https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 426

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Ehrenstein, Albert:  Lukian. [Lukiánosz-fordítások.] (Dedikált.) (Die wahre Geschichte - Der magische Esel - Hetärengespräche). Berlin, [1925]. Ernst Rowohlt Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte in Leipzig). 268 + [4] p. Egyetlen kiadás. Albert Ehrenstein (1886-1950) bécsi születésű német expresszionista költő dedikált fordításkötete, amelyben Lukiánosz ókori szatíraíró néhány művét adja közre német fordításban. Korábbi, 1911-es verseskötetét Oskar Kokoschka illusztrálta, az első világháború idején hadi szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítását követően aktivista körökben mozgott, és részese volt a bécsi dadaista közösségnek is. A magyar felmenőkkel bíró Albert Ehrenstein magyar nyelvű dedikációja: ,,Thaiszné [?] Grünwald Vilmának. 1929. V. 17. Albert". Raabe 62, 37. Rowohlt I, 621. Wilpert-G. 30. Lexikon deutsch-jüdischer Autoren VI, 121.9. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró kopásokkal. Jó példány.
1
21204.

Ehrenstein, Albert: Lukian. [Lukiánosz-fordítások.] (Dedikált.) (Die wahre Geschichte - Der magische Esel - Hetärengespräche). Berlin, [1925]. Ernst Rowohlt Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte in Leipzig). 268 + [4] p. Egyetlen kiadás. Albert Ehrenstein (1886-1950) bécsi születésű német expresszionista költő dedikált fordításkötete, amelyben Lukiánosz ókori szatíraíró néhány művét adja közre német fordításban. Korábbi, 1911-es verseskötetét Oskar Kokoschka illusztrálta, az első világháború idején hadi szolgálatra alkalmatlannak nyilvánítását követően aktivista körökben mozgott, és részese volt a bécsi dadaista közösségnek is. A magyar felmenőkkel bíró Albert Ehrenstein magyar nyelvű dedikációja: ,,Thaiszné [?] Grünwald Vilmának. 1929. V. 17. Albert". Raabe 62, 37. Rowohlt I, 621. Wilpert-G. 30. Lexikon deutsch-jüdischer Autoren VI, 121.9. Feliratozott kiadói félvászon kötésben, az első kötéstáblán apró kopásokkal. Jó példány.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Helling-Homann, E[mma]:  Der Heilmagnetismus und seine Beziehungen zu geistigen Heilungen. Eine Geisteswissenschaftliche Studie. [Lipcse] Leipzig, (1920). Theosophisches Verlagshaus (Druck von W. Hoppe, Borsdorf-Leipzig). 131 + [1] p. Első kiadás. A magnetizmusról (gyógyító delejezésről) írt ezoterikus útmutató első részében a jeles okkult elődök méltatása, utána a szerző saját módszerének bemutatása. Példányunk fűzése a borítóknál kissé laza. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.
1
21205.

Helling-Homann, E[mma]: Der Heilmagnetismus und seine Beziehungen zu geistigen Heilungen. Eine Geisteswissenschaftliche Studie. [Lipcse] Leipzig, (1920). Theosophisches Verlagshaus (Druck von W. Hoppe, Borsdorf-Leipzig). 131 + [1] p. Első kiadás. A magnetizmusról (gyógyító delejezésről) írt ezoterikus útmutató első részében a jeles okkult elődök méltatása, utána a szerző saját módszerének bemutatása. Példányunk fűzése a borítóknál kissé laza. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Adelmann-Húttula, Willy:  Konzentration und Meditation als Mittel zur Entfaltung der hüheren Willens- und Erkenntniskräfte. Pfullingen in Württemberg, (1921). Johannes Baum Verlag (Druck von H. Laupp in Tübingen). 59 + [5] p. Első kiadás. A magasabb tudatállapot elérésére szolgáló koncentrációs és meditációs gyakorlatokról írt rövid ezoterikus útmutató, néhány oldalon aláhúzásokkal és szövegkiemelésekkel. Példányunk néhány oldalának fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
1
21206.

Adelmann-Húttula, Willy: Konzentration und Meditation als Mittel zur Entfaltung der hüheren Willens- und Erkenntniskräfte. Pfullingen in Württemberg, (1921). Johannes Baum Verlag (Druck von H. Laupp in Tübingen). 59 + [5] p. Első kiadás. A magasabb tudatállapot elérésére szolgáló koncentrációs és meditációs gyakorlatokról írt rövid ezoterikus útmutató, néhány oldalon aláhúzásokkal és szövegkiemelésekkel. Példányunk néhány oldalának fűzése meglazult. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Spengler, Theo:  Im Rhythmus des Weltgeschehens. Ein Impuls zur Tat! Pfullingen in Württemberg, [1924]. Johannes Baul Verlag (Gedruckt in der Neugeistdruckerei). 32 p. (Bücher der Weissen Fahne, 22.) Theo Spengler értekezése 32 oldalban fejti meg a lét, az emberiség, a vallások, a tudományok, a filozófia, az államformák, a politikai mozgalmak és a kelet-nyugati felosztás problémáit. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti okkult ábrával. A fedőborítók verzóján kisebb javítások, valamint a sorozat egyes füzeteinek ismertetése. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.
1
21207.

Spengler, Theo: Im Rhythmus des Weltgeschehens. Ein Impuls zur Tat! Pfullingen in Württemberg, [1924]. Johannes Baul Verlag (Gedruckt in der Neugeistdruckerei). 32 p. (Bücher der Weissen Fahne, 22.) Theo Spengler értekezése 32 oldalban fejti meg a lét, az emberiség, a vallások, a tudományok, a filozófia, az államformák, a politikai mozgalmak és a kelet-nyugati felosztás problémáit. Oldalszámozáson belül néhány szövegközti okkult ábrával. A fedőborítók verzóján kisebb javítások, valamint a sorozat egyes füzeteinek ismertetése. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 000 HUF
2,71
EUR
,
3,13
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Vargha Kálmán: Gelléri Andor Endre. A szerző által DEDIKÁLT példány. Nagy Magyar Írók. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.
1
21208.

Vargha Kálmán: Gelléri Andor Endre. A szerző által DEDIKÁLT példány. Nagy Magyar Írók. Bp., 1986., Gondolat. Kiadói papírkötés.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Gervai András: "Emigráns vagyok a földön." DEDIKÁLT! Sorsváltozatok 33 beszélgetés. [Bp.], 1998, Argumentum. Kiadói papírkötésben.
1
21209.

Gervai András: "Emigráns vagyok a földön." DEDIKÁLT! Sorsváltozatok 33 beszélgetés. [Bp.], 1998, Argumentum. Kiadói papírkötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült gerinccel.
1
21210.

2 db pedagógiai témájú kiadvány: Dr. Hóman Bálint: Utasítás a közoktatásügyi igazgatásról szóló 1935: VI. törvénycikk végrehajtására. Bp., [1936], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 116 p. Kiadói egészvászon-kötés. + Tanterv és útmutatások a nyolcosztályos népiskola számára. III. köt.: Általános útmutatások. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 182 p.+ 20 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói félvászon-kötés, minimálisan sérült gerinccel.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Zahl der Gebote:
1
 
Párnadal. Kitagava Utamaro munkái. Bp., 1998., Terebess. Erotikus nyomatok reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
1
21211.

Párnadal. Kitagava Utamaro munkái. Bp., 1998., Terebess. Erotikus nyomatok reprodukcióival gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
5 000 HUF
13,55
EUR
,
15,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
1
21212.

Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
6 000 HUF
16,26
EUR
,
18,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kiss József:  Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat ny.) 93 (helyesen 95) + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papíron 500 számozott példány is készült. [Ez a] 399. sz[ámú példány]." Keretdíszes oldalakkal. Néhány oldalon apró foltosság, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk utolsó ívének négy levele kétszer szerepel, négy levele hiányzik. Aranyozott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.
1
21213.

Kiss József: Legendák a nagyapámról. Második, teljes kiadás. (Számozott.) Budapest, 1926. Kiss József gyermekei (Pesti Lloyd-Társulat ny.) 93 (helyesen 95) + [1] p. Kolofon: ,,E könyv második kiadásából finom merített papíron 500 számozott példány is készült. [Ez a] 399. sz[ámú példány]." Keretdíszes oldalakkal. Néhány oldalon apró foltosság, az első kötéstáblán régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk utolsó ívének négy levele kétszer szerepel, négy levele hiányzik. Aranyozott, enyhén foltos kiadói félvászon kötésben.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Berend Miklósné:  Hadiárvák. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1938). Nova Irodalmi Intézet (Sárik-nyomda, Cegléd). 288 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon az író saját kezű aláírása. Berend Miklósné született Kilényi Júlia (1881-1956) író, műfordító, a Nova Irodalmi Intézet szorgos lektűríróinak egyike. A két világháború közötti nemzedék társadalomrajzának igényével megfogalmazott regény olykor melodramatikus fordulatokat vesz. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, gerincén enyhén sérült, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Tóth László, Budapest), az oldalsó lapszéleken apró foltosság.
1
21214.

Berend Miklósné: Hadiárvák. Regény. (Aláírt.) (Budapest, 1938). Nova Irodalmi Intézet (Sárik-nyomda, Cegléd). 288 p. Egyetlen kiadás. A címoldalon az író saját kezű aláírása. Berend Miklósné született Kilényi Júlia (1881-1956) író, műfordító, a Nova Irodalmi Intézet szorgos lektűríróinak egyike. A két világháború közötti nemzedék társadalomrajzának igényével megfogalmazott regény olykor melodramatikus fordulatokat vesz. Néhány oldalon apró, halvány foltosság. Aranyozott, gerincén enyhén sérült, enyhén kopott, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben (Tóth László, Budapest), az oldalsó lapszéleken apró foltosság.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Széles Klára: Szeged - Kolozsvár 1955-1992. Kortársi szemle az erdélyi irodalomról. A szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1993, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, foltos.
1
21215.

Széles Klára: Szeged - Kolozsvár 1955-1992. Kortársi szemle az erdélyi irodalomról. A szerző, Széles Klára (1936-) irodalomtörténész, kritikus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,1993, Pesti Szalon. Kiadói papírkötés, foltos.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 400 HUF
3,79
EUR
,
4,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse