Jellem. Smiles után a hazai viszonyokhoz alkalmazta Könyves Tóth Kálmán. Bp., Légrády. Kiadói egészvászon kötés, egy-két lapon saroktörés, kissé kopottas állapotban.
Babits Mihály: Irodalmi problémák. Bp.,1917, Nyugat. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, sérült gerinccel, érdekes ajándékozási bejegyzéssel a címlapon.
Böngérfi János: Egy rét virágainak és egy jegenyének regéi. Költői elbeszélés. Xantus Sándor művészi tollrajzaival. Bp., 1941, Scholtz Testvérek. Kiadói illusztrált félvászon-kötés.
Tompa Mihály: Virágregék. Bp., é.n., Franklin, 1 (litografált díszcímlap t.)+275 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, a gerinc felső részén kis sérüléssel.
Szombathy Viktor: Magyar farsang. Összeáll.: - -. Bp., 1942., Magyar Népművelők Társaság, ("Forrás"-ny.), 192 p. Az eredeti elülső, illusztrált papírborítót az átkötéskor felhasználták. (Toncz Tibor munkája. Átkötött félvászon-kötés.