Conrad Ferdinand Meyer válogatott versei.Kosztolányi, Radnóti, Szó Lőrinc... fordításai Ortutay Gyula ex librisével (Buday?) Aranyozott kiadói egészbőr kötésben, sérült gerinccel
b. Eötvös József: A Nővérek. Bp., 1894. Ráth Mór. 284p. Aranyozott, festett, egészvászon kötésben. Kissé sérült, piszkos, egy lap kijár aranyozott lapszélekkel
Balázs Béla: Az igazi égszínkék Mesék Bp. 1946?. Új Idők. 157 l. 1 sztl. lev. Számos egészoldalas és szövegközti rajzzal. Címlap hiányzik! Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott, hátul sérült
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. Hősköltemény négy énekben. A könyvet tervezte és az illusztrációkat készítette: Cseh Gusztáv. Kolozsvár, 1973., Dacia. Kiadói félvászon-kötés.
Fekete Gyula: Esztendőre vagy kettőre. Fekete Judit rajzaival. Ungvár-Bp., 1993, Trikolor - Intermix. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítón némi kopással. A szerző által DEDIKÁLT példány.