Eötvös József: A nővérek. Báró Eötvös József munkái. Bp., 1890, Ráth Mór, [4]+552 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Eötvös József: Költemények, elbeszélések, színművek. I-II. köt. [Egy kötetben.] Báró Eötvös József munkái. Bp., 1891, Ráth Mór, [4]+294+[2] p.; [4]+315+[5] p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Eötvös József: A falu jegyzője. I. és III. köt. Báró Eötvös József munkái. Bp., 1891, Ráth Mór, [4]+328 p.; [4]+290+[2] p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Szabó Magda 8 kötet műve. Bp., Magvető-Szépirodalmi-Unicornis-Örögségünk. Kiadó egészvászon-kötések, kissé szakadt kiadói papír védőborítóknak, és kiadói papírkötések.
Staff Károly: Műkedvelő szinpadok vezérkönyve katholikus körök, egyletek, otthonok, nevelőintézetek, iskolák szini rendezői és szereplői számára. Bp., 1906, Szent István-Társulat, 104 p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval, a gerincen kisebb sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal. Ritka!
Der Hausschatz. Universal-Kalender für das Jahr 1940. 62 Jahrgang Zweiter Band. Winterberg - Wien - New York, 1940, J. Steinbrener, 141+3+33-112+33-112+16+14 p.+7 (képtáblák, közte 1 kihajtható, köztük: Adolf Hitler és Heinrich Himmler portréval) t. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
Illyés Gyula: Két kéz. [Költemény.] [Budapest], (1950). Athenaeum Könyvkiadó Nemzeti Vállalat (ny.) 39 + [1] p. Egyetlen kiadás. Illyés Gyula a koalíciós idők végén visszavonult a politikától és a szerkesztőségi munkától. 1949-ben megfosztották akadémiai tagságától is. 1950-ben egyetlen próza- és egyetlen verseskötettel jelentkezett, a következő években hallgatott. Tezla 1462. Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
Gilde könyvek sorozat 4 kötete: Bárdossy László: A nemzet védelmében.; Gilde József: A gyermekvezér.; vitéz Somogyváry Gyula (Gyula diák): A város meg a sárkány.; Várkonyi Ernő: A reményhez. Kiadói műbőr-kötés, bontatlan zsugorfóliában.