Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 286

Bay Ferenc: Napóleon Magyarországon. A császár és katonái Győr városában. Bp., 1941, Officina. Papírkötésben, kiadói sérült papír védőborítóval.
19048.

Rufpreis:
2 000 HUF

Maróthy Jenő: Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Bp., 1939, Kir. M. Egyetemi Ny., 251+3 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, szakadt borítóval, a könyvtest szétvált és elvált a borítótól.
19049.

Rufpreis:
2 400 HUF

19050.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

Erdély északi része és a Székelyföld. Bp., é. n., Országos Magyar Idegenforgalmi Hivatal. Papírkötés, gazdagon illusztrált.
19051.

Rufpreis:
2 000 HUF

A Miskolci Sütőipari Vállalat 40 éves története. 1949-1989. Összeáll.: Bendsák Kálmán, Veress István. Miskolc, (1989), Borsod Megyei Lapkiadó Vállalat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Aranyozott nyl-kötésben. + A Miskolci Sütőipari Vállalat a könyvhöz mellékelt levele (tiszteletpéldány dr. Kovács László városi tanácselnök részére), Bendsák Kálmán igazgató aláírásával
19052.

Rufpreis:
2 800 HUF

A Borsod-Miskolczi Közművelődési és Múzeum-Egyesület közművelődési osztályának jelentése az 1911/1912. idényről. Miskolc, 1912, Klein és Ludvig-ny., 44 p. Kiadói tűzött papírkötés, részben fakó borítóval.
19053.

Rufpreis:
2 000 HUF

Zolnay László: A XIII-XIV. századi budai királyi palotáról. A szerző, Zolnay László (1916-1985) régész, történész által az író Németh László ( 1901-1975) részére DEDIKÁLT példány. A budai várostörténet első századának néhány kritikus kérdése. Különlenyomat: A Művészettörténeti Dokumentációs Központ Évkönyve 1959-60. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap, 64 p. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal.
19054.

Rufpreis:
2 000 HUF

1928 Békési reformátusok naptára az 1928-imk szökő évre. Szerk.: Tildy Zoltán és Karácson András. IV. évf. Tahitótfalu, Keresztyén Család. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval, kissé szakadt gerinccel.
19055.

Rufpreis:
2 000 HUF

Isaszegi Adattári Közlemények 1., III-IV. Iszaszeg, 1973-1977-1982, Isaszegi Falumúzeum Múzeumbaráti Köre. Kiadói papírkötések. Az 1. szám megjelent 500 példányban.
19056.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gróf Kinskyné Pálmay Ilka: Emlékirataim. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 254 p. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Átkötött félvászon-kötésben, tulajdonosi névbélyegzőkkel, néhány lapon kisebb foltokkal.
19057.

Rufpreis:
2 000 HUF

A Szovjetunió orografikus (hegyrajzi) képződményeinek névjegyzéke. Moszkva, 1976, Nedra. Orosz nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, intézményi bélyegzővel. / In Russian language. Hardcover, with slightly damaged cover.
19058.

Rufpreis:
1 800 HUF

Lestyán Sándor: Pest-Budai regélő. Bp., 1940, Officina, 1 t.+245+1 p.+ 5 (egy kihajtható táblával) t. Kiadói fél-pergamenpapír-kötésben, a kötéstáblán a budai várat ábrázoló fém plakettel, sérült gerinccel.
19059.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF