Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 286

Buczkó József: A hajdúnánási szőlőskertek népi építkezése. Nánási füzetek 11. Hajdúnánás, 1992, Hajdúnánás Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
19024.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dinko Davidov: A szentendrei szerb ortodox templomok. Szentendre, 2005, Szerb Egyházi Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
19025.

Rufpreis:
5 000 HUF

Winkler Pál: Kalocsa története + A kalocsai érseki főszékesegyház 1010-től napjainkig + A papnevelés története a kalocsai egyházmegyében. Kalocsa, Árpád Rt. Kiadása. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19026.

Rufpreis:
5 000 HUF

Szendrei János: A diósgyőri vár története. Bp., 1927, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 94+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott, sérült gerinccel, belül túlnyomórészt jó állapotban.
19027.

Rufpreis:
5 000 HUF

W. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. Bp., Franklin. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
19028.

Rufpreis:
4 000 HUF

Vámbéry Ármin: Dervisruhában Közép-Ázsián át. Világjárók. Klasszikus Útleírások VIII. Bp., 1966., Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19029.

Rufpreis:
4 000 HUF

Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben VI. kötet: Felső-Magyarország (II. rész). Bp., 1900, M. Kir. Államnyomda. Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas állapotban.
19030.

Rufpreis:
4 000 HUF
9

Ilg, Albert (szerk.): Alt-Wien in Bild und Wort. Herausgegeben vom Wiener Alterthumsverein und von der Redaction des Wiener Illustrirten Extrablattes. Redigirt von - - . Wien, 1889, Verlag des Wiener Alterthumsvereins, 72 p. (A 27. lap hiányzik). Fekete-fehér illusztrációkkal. Német nyelven. Kiadói papírborítóban, fűzés nélkül, sérülésekkel, 46,5x30 cm.
19031.

Rufpreis:
2 000 HUF

1933 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., X+839+1 p. + 7 (térképek, 1 kétoldalas) t. + 8 p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval,
19032.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szeged. Szerk.: Kiss Ferenc, Tonelli Sándor, Sz. Szigethy Vilmos. Sajtó alá rendezte: Ladányi Miksa és Balázs Géza. Somogyi Szilveszter polgármester előszavával. Magyar Városok Monográfiája. Szerk.: Héjj Imre. Bp., 1927, Magyar Városok Monográfiája (Wodianer F. és Fiai-ny.), 4 sztl. lev.+ 422+(2) p. Szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső borítón Szeged dombornyomott címerével, kissé viseltes, kopottas borítóval.
19033.

Rufpreis:
4 000 HUF

Jirousek, Alexander: Kosicky Kraj. Kosice, 2013, JES. Szlovák, német, angol és magyar nyelven. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19034.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gáspár Ferenc: Negyvenezer mértföld vitorlával és gőzzel. Kenedi Géza előszavával. Bp., 1909, Singer és Wolfner, 1 (színes címkép) t. 479 p. + 24 (közte 2 színes képtáblával) t. + 1 (kihajtható térkép) t. 4. kiadás. Rendkívül gazdag szövegközti, és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, 4 hiányzó táblával.
19035.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF