Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

Cséry Dezső: Vér nemzetség. Bp., 1943, Griff Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötésben, könyvtest elvált. A szerző által dedikált példány!
25102.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Szigetvári Iván: A komikum elmélete. Budapest 1911. MTA, 432p. Kiadói vászonkötésben
25103.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Eötvös József: A nővérek. Báró Eötvös József munkái. Bp., 1890, Ráth Mór, [4]+552 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
25104.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Eötvös József: Költemények, elbeszélések, színművek. I-II. köt. [Egy kötetben.] Báró Eötvös József munkái. Bp., 1891, Ráth Mór, [4]+294+[2] p.; [4]+315+[5] p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
25105.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Eötvös József: A falu jegyzője. I. és III. köt. Báró Eötvös József munkái. Bp., 1891, Ráth Mór, [4]+328 p.; [4]+290+[2] p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
25106.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Szabó Magda 8 kötet műve. Bp., Magvető-Szépirodalmi-Unicornis-Örögségünk. Kiadó egészvászon-kötések, kissé szakadt kiadói papír védőborítóknak, és kiadói papírkötések.
25107.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Staff Károly: Műkedvelő szinpadok vezérkönyve katholikus körök, egyletek, otthonok, nevelőintézetek, iskolák szini rendezői és szereplői számára. Bp., 1906, Szent István-Társulat, 104 p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval, a gerincen kisebb sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal. Ritka!
25108.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 000 Ft
Minimális ajánlat:
2 000 Ft
2 000 2 400 2 800
Der Hausschatz. Universal-Kalender für das Jahr 1940. 62 Jahrgang Zweiter Band. Winterberg - Wien - New York, 1940, J. Steinbrener, 141+3+33-112+33-112+16+14 p.+7 (képtáblák, közte 1 kihajtható, köztük: Adolf Hitler és Heinrich Himmler portréval) t. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
25109.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Demeter József: Magyardellői napdalok III. Szőcs Géza (1953?2020) államtitkárnak DEDIKÁLT! Bp., 2009, Hungarovox. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
25110.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Faust. Eine Tragödie. Weimar, 1958. Volksverlag (VEB Offizin Andersen Nexö, Leipzig). 416 + [2] p. Bibliofil Faust-kiadásunkat Horst Erich Walter lipcsei könyvművész tervezte. (Weimarer Taschenbücher.) Aranyozott kiadói bőrkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.
25111.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Faust. Eine Tragödie.
Weimar, 1958. Volksverlag (VEB Offizin Andersen Nexö, Leipzig). 416 + [2] p.
Bibliofil Faust-kiadásunkat Horst Erich Walter lipcsei könyvművész tervezte.
(Weimarer Taschenbücher.)
Aranyozott kiadói bőrkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Illyés Gyula:  Két kéz. [Költemény.] [Budapest], (1950). Athenaeum Könyvkiadó Nemzeti Vállalat (ny.) 39 + [1] p. Egyetlen kiadás.  Illyés Gyula a koalíciós idők végén visszavonult a politikától és a szerkesztőségi munkától. 1949-ben megfosztották akadémiai tagságától is. 1950-ben egyetlen próza- és egyetlen verseskötettel jelentkezett, a következő években hallgatott. Tezla 1462.  Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
25112.

Illyés Gyula: Két kéz. [Költemény.]
[Budapest], (1950). Athenaeum Könyvkiadó Nemzeti Vállalat (ny.) 39 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Illyés Gyula a koalíciós idők végén visszavonult a politikától és a szerkesztőségi munkától. 1949-ben megfosztották akadémiai tagságától is. 1950-ben egyetlen próza- és egyetlen verseskötettel jelentkezett, a következő években hallgatott.
Tezla 1462.
Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 400 Ft
Minimális ajánlat:
2 400 Ft
2 400 2 800 3 200
Gilde könyvek sorozat 4 kötete: Bárdossy László: A nemzet védelmében.; Gilde József: A gyermekvezér.; vitéz Somogyváry Gyula (Gyula diák): A város meg a sárkány.; Várkonyi Ernő: A reményhez. Kiadói műbőr-kötés, bontatlan zsugorfóliában.
25113.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft