Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 286

19012.

Rufpreis:
6 000 HUF

Der Rhein von Mainz bis Köln. [A Rajna színes panoráma-térképe.] [Hely nélkül, 1905 körül]. Színes kőnyomat, hajtogatva, teljes mérete: 2165x245 mm egy 2170x265 mm méretű lapon. A német köztudatban a nemzeti tájak között számontartott Rajna-vidékről már az 1850-es években készültek leporelló formájú látképek. Turisztikai céllal kiadott, kihajtható Rajna-látképünk felül Köln, alul Mainz városának feliratozott látképe, a látkép lényegét alkotó, madártávlatú településrajzokkal és vasúthálózattal ellátott Rajna-térkép két oldalán a környező látnivalók feliratozott látképei, köztük vadászkastélyok, paloták, sziklán ülő várak, főterek, tornyok, szanatóriumok képei, rövid szöveges magyarázattal. Évszám nélkül kiadott Rajna-panorámánk kiadási évét 1905-re becsüljük. A képmagyarázatokban szereplő utolsó dátum 1895, mely dátum egy nem régiben emelt épület befejezési évére utal. További támpontokat nyújtanak Köln és Mainz város látképének közlekedési részletei, automobilt sehol nem látunk, ellenben villamosok és konflisok osztoznak a városi hidakon és rakparti promenádokon. Fűzve, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Jó példány.
19013.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

19014.

Rufpreis:
5 000 HUF

Moraru, Cornel: Marosvásárhely, a művészetek városa. 2006. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19015.

Rufpreis:
6 000 HUF

19016.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Schmidt Gabriella-Hetényi Ádám (összeáll.): Die Seetscher Deutschen. A dunaszekcsői németek. Dunaszekcső, 2011. CD-ROM-mal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19017.

Rufpreis:
6 000 HUF

Paul Bonnetain: L'Extreme Orient. Paris,én.,Maison Quantin, 2+521 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.
19018.

Rufpreis:
6 000 HUF

Franz Robiller: Lebensräume. Moor Wiese Wald See. DEDIKÁLT! Leipzig - Jena - Berlin,1979,Urania Verlag. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne plusz egy fekete-fehér fotóval (kanadai bölény 1976 Ottawa.) Kiadói egészvászon-kötés.
19019.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája V. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Wodianer F. és Fiai-ny.), VI+(2)+553+(1) p. Szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, javított gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
19020.

Rufpreis:
5 000 HUF

Edison in Hungary. Szerk. Nagy Zoltán. A szerkesztő, Nagy Zoltán (1945-) fotótörténész által DEDIKÁLT példány. A kiegészítő tanulmányt Gazda István, a fényképekről szóló tanulmányt Nagy Zoltán írta. Bp., 2006, OSZK, 38 sztl. lev, 30x37 cm. Fekete-fehér fotókkal illusztrált hasonmás kiadás. Angol és magyar nyelven. Kiadói papírkötés, az egyik sarkán kis gyűrődéssel. Megjelent 500 példányban.
19021.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Hajdú-Moharos József: Magyar településtár. Bp, 2000, Kárpát-Pannon, műbőr kötés.
19022.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Ludmann Mihály: Művészek a háborúban 1914-1918. Bp., 2016, Látóhatár Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19023.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF