Spielhagen, [Friedrich]: A mit a fecske dalolt. Regény három kötetben. Ford.: Szini Károly. I-III. köt. [Egy kötetben]. Bp., 1873, Aigner Lajos, 144 p.+135 p.+174 p. Korabeli aranyozott gerincű, dombornyomott egészvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Gonda Béla, ifj.: A régi világ szellemes asszonyai. Írta és az Urániában előadta: - - . Bp., [1923], a szerző kiadása ("Élet"-ny.), 100 p. Átkötött félvászon-kötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Tompa Mihály munkái. III. köt.: Balladák. Beszélyek. Regék. Sajtó alá rendezte és bevezetéssel ellátta: Lévay József. Magyar Remekírók 39. Bp., 1904, Franklin-Társulat, 191+(1) p. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, szép állapotban.
Bessenyei György: Anyai oktatás. Magyar Irodalmi Ritkaságok XV. (15.) sz. Bp., (1932), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 80 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel, régi intézményi bélyegzővel.
Tóth László: Májusfa. Verses játék egy fölvonásban. Bp., 1923, Pallas, 81+(1) p.+3 t. A címlap és az illusztrációk Prihoda István munkái. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró képtáblával. Megjelent 500 számozott példányban, ebből a 67. (a szerző aláírása nélkül).
Kiss Menyhért: A gyémántos harang és más versek. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 143+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval és lapszélekkel.