Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 305

Beöthy Zsolt (szerk.): A Magyar Irodalom Története II. Budapest, 1896, Athenaeum. Első kiadás! Díszesen aranyozott kiadói félbőr Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, gerincen és borítón kopásnyomokkal, néhány lapon apró foltokkal. Csak a II. kötet!
19143.

Rufpreis:
2 400 HUF
9

Vas Gereben: Jurátus élet. / Két szomszéd. / Az öreg Schnellerné. Vas Gereben Összes Munkái VIII. kötet. Képes kiadás Gyulay László és Neogrády Antal rajzaival. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 460+(4) p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott, festett egészvászon-kötés, sérült gerinccel, az utolsó lap kijár.
19144.

Rufpreis:
2 000 HUF

19145.

Rufpreis:
1 000 HUF

1925 Vasárnapi Könyv. Hasznos tudnivalók, gyakorlati ismeretek. 1925. I. és II. félév. (Teljes évfolyam egy kötetben). Kiadja az Országos Közművelődési Tanács. Bp., Athenaeum-ny. Korabeli félvászon-kötésben, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal.
19146.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dosztojevszkij két könyve: A Játékos. Bp., é.n., Közművelődési R.-T. A borító Abonyi Ernő terve. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány, kissé sérült gerinccel, borítón bélyegzéssel és apró szakadásokkal. + Golyadkin úr hasonmása. Bp., é.n., Közművelődési R.-T. A borító Abonyi Ernő terve. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, borítón bélyegzéssel és apró szakadásokkal.
19147.

Rufpreis:
2 800 HUF

Jókai Mór: Föld felett és víz alatt. Regénykék - -tól. Pest, 1872, Athenaeum, 283 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, rossz, foltos, széteső állapotban.
19148.

Rufpreis:
1 400 HUF
11

Magyar-franczia kereskedelmi szótár, fő tekintettel az üzleti levelezésre. Szerk.: Dr. Kováts S. János. Bp., 1899, Franklin-Társulat, 256 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány foltos lappal, tulajdonosi névbejegyzésekkel (közte: Brázai Emil, 1907. Temesvár; feltehetőleg Brázay Emil (1888-1968) újságíró, író, műfordító).
19149.

Rufpreis:
1 200 HUF

Törzsök Károly: Szerelem és szerelem. Bp., [1944], Hajnal (Hollósy János-ny.). 121+(7) p. + 6 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés.
19150.

Rufpreis:
1 600 HUF

MacLeod Raine, William: A félvér kölyök. Ford.: Dr. Cavallier Józsefné. Félpengős regények. Bp., [1935], Palladis Rt., 192 p. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes, sérült borítóval, hiányos gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, ex libris bélyegzőkkel.
19151.

Rufpreis:
1 600 HUF

19152.

Rufpreis:
1 400 HUF

Kárpáti Aurél: Budai képes könyv. Bp., 1914, "Élet." Muhits Sándor rajzaival. Kiadói egészvászon-kötés.
19153.

Rufpreis:
1 600 HUF

Clément Vautel: A plébános ur meg az ujgazdagok. Bp., é.n. (1926 v. 1927), Genius. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, borítón apró szakadásokkal, címlapon névbejegyzéssel, lapok alja foltos. A kötet érdekessége, hogy a könyv ára P 1,20, míg a végén egy másik kötet 37100 K áron hirdetnek meg. +
19154.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF