Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 305

Mentor. Erdélyi népkönyv. Közhasznu ismeretek tára. A' honi szorgalom, 's értelmesedés előmozdítasára irják többen. Szerkeszti Nagy Ferenc a' Kolozsvári Ref. Főiskola egyik tanára. Kolozsváratt, 1842, Tilach és Fia, 12+351+1 p. Benne érdekes, főleg mezőgazdasági, kertészeti és állattenyésztési témákkal, közte: Gyümölcsfatenyésztés.; N[agy] F[erenc]: Adatok az erdélyi gyümölcstenyésztéshez ; Nagy Ferenc: Dr. Gecse Dániel.; Gál János: Törvénykezési elő ismeretek falusi szegény sorsuakhoz alkalmazva.; Bódogfalvi Tóbi; Borsos Márton: Kisdedóvó intézetekről.; Nagy Ferenc: Aranyszabályok. ; Incze Ferencz: Természeti rajzok, babonák és balvélekedések.; Vajna Antal: Eperfanevelés és selyemtenyésztés.;Hiri Ferencz: A magyar Németországba is káromkodik.; Veress György: Értelmes gazda.; Szabó György: Munkássá és mértékletessé változás példája.; Kriza János: A 12 égijegyek mértékletességet prédikálnak.; Ercsei József: Hazai mérges növények ismertetése.; N[agy] F[erenc]: Franklin.; Kriza János: Mivesnapi prédikácziók.; Szabó György: Baromorvoslás.; Szabó György: Házi gyógyszertár baromtartó gazdák számára.; Hiri Fernc: A kis kertész.; N[agy] F[erenc]: Vásárlajstrom a vásáros helyeket jellemző árruczikkek szempontjából.; Erdélyi tisztinévtár.; Népszerű könyvek lajstroma. Az évkönyv folytatása egy évvel később jelent meg. Átkötött modern bordázott fél(mű)bőr-kötés, a címkép hiányzik, foltos lapokkal, az utolsó lap restaurált
18987.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

[Cörver Elek (1714-1747)]: Selectae positiones universae philosophiae ex illustrioribus Veterum Recentiorumque Philosophorum placitis [...] Budae, 1746, Typis Veronicae Nottenstein viduae, XVI+85+(2) p. Latin nyelven. Sérült, hiányos kartonált kötésben, a hátsó borító és a gerinc hiányzik, az utolsó 3 lap elvált a fűzéstől. Korabeli tulajdonosi névbejegyzéssel (Ex Libris Antony).
18988.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Theophilus Lány: Lis Transilvanica seu practica, Transylvanorum litigandi methodus. Claudiopoli (Kolozsvár), 1799., Typ. Martini Hochmaister,] III-X+2+116 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés, kopott borítóval, hiányzó címlappal
18989.

Rufpreis:
8 000 HUF

Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi MDCCCXXIV. bissextilis dierum 366. stylo Gregoriano, et Juliano deuductus, sive Calendarium in in usum utriusque Ecclesiae R. Catholicae, ... Hozzákötve:  Schematismus inclyti Regni Hungariae patriumque eidem adnexarum. Cum Schmatismo Literario eiusque indice subnexo pro anno 1824. ... Hozzákötve:  Schematismus Literarius, sive nomina eorum, qui rem scholasticam per Regnum Hungarae, et procincias eidem adnexas procurant anno MDCCCXXIV. Budae, 1824., Typogr. Regiae Univers. Hungaricae,XVII+1 p.+37 sztl. lev.+409+1+72 p.+9 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, kopott borítóval, egy lap kijár (XVII+1), az utolsó előtti két lapon gyűrődésnyomokkal.
18990.

Rufpreis:
6 000 HUF

Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi MDCCCXXXIV dierum CCCLXV. Stylo Gregoriano, et Juliano deuductus, sive Calendarium in in usum utriusque Ecclesiae R. Catholicae, ... Hozzákötve: Schematismus inclyti Regni Hungariae patriumque eidem adnexarum. Cum Schmatismo Literario eiusque indice subnexo pro anno 1834. Hozzákötve: Schematismus Literarius, sive nomina eorum, qui rem scholasticam per Regnum Hungarae, et procincias eidem adnexas procurant anno MDCCCXXXIV.  Budae, 1834., Typogr. Regiae Scient. Univers. Hungaricae, XXI p.+13+12+17 sztl. lev.+438+2+107+1 p. Latin nyelven. Korabeli kopott kartonált papírkötésben, régi intézményi bélyegzésekkel, de belül jó állapotban.
18991.

Rufpreis:
6 000 HUF

18992.

Rufpreis:
10 000 HUF

Radnóti Miklós - Vas István: Guillaume Apollinaire válogatott versei. Szerkesztette: - -. Cs. Szabó László tanulmányával Pablo Picasso rajzával. Flora Mundi VI. Bp., 1940., Vajda János Társaság, 1 t.+74+3 p. Kiadói papírkötés, borító szélén apró szakadásokkal, előzéklap javított, megerősített kötéssel.
18993.

Rufpreis:
8 000 HUF

18994.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

Ady-dokumentumok könyve. Bratislava-Pozsony, 1937, Eugen Prager, 2 sztl. lev. (A dokumentumok jegyzéke) + 84 facsimile dokumentum. (Komplett!) Kiadói könyvalakú dobozban, a dobozon egy-két folttal, kopásnyomokkal.
18995.

Rufpreis:
8 000 HUF

Orbán Viktor: Egy az ország. A szerző, Orbán Viktor (1963-) miniszterelnök által DEDIKÁLT! Budapest, 2007, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírborítóban.
18996.

Rufpreis:
10 000 HUF
10

Horn Gyula: Cölöpök. A szerző, Horn Gyula (1932-2013) egykori miniszterelnök, politikus által DEDIKÁLT, dátumozott példány! Bp., 1991., Kossuth. Kiadói kartonált papírkötésben
18997.

Rufpreis:
3 000 HUF

Márai Sándor: Naptárcsere. Szegedi-Szűcs András rajzaival. Hungária Könyvek 2. Bp.,1935, Hungária Nyomda, 25+2 p. Első kiadás. Japán fűzésű lapokkal. Kiadói aranyozott kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, Kner Erzsébet-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal. Nem számozott, nem névre szóló példány.
18998.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF