Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 305

A lélek szárnyán. Vitovszky István válogatott versei. Bp., 1930, Pátkai Pál. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
19107.

Rufpreis:
1 200 HUF

Modern Könyvtár 5 kötete:   Kaffka Margit: Csonka regény és novellák. Modern Könyvtár 49. sz. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia, 58+4 p. A borító leszakadt és hiányos, a kötése szétvált.;   Kóbor Tamás: Egyveleg. (Novellák.) Modern Könyvtár 50. sz. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia, 64 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, felvágatlan példány.;   [August] Strindberg: Pajtások. Modern Könyvtár 102-103. sz. Bp.,én,Athenaeum, 72 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.;   Balázs Béla: Történet a Lógody-utcáról, a tavaszról, a halálról és a messzeségről. Modern Könyvtár 221. sz. Bp.,én,Athenaeum, 32 p. Az elülső borító sarkán hiánnyal, felvágatlan példány.;  Garvay Andor: Víziók. Modern Könyvtár 232. sz. Bp.,én,Athenaeum, 32 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval.
19108.

Rufpreis:
2 400 HUF

Oby (Obersovszky) Gyula: Levelek a szerelmek tárgyköréből. 1993, Szabad Tér. DEDIKÁLT! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19109.

Rufpreis:
1 200 HUF

Oby (Obersovszky) Gyula: Játékos istenek. É.n., h.n. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19110.

Rufpreis:
1 200 HUF

Tamási Miklós: Ellopott ifjúság. Befejezetlen kisregény. A tanulmányokat, a jegyzeteket írta, a visszaemlékezéseket összegyűjtötte: ifj. Sarkady Sándor. Erdő-, bánya-, kohó-, geodéta és geofizikus mérnök-hallgatóink emlékének. A szerző, Sarkady Sándor (1964-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Benne Bujdosó Alpár kézzel írt előadásával. Sopron, 2019., Soproni Egyetem Kiadó. Kiadói papírkötés. Megjelent 300 példányban.
19111.

Rufpreis:
2 000 HUF

Terjék József: Emlékek Kőrösi Csoma Sándorról. (Levelek, okiratok, emlékezések.) Közzéteszi: - -. Az összeállító, Terjék József által DEDIKÁLT példány. Bp., 1984., Kőrösi Csoma Társaság - MTA. Kiadói papírkötés. + Kőrösi Csoma Sándor: Buddha élete és tanításai. Ford., az előszót írta és jegyzetekkel ellátta: Bodor András. TÉKA. Bukarest, 1982, Kriterion. II. kiadás. Kiadói kopott kartonált papírkötés.
19112.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Illés Endre: Hamisjátékosok. DEDIKÁLT! Bp., 1958, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval.
19113.

Rufpreis:
2 000 HUF

Illés Endre: A só íze. A szerző, Illés Endre (1902-1986) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19114.

Rufpreis:
1 400 HUF

Szabó Dezső két könyve: Mesék a kacagó emberről. Bp., é.n., Genius. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borítón apró szakadásokkal, címlapon bélyegzéssel. + Szabó Dezső két könyve: Nincs menekvés. Bp., é.n., Genius. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borítón apró szakadásokkal, címlapon bélyegzéssel.
19115.

Rufpreis:
2 000 HUF

Egy pesti Arszlán: A pesti művelt társalgó. Nélkülözhetetlen kézikönyv mindazok számára, kik a társadalmi életben szerepelni akarnak, s a társaságokban magukat megkedveltetni kívánják. Szerzé: - -. [Bp.,2009, Krónika Nova,] VIII+390 p. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, szép állapotban.
19116.

Rufpreis:
2 000 HUF
34

Bíró József: Szájzár. Három könyv. (1985-1995.) A szerző, Bíró József (1951- ) költő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1997, Új Mandátum - Hatodik Síp Alapítvány. Kiadói papírkötés.
19117.

Rufpreis:
1 400 HUF

19118.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF