Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 305

Rabindranath Tagore: Áldozati énekek. (Gitanjali.) Ford.: Szentirmay Gizella. Bp., 1921, "Világirodalom",(Pápai Ernő Műintézete.) Jaschik Álmos könyvdíszeivel. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kopásnyomokkal, kissésérült gerinccel. Megjelent 2000 példányban.
19023.

Rufpreis:
3 000 HUF

James Joyce: Kisebb művek. Költemények. Dublini emberek. Száműzöttek. Utószó, jegyzetek: Kappanyos András. Fordították: G. István László, Gerevich András, Gergely Ágnes, Határ Győző, Kappanyos András, Kosztolányi Dezső, Mesterházi Mónika, Szabó T. Anna. Papp Zoltán. Feltehetőleg Kappanyos András (1962-) irodalomtörténész, műfordító által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány. [Bp.],2002., Arktisz. Kiadói papírkötés, a borítón kis gyűrődéssel.
19024.

Rufpreis:
2 800 HUF

19025.

Rufpreis:
3 000 HUF

Molnár Katalin: De te ki vagy? Párizs, 1990, Szerzői, 10+54+6 p. Első kiadás. Fekete-fehér illusztrációkkal, köztük Emilienne Deschamps-nak a szerzőről készült akt fotóival. "Ezt a könyvet a szerző maga készítette 1990-ben egy IBM 6747-2 típusú írógépen Title-nak és Essaynek nevezett betűtípusokkal, továbbá gumibetűkkel, fekete nyomdafestékkel és fűzőgépkapcsokkal." Bibliofil, új avantgárd kísérlet a modern nyomdatechnika kézműves megdolgozásával. Kiadói papírkötés. Ritka, [megjelent 500 példányban!]   A szerző, a Mozgó Világ, és a párizsi Magyar Műhely és más progresszív orgánumok avantgárd stílusban alkotó szerzője.
19026.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szitáry Zelma: Percek. - - versei. Bp., 1921, Táltos,(Fővárosi-ny.),46+1 p. "A borítékot díszítő Aubrey Beardsley rajzol John Lane megjelent "The Pierrot of the Minute" és Balzac's "La Comédie Humaine" művekből valók." Kiadói papírkötés, a borító leszakadt, a gerinc hiányzik, a borító foltos, széteső állapotban.  Számozott (219./500), a szerző által aláírt példány.
19027.

Rufpreis:
1 600 HUF

1940 Erdélyi Kalendárium, amelyet az Úrnak 1940-ik esztendejére barátainak küld az Erdélyi Férfiak Egyesülete. Bp., 1940, Erdélyi Férfiak Egyesülete (Officina), 32 p. Egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötés
19028.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rosner Ármin: Humoros sírversek gyűjteménye. Bp., 1937, Kő- és Műkő kiadása. + Nevető fejfék. Budapesti Temetkezési Intézet Rt. Kegyeleti Múzeum. Kiadói papír és egészvászon kötés, jó állapotban.
19029.

Rufpreis:
3 000 HUF
10

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. V. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
19030.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. III. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
19031.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. II. köt. Thesaurus Anecdoton Hungarorum. Gyűjtötte és magyarázza: - -. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, a hátsó táblán kis sérüléssel.
19032.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sid Jacobson - Ernie Colón: Anne Frank, A hivatalos életrajz képregényátirata. Képregény, Ulpius-ház, Budapest, 2014, szép állapotban, kiadói papírkötésben
19033.

Rufpreis:
3 000 HUF

Fekete István: Téli berek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, a lapéleken kisebb foltokkal, egy lap szélén (szöveget nem érintő) hiánnyal.
19034.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF