Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

25090.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Presser Gábor: Presser könyve. Bp., 2020, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25091.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 600 Ft
7,05
Minimális ajánlat:
2 600 Ft
2 600 3 000 3 600
Wass Albert: Tizenhárom almafa. Bp., 2011, Mentor Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
25092.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Utazás Afrikában. Bp., Franklin. 328p. Kiadói festett egészvászon kötés, kopottas állapotban.
25093.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1939-1940. évre. Szerkeszti Kallós János. XV. évfolyam, I-II., III-IV. kötet. [Teljes évfolyam két kötetbe kötve.] Budapest, 1939. A Pesti Tőzsde kiadása (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) XXX + [2] + 358 p; [2] + 359-592 p.; XLVII + [1] + 728 p; [2] + 729-892 p. A Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz az első bécsi döntéssel és a kárpátaljai bevonulással megnövekedett ország valamennyi pénz- és hitelintézetét, szövetkezetét és bejegyzett részvénytársaságát adatolja: az évkönyv egyszerre számít szaknévsornak és cégenkénti pénzügyi beszámolónak. Az első két kötet a minisztériumi és fővárosi szervezeti struktúra bemutatása után a pénzintézeteket és szövetkezeteket, a harmadik és negyedik kötet a részvénytársaságokat adatolja, budapesti és vidéki bejegyzési címek szerinti bontásban. Az igazgatósági tagok listája társadalomtörténeti részletekkel is szolgál, illetve feltűnő adat a vidéken működő, ám Budapesten bejegyzett részvénytársaságok jelentős aránya. Oldalszámozáson belül, illetve az előzékeken képes hirdetésekkel. Egységes, aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott, foltos kiadói vászonkötésben, az első kötet lapszélein halvány foltossággal.
25094.

Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1939-1940. évre. Szerkeszti Kallós János. XV. évfolyam, I-II., III-IV. kötet. [Teljes évfolyam két kötetbe kötve.]
Budapest, 1939. A Pesti Tőzsde kiadása (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) XXX + [2] + 358 p; [2] + 359-592 p.; XLVII + [1] + 728 p; [2] + 729-892 p.
A Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz az első bécsi döntéssel és a kárpátaljai bevonulással megnövekedett ország valamennyi pénz- és hitelintézetét, szövetkezetét és bejegyzett részvénytársaságát adatolja: az évkönyv egyszerre számít szaknévsornak és cégenkénti pénzügyi beszámolónak. Az első két kötet a minisztériumi és fővárosi szervezeti struktúra bemutatása után a pénzintézeteket és szövetkezeteket, a harmadik és negyedik kötet a részvénytársaságokat adatolja, budapesti és vidéki bejegyzési címek szerinti bontásban. Az igazgatósági tagok listája társadalomtörténeti részletekkel is szolgál, illetve feltűnő adat a vidéken működő, ám Budapesten bejegyzett részvénytársaságok jelentős aránya. Oldalszámozáson belül, illetve az előzékeken képes hirdetésekkel.
Egységes, aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott, foltos kiadói vászonkötésben, az első kötet lapszélein halvány foltossággal.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Staudt Géza: Az államosított budapesti színházak műsora 1949-1959. Adattár. Bp., 1959. Színháztudományi Intézet. 106 p.
25095.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.] A szerző, Koós Hutás Gergely által DEDIKÁLT, dátumozott (1941. VI. 6.) példány! Bp., 1940., Koós H. G. Könyvkiadványok, (Bethlen-ny.), 176;+2+192 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
25096.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás. Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.
25097.

Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás.
Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Bence Lajos: Egyszer én is. Muravidéki rövid történetek. Lendva, 2020, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, 152 p. Kiadói papírkötés.
25098.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Amrbus Lajos: Az én szőlőhegyem. Szombathely, 2005, B.K.L., 141+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25099.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Jókai Mór: Márczius 15-iki szózatok. A szabadságharczból. Magyar Könyvtár. Bp., 1902, Lampel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
25100.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Anar, [Rzajev Raszul-ogli]:  Egy négyemeletes ház ötödik emelete. Fordította Vándor Anna. (A fordító által dedikált.) (Budapest, 1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 183 + [5] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak köszönettel és szeretettel: Vándor Anna. 1982. január". Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező regényei közül a Négyemeletes ház a szerző talán legnépszerűbbje. A szokatlanul erős női alakokat felvonultató, rosszul végződő szerelmi dráma eredeti nyelven 1974-ben jelent meg, azóta többször is filmre vitték. (Modern könyvtár, 444. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
25101.

Anar, [Rzajev Raszul-ogli]: Egy négyemeletes ház ötödik emelete. Fordította Vándor Anna. (A fordító által dedikált.)
(Budapest, 1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 183 + [5] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak köszönettel és szeretettel: Vándor Anna. 1982. január".
Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező regényei közül a Négyemeletes ház a szerző talán legnépszerűbbje. A szokatlanul erős női alakokat felvonultató, rosszul végződő szerelmi dráma eredeti nyelven 1974-ben jelent meg, azóta többször is filmre vitték.
(Modern könyvtár, 444. kötet.)
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft