Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 305

Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya vagyis a dámák diadalma a farsangon. Furcsa vitézi versezet négy könyvben 1799. Divéky József eredeti fametszeteivel illusztrált. Hungária Könyvek 10. Bp.,1943, Hungária Nyomda, 141+2 p. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, 40-41. oldal között szétvált kötéssel. Számozott (445.), de nem névre szóló példány.
18999.

Rufpreis:
3 000 HUF

Weöres Sándor: Fairy Spring. [A tündérek tavasza]. Freskók és stukkók egy vidám színházba. (Bp., 1988), Helikon, 11 sztl. lev. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 2500 példányban.
19000.

Rufpreis:
3 000 HUF

Füveskert. Szerk.: Tollas Tibor. Bécs, 1957., Nemzetőr, (P. Strohal-ny.), 160 p. Kiadói papírkötés, a címlapon szakadással, szamárfüllel, foltos gerinccel.   "Szabadságharcunk első érfordulóján halottainknak." "A Füveskertnek az első nyomtatott Kiadása Bécsben jelent meg 2000 példányban: 1957 októberében."  A szerkesztő, Tollas Tibor (1920-1997) költő, a Nemzetőr főszerkesztője, 1956-os emigráns, által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, 1956-os forradalom kiemelkedő alakja, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. Bujdosó Alpár névbejegyzésével.
19001.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

19002.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

Kallós Zoltán: Balladák könyve. Élő hazai magyar népballadák. - - gyűjtése. Szabó T. Attila gondozásában. A szerző, Kallós Zoltán (1926-2018) erdélyi magyar néprajzkutató által DEDIKÁLT példány, valamint mellette, az előzéklapon egy csángó magyar népdal idézete, Kallós Zoltán kézírásával. Bukarest, 1971, Kriterion, 678 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
19003.

Rufpreis:
4 000 HUF

Fáy András: Buza-virágok és kalászok. I-II. köt. Pest, 1853, Beimel J. és Kozma Vazul, 4+266 p.;4+337 p. Első kiadás. Kiadói papírkötések, sérült, hiányos borítókkal, foltosak, az I. kötet kötése szétvált, a II. kötet felvágatlan lapokkal.
19004.

Rufpreis:
5 000 HUF

19005.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Az Érdekes Újság Dekameronja 1-4., 6-7. kötet. Szerk.: Kabos Ede. Száz magyar író száz legjobb novellája. Bp.,, é.n., Légrády. A szerzők arcképeivel. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kiadói kartontokokban, festett felső lapélekkel, a kartontokokon és a borítókon kopásnyomokkal, az egyik kartontokon kis sérülésekkel.
19006.

Rufpreis:
6 000 HUF
14

Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített képes kiadás. Bp., 1879. Mehner Vilmos,(Franklin-ny.), 805+9 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Átkötött modern félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal.
19007.

Rufpreis:
8 000 HUF

Sándor György 75. Az életem egy csukott könyv. Én csak úgy belógtam ide... [Verőce], 2013, Arcus. Rengeteg fotóval illusztrált. DVD-melléklettel. Kiadói kemény-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
19008.

Rufpreis:
6 000 HUF

cca 1920-1930 Magyarország ajándéka heti előfizetőinek füzeteinek 32 száma, közter Szuad Dervis Hanum: Életem a szultán háremében 1-4., Jan Molten: A sirászi kaland 1-5.,W. Kingpotter: Az arany ördöge 1.,4, 6., E. Ph. Oppenheim: Üldöz a pénz 3-5., E. Ph. Oppenheim: Szerelem és arany 1., 3., 4., + 1 szám borító nélkül, Ludwig v. Wohl: Don Juan unokája 1-3., Warren G. Holmstead: A fehér boszorkány 1-6., Horst Biernath 1.,4.,5.,7. Változó állapotban, közte foltos, néhány sérült borítóval, de a többség jó állapotban.
19009.

Rufpreis:
5 000 HUF

19010.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF