Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 286

Féja Géza: Viharsarok. Az Alsó-Tiszavidék földje és népe. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
19036.

Rufpreis:
2 400 HUF

Posewitz Tivadar: A Szepesi középhegység. A Szepesség. Utazási kézikönyv. II. köt. Bp., 1909,"Pátria",176+2 p.+12 t. Harmadik, javított és bővített kiadás. Gazdag képanyaggal, fekete-fehér képekkel, alaprajzokkal, térképvázlatokkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval.
19037.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó T. Attila - Gergely Béla: A kolozsmegyei Borsavölgy helynevei. Az egyik szerző, Szabó T(örpényi) Attila (1906-1987) erdélyi magyar nyelvész, történész, irodalomtörténész, néprajzkutató által DEDIKÁLT példány. Bevezetéssel és jegyzetekkel közzéteszi - - és - -. Borsavölgyi Kutatasok Nyelvsézet. Kolozsvár, 1945, Erdélyi Tudományos Intézet,(Minerva-ny.), 208+1 p.+6 (térképek) t. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval és sérült gerinccel.
19038.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Csapodi Csaba:  Bars megye verebélyi járásának nemzetiségi viszonyai az újkorban. Budapest, 1942. Magyar Történettudományi Intézet - Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. (Különnyomat a Magyar Történettudományi Intézet 1942. évi Évkönyvéből.) 85 + [1] p. + 5 térkép. Egyetlen kiadás. Csapodi Csaba (1910-2004) művelődéstörténész, könyvtörténész. Kismonográfiájában a Garam menti Bars vármegye népmozgalmát, nemzetiségi arányszámait követi figyelemmel. A bányavárosokat védelmező, magyarok lakta síkvidéki járást a törökdúlás erősen érintette, falvait számos alkalommal felégették, pusztává váló településein csak részben indult meg új élet, nemzetiségi összetétele pedig részben a 18. századi morva telepítéssel, részben a korábbi magyar-szlovák nyelvhatár délebbre húzódásával lassan átformálódott. A kismonográfia adatai levéltári kutatásokon, adóösszeírásokon alapulnak. Fűzve, feliratozott, hiányos gerincű, enyhén sérült, javított kiadói borítóban.
19039.

Rufpreis:
3 000 HUF

[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
19040.

Rufpreis:
5 000 HUF

19041.

Rufpreis:
2 800 HUF

Vörös Márton: A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja az északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés gerincén, a hátsó kötéstáblán kopásnyomok és a sarkakon kopásnyomok, egyébként jó állapotban.
19042.

Rufpreis:
2 800 HUF

[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Ford.: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+(3) p.+28 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal.
19043.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Bp., Cserépfalvi. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19044.

Rufpreis:
5 500 HUF
14,91
17,19

Deák Gábor - Gyimesi Sándor: Olvasókönyv Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc város történetéhez. Miskolc, 1965. Kiadói papírkötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.
19045.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rainer Pál: Ádám Iván veszprémi kanonok pálos kolostorokról készült rajzai a veszprémi Laczkó Dezső Múzeumban. Veszprém, 2016. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19046.

Rufpreis:
2 800 HUF

19047.

Rufpreis:
400 HUF
1,08
1,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF