Romániai Magyar Irodalmi Lexikon. Szépirodalom, közírás, tudományos irodalom, művelődés III. Kh-M. Bukarest, 1994, Kriterion. Kiadói műbőr kötés, kopott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
3 db Arany Jánosról szóló könyv: D. Szemző Piroska: Arany János napjai. Képzelt napló, Arany írásainak felhasználásával. Bp., 1957, Magvető. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, javított kiadói papír védőborítóban. Megjelent 4150 példányban. + Debreczeni István: Arany János hétköznapjai. Bp., 1968, Gondolat. Kiadói műbőr-kötés. Megjelent 3700 példányban. + Balogh László: Az ihlet perce. A lírikus Arany János. Bp., 1987, Tankönyvkiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 5600 példányban.
Dienes András 2 Petőfi témájú könyve: A fiatal Petőfi. (A költő származása és életútja 1838 nyaráig.) Bp., 1968., Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval. Az utolsó év. Petőfi és a szabadságharc. Würtz Ádám rajzaival. Bp., 1962, Móra. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
2 db Tormay Cecile könyv: Tormay Cécile: Emberek a kövek között. Bp., 1919, Franklin. Negyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, arnyozott címfelirattal díszített gerinc tetején apró sérüléssel, borító élén apró kopásnyomokkalelőzéklapon régi névbejegyzéssel, azt követő lapon és címlapon apró sérüléssel. + Tormay Cecile: A régi ház. Regény. Bp.,én.,Singer és Wolfner. 37.-42. ezer. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, laza és kissé sérült kötéssel, első néhány lap tetején egészen apró, halvány foltosság.
Benamy Sándor: Rémtettek a sex és a téboly világából. 12 képpel. Bp., 1986, Epocha. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Aragon, [Louis]: Sziget a Szajnán. (Aurélien). Ford. és a jegyzeteket készítette: Szekeres György. Bukarest, 1967, Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, a címlapon olvashatatlan aláírással.