Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 305

Arany János: Buda halála. Hasonmás kiadás Keresztury Dezső utószavával. Bp., 1988, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón réz plakettel, jó állapotban. Megjelent 4500 példányban.
19131.

Rufpreis:
2 800 HUF

2 db könyv: Heymann, Robert: Carkszoje Szelo foglya. Ford.: Kozma Nándor. Bp., 1918, Kultura, (4)+144+(4) p. A borító Szántó Lajos munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes, sérült borítóval, több a fűzéstől elváló lappal. + Ismeretlen Tolsztoj. A Tolsztoj család hivatalos kiadása. Németül sajtó alá rendezte: René Fülöp-Miller. Ford.: Benedek Marcell és Havas József. Bp., é.n. [1928?], Révai, 321 p. Kiadói illusztrált papírkötés, viseltes, kopottas borítóval, sérült gerinccel, helyenként sérült lapszélekkel, a fűzéstől elváló, kijáró lapokkal.
19132.

Rufpreis:
2 000 HUF

Petőfi Almanach. Rákosi Jenő bevezető tanulmányával. Szerk.: Varga Béla. (Bp., 1923), Magyar Nemzeti Szövetség, 150+(22) p. Hirdetésekkel. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborító egy részét felhasználták, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Petőfi költeményei. A költő születése századik évfordulójának emlékére kiadja Budapest Székesfőváros Közönsége. Bp., 1924, (Székesfővárosi Háziny.), 1 t. + XII+626 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés.
19133.

Rufpreis:
2 400 HUF

Esterházy Péter: Harmonia caelestis. Bp.,2000,Magvető. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19134.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ezer esztendő. Millenniumi olvasó-és daloskönyv I-II. Budapest, 2000, Dinasztia Kiadó. Kiadói karton kötésben, karton mappában. Szép állapotban.
19135.

Rufpreis:
2 000 HUF

Móricz Zsigmond: Míg új a szerelem Első kiadás (Bp.), 1938. Athenaeum. 332p. Aranyozott, kiadói vászonkötésben, foltos, sérült gerinccel
19136.

Rufpreis:
2 000 HUF

Parancs János 4 + 1 műve:   A szerző, Parancs János (1937-1999) költő, műfordító, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példányok.   Mélyvízben. Bp., 1970, Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos papír védőborítóban.;   Fekete ezüst. Bp.,1973., Magvető. Első kiadás. Kiadói foltos egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   A versírás természetrajza. Bp.,1977., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos.;   Távol és közel. (Versek, 1987-1989.) hn., 1991, Orpheusz Könyvek. Első kiadás. A szerző rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés.  Oscar Vladislas de Lubicz-Milosz: A megismerés himnusza. Ford.: Parancs János. Bp., 1973, Európa. Kiadói papírkötés.;
19137.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szépfalusi István 2 műve:   A szerző, Szépfalusi István (1932-2000) író, szerkesztő által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és felesége részére DEDIKÁLT példányok.  Lássátok, halljátok egymást! Mai magyarok Ausztriában. Bern, 1980., Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem. Térkép-melléklettel. Eső kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;   Murteri kövek. - Szembesülések, szempontok, alkalmak. - [Bp.],1995, Héttorony. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
19138.

Rufpreis:
2 000 HUF

Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja és/vagy felesége részére szóló DEDIKÁLT könyvgyűjtemény, 11 kötet:   Dedinszky Erika: Folyton valami más, Gyurácz Ferenc: Jelen lenni a történelemben, Györffy László: Az aluljáró, Tunyogi Csapó Gábor: A mérleg jegyében, Sík Csaba: Rend és kaland, Márton László: Történelmi lecke buta fiúknak, Siklós István: Világ világossága mögöttem, Győrkös László: Vallomások Marinovics abbé emlékezetéből, Veress Miklós: Vakügetés, Ahol a sziget kezdődik, Hilda Laible: Az első évek.
19139.

Rufpreis:
2 800 HUF

Georges Simenon: Az örökös. Bp., 1943, Révai. Első kiadás. Kiadói félvászon kötésben, kissé sérült fűzéssel.
19140.

Rufpreis:
2 800 HUF

Hugo Victor: A nevető ember I-II. köt. Ford.: Hajós Kornél. Bp., én., Népszava, (Világosság-ny.) Kiadói szecessziós illusztrált papírkötés, kissé foltos és kissé sérült gerinccel, szép állapotban. + Hugo Victor: A nevető ember I-II. köt. Ford.: Molnár János. Bp., én., Révai Testvérek. Klasszikus regénytár. Kiadói illusztrált papírkötés (Pálla Jenő), kissé foltos és kissé sérült gerinccel, borítók hátoldala kissé foltos.
19141.

Rufpreis:
2 800 HUF

Magyarok a kultúráért. A magyar munka eredményei az emberi művelődés terén. Francia és magyar írók közreműködésével szerk. Dr. Lukács György. Bp., 1929, Magyar-Francia Kultúrliga. Számos illusztrációval. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, kopott borítóval, sérült, kopott gerinccel.
19142.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF