Kabdebó Lóránd: A műhely titkai. A szerző, Kabdebó Lóránt (1936-2022) József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1984., Kozmosz. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
Ladányi Mihály: Élhettem volna gyönyörűen. Válogatott versek, 1959-1969. A szerző, Ladányi Mihály (1934-1986) költő által DEDIKÁLT! Budapest, 1970, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt és gerincén kissé foltos papírborítóban.
Bohumil Hrabal: Skizofrén evangélium. Összeáll.: Milan Jankovic, és Václáv Kadlec. Milan Jankovic előszavával és Bojtár Endre utószavával. Pozsony, 1996, Kalligram. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Heltai Jenő: Madmazel és más elbeszélések. I. köt. Egyetemes Regénytár. Bp., [1910], Singer és Wolfner, 141+(3) p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző, Heltai Jenő (szül. Herzl Eugen) (1871-1957) Kossuth-díjas író, költő, producer, dramaturg által DEDIKÁLT példány.
Kunszabó Ferenc: A halál pillanatai. A szerző Kunszabó Ferenc (1932-2008) író, szociográfus által Győrffy Lászlónak dedikált! H.n., 1989, Szerzői. Kiadói papírkötésben.
Zöldi Márton: Komédiák. Elbeszélések. Vidám Könyvek. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 280+6 p. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, Dörner és Heimberg-kötés, szecessziós díszítésű szennylapokkal, mintás lapélekkel, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
Defoe Dániel: Robinson Crusoe története. Bp., én., Athenaeum. Második kiadás. Fekete-fehér szövegközti illusztrációkkal, és két színes egészoldalas képtáblával. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, kissé foltos lapokkal, az egyik képtábla kijár.
Vajta Ferenc: Isztanbul kulisszái mögött. (Naplójegyzetek.) Bp.,(1942),Stádium, 211 p. A kötet szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben betiltott könyvek listáján. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel.
Gömör Béla: 344. Köszönet a könyvajándékokért a dedikációkért! GMR füzetek 5. Bp., 2013, GMR Reklámügynökség. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.