Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 305

19119.

Rufpreis:
1 400 HUF

19120.

Rufpreis:
1 400 HUF

19121.

Rufpreis:
1 800 HUF

József Attila: Az istenek halnak, az ember él. Tárgyi kritikai tanulmány Babits Mihály verseskötetéről. Bp., 1992, Balassi Kiadó, 16 p. Reprint kiadás! Kiadói tűzött papírkötés, kiadói papírborítóban. József Attila híres-hírhedt, eredetileg A Toll c. folyóirat 1930. január 10-i számában megjelent tanulmányának hasonmás kiadása, amely a Petőfi Irodalmi Múzeum által József Attila halálának 55. évfordulójára rendezett kiállítás alkalmából került újból kiadásra.
19122.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szép Ernő: Azra. Bp., [1930], Singer és Wolfner, 104 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a gerincen kisebb hiánnyal
19123.

Rufpreis:
1 200 HUF

Benedek Marcell: Ludas Matyi. Színjáték 3 felvonásban, 7 képben. Műkedvelők Színpada. Kolozsvár, [1945], Józsa Béla Athenaeum, 111+(1) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétváló fűzéssel, intézményi bélyegzőkkel.
19124.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dr. Widder Lajos: Versenybridzs. Bp., 1957, Sport Lap- és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 2200 példányban.
19125.

Rufpreis:
1 000 HUF

Tollas Tibor: Irgalmas fák. München, 1975, Nemzetőr. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón kopásnyomokkal, ex libris-szel. A szerző, Tollas Tibor (szül. Kohlmann Tivadar) (1920-1997) költő, a Nemzetőr c. emigráns irodalmi lap főszerkesztője által DEDIKÁLT példány.
19126.

Rufpreis:
1 600 HUF

Dr. Kováts Frigyes: A magyar böltsészet, vagy e mindenség alkotásának titka, az ür világossági tüneményén, a tsukódó (polarisatio) rendszer szerént feltárva. Pest, 1866, Emich Gusztáv, 406+(2)+48+(2) p. Korabeli sérült, viseltes félvászon-kötésben, ragasztott gerinccel.
19127.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó József: Miért nősülsz, fiam?... Bp., 1943, Dante, 372 p. Kiadói papírkötés, sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző által DEDIKÁLT példány.
19128.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bibó Lajos: A föld fia I. A puszta ég alatt. Regény. Bp., é.n. (cca 1942), Stádium, 312 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. A szerző által aláírt példány!
19129.

Rufpreis:
2 000 HUF

Existentia. Vol. II /1992 / Fasc. 1-4. Bölcseleti tanulmányok. Szerk.: Csejtei Dezső, Ferge Gábor, Endreffy Zoltán, Gausz András, Gyenge Zoltán. Szeged-Bp., 1992, Pro Philosophia Szegediensi Alapítvány, 659+(7) p. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói papírkötés. + 2 db melléklet / kísérőfüzet: Ferenczi Szabolcs: Kiegészítés a Heidegger-bibliográfiához (1926-tól 1990-ig), magyar ill. német nyelvű, mindkettő Ferenczi Szabolcs által DEDIKÁLT.
19130.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF