James Joyce: Kisebb művek. Költemények. Dublini emberek. Száműzöttek. Utószó, jegyzetek: Kappanyos András. Fordították: G. István László, Gerevich András, Gergely Ágnes, Határ Győző, Kappanyos András, Kosztolányi Dezső, Mesterházi Mónika, Szabó T. Anna. Papp Zoltán. Feltehetőleg Kappanyos András (1962-) irodalomtörténész, műfordító által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. [Bp.],2002., Arktisz. Kiadói papírkötés, a borítón kis gyűrődéssel.
Molnár Katalin: De te ki vagy? Párizs, 1990, Szerzői, 10+54+6 p. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal, köztük Emilienne Deschamps-nak a szerzőről készült akt fotóival. "Ezt a könyvet a szerző maga készítette 1990-ben egy IBM 6747-2 típusú írógépen Title-nak és Essaynek nevezett betűtípusokkal, továbbá gumibetűkkel, fekete nyomdafestékkel és fűzőgépkapcsokkal." Bibliofil, új avantgárd kísérlet a modern nyomdatechnika kézműves megdolgozásával. Kiadói papírkötés. Ritka, [megjelent 500 példányban!] A szerző, a Mozgó Világ, és a párizsi Magyar Műhely és más progresszív orgánumok avantgárd stílusban alkotó szerzője.
Szitáry Zelma: Percek. - - versei. Bp., 1921, Táltos,(Fővárosi-ny.),46+1 p. "A borítékot díszítő Aubrey Beardsley rajzol John Lane megjelent "The Pierrot of the Minute" és Balzac's "La Comédie Humaine" művekből valók." Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, a gerinc hiányzik, a borító foltos, széteső állapotban. Számozott (219./500), a szerző által aláírt példány.
1940 Erdélyi Kalendárium, amelyet az Úrnak 1940-ik esztendejére barátainak küld az Erdélyi Férfiak Egyesülete. Bp., 1940, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Officina), 32 p. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. III. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. II. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a hátsó táblán kis sérüléssel.
Sid Jacobson - Ernie Colón: Anne Frank, A hivatalos életrajz képregényátirata. Képregény, Ulpius-ház, Budapest, 2014, szép állapotban, kiadói papírkötésben
Fekete István: Téli berek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a lapéleken kisebb foltokkal, egy lap szélén (szöveget nem érintő) hiánnyal.