McLuhan, Marshall: A Gutenberg galaxis. A tipográfiai ember létrejötte. Bp., 2001, Trezor. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
2 db Szabó Magdával kapcsolatos könyv: Szabó Magda: Régimódi történet. Regény. Bp.,1977,Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítón apró szakadásokkal. + Kónya Judit: Szabó Magda alkotásai és vallomásai tükrében. Bp.,1977,Szépirodalmi. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Robert Machray: Kártyázás közben. Londoni detektívtörténet. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
Kalandok Indiában. Elbeszélések Észak- és Délamerikából az ifjúság számára. Ford.: Győri Ilona. Bp., én., "Magyar Kereskedelmi Közlöny",(Uránia-ny.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, javított kötéssel.
Országh László: Az amerikai irodalom története. (Dedikált!) Bp., 1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Országh László (1907-1984) nyelvész, irodalomtörténész, a magyarországi amerikanisztika atyja által dedikált példány.
H. G. Wells: A vakok országa. Elbeszélések.Vál.: Borbás Mária. Európa Zsebkönyvek. Bp.,1969., Európa. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.
Fekete István: Pepi-kert. A Szarvasi Arborétum története és leírása. Ajka, 1989, Fekete István Irodalmi Társaság. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban, a könyvtest elvált a borítótól, de belül jó állapotban.