Rejtő Jenő (P. Howard) 16 kötete: A szőke ciklon; A Néma Revolverek Városa; A megkerült cirkáló; A boszorkánymester; A Láthatatlan Légió; Piszkos Fred, a kapitány; stb. Bp., 1964-1970, Albatrosz Könyvek. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Tompa Mihály összes költeményei 1-3. köt. Teljes kiadás. Sajtó alá rendezte: Révay József. Bp., 1855., Méhner Vilmos. Az első kötetben a költő arcképével. Korabeli kopott aranyozott gerincű egészvászon-kötés, laza fűzéssel.
Monumenta literarum. A világirodalom kisebb remekművei legkiválóbb műfordítóink új fordításaiban. Szerk.: Király György. 1-2. sorozat. Bp. - [Gyoma], 1982, Magvető - [Kner]. Az 1921-1922. évi kiadás (Gyoma, Kner) hasonmás kiadása. Kiadói papírkötésekben, kiadói papír védőtokokban, hiánytalan sorozat, jó állapotban.
Bisztray Gyula: Író és nemzet. Bp., 1943, Révai, 436 p. Kiadói félvászon-kötés, helyenként foltos lapokkal. A szerző, Bisztray Gyula (1903-1978) irodalomtörténész, könyvtáros, egyetemi tanár által Kincs Elek (1897-1978) irodalomtörténész részére dedikált.
Petőfi Sándor összes költeményei I. köt.: Elbeszélő költemények. Jókai Mór életrajzi bevezetésével. Eredeti kéziratok és kiadások alapján rendezte, jegyzetekkel és variánsokkal kísérte Havas Adolf. Bp., 1892, Athenaeum. Petőfi arcképével. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos címképpel.
Eladó az egész világ. Képes és (képtelen) hirdetéstörténet. Szerk.: Szokács Eszter. Bp., 1994, AB OVO. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Petőfi Sándor összes költeményei III. köt.: Kisebb költemények 1847-49. Jókai Mór életrajzi bevezetésével. Eredeti kéziratok és kiadások alapján rendezte, jegyzetekkel és variánsokkal kísérte Havas Adolf. Bp., 1893, Athenaeum. Petőfi szobor képével. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, foltos címképpel.