekete Istvántól. Szerk.: Gáspár János és Horváthy György. Ajka, én., Fekete István Irodalmi Társaság, 63 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, régi intézményi bélyegzésekkel.
[Hildebrandt, Johann Andreas Karl (1763-1846)]: Hildebrandt C.: Robinson gyarmata. Az ifjabbik Robinson folytatása. Mulattató, s tanulságos olvasmány gyermekek és ifjak számára. Pest, 1862, Lauffer és Stolp,3-140 p.+1 t. Kopott átkötött félvászon-kötésben, firkákkal, hiányos (181 oldalban teljes!)
Magyar írók Rákosi Mátyásról. "Rákosi Mátyásnak, népünk szeretett vezérének, hatvanadik születésnapjára: a magyar írók." (Bp.),1952, Szépirodalmi, 335 p. Benne Zelk Zoltán, Veres Péter, Örkény István, Illyés Gyula, Déry Tibor, Devecseri Gábor, Darvas József, Nagy László és mások írásaival. Kiadói aranyozott vörös egészvászon-kötés.
Omar Khajjám: Rubáíját. Ford.: Szabó Lőrinc. Szász Endre illusztrációval. Bp., 1979, Magyar Helikon. Kiadói aranyozott nyl-kötés, javított kiadói papír védőborítóban. Számozott (323./2300) példány, erotikus ex libris-szel: Ex libris Dr. Gombos László, rézkarc, papír, jelzés nélkül, 10x6 cm.