Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

Benedek Aladár: Hulló levelek. Pest, 1871., Aigner Lajos,(Pesti Könyvnyomda Rt.-ny.), 102 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Szalatnai és Weichner-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, az utolsó lapon ceruza nyomokkal, néhány kissé foltos lappal.
25126.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Tersánszky [Józsi] Jenő: Jámbor Óska. Regény. Bp., 1924, Pallas, 71 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
25127.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Komoróczy György: Jókedvű udvarhelyiek. H.n., é.n. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
25128.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Sienkiewicz, [Henryk]: Tűzzel-vassal. Ford.: Bányai Károly. Bp., [1929], Szent István-Társulat, 418 p. A borító illusztrációja Jaschik Álmos munkája. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban, sérült gerinccel, ázásnyomokkal.
25129.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Gárdonyi Géza (Göre Gábor) 4 kötete: Göre Gábor: Bojgás az világba mög más mindönféle.; Veszödelmek más szóval nem matska ugrás ide Amerika se.; Tapasztalatok vagyis más szóval az nagy kiállításon szörzött tapasztalatok.; A pesti úr. Bp., 1923-1925, Dick Manó. Kiadói papírkötés / egészvászon-kötés, változó állapotban, sérülésekkel, foltokkal.
25130.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Karinthy Ferenc: Budapesti tavasz. DEDIKÁLT! Bp., 1985, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott papír védőborítóval, jó állapotban.
25131.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Karinthy Ferenc: Mi van a Dunában? DEDIKÁLT! 1980, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
25132.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Deutsche Männer. 200 Bildnisse und Lebensbeschreibungen. Mit einer Einführung von Wilhelm Schüssler. Berlin, 1938, Ernst Steiniger, 424 p. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
25133.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Nyomdászati lexikon. Szerk.: Biró Miklós, Kertész Árpád, Novák László. Bp., 1936. Biró Miklós, (Hungária-ny.) 546 p. + 1 t. (színes). Első kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrált kéthasábos szövegoldalakon a nyomdászati ipar szócikkekben feldolgozott tudásanyaga. Alcíme szerint kötetünk a szedés, gépszedés, betűöntés, sztereotípia, galvanoplasztika, nyomtatás, litográfia, mélynyomtatás, offszet nyomtatás, könyvkötészet, klisékészítés, papíros, kalkuláció, üzletvitel, helyesírás és a sokszorosító iparban szükséges sok-sok egyéb tudnivalók összefoglalása. Egyes hazai nyomdai műhelyek, illetve a nyomdászipar érdekvédelmi szervezeteinek ismertetésével. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé laza lapélekkel.
25134.

Nyomdászati lexikon. Szerk.: Biró Miklós, Kertész Árpád, Novák László. Bp., 1936. Biró Miklós, (Hungária-ny.) 546 p. + 1 t. (színes). Első kiadás.
Szövegközti ábrákkal illusztrált kéthasábos szövegoldalakon a nyomdászati ipar szócikkekben feldolgozott tudásanyaga. Alcíme szerint kötetünk a szedés, gépszedés, betűöntés, sztereotípia, galvanoplasztika, nyomtatás, litográfia, mélynyomtatás, offszet nyomtatás, könyvkötészet, klisékészítés, papíros, kalkuláció, üzletvitel, helyesírás és a sokszorosító iparban szükséges sok-sok egyéb tudnivalók összefoglalása. Egyes hazai nyomdai műhelyek, illetve a nyomdászipar érdekvédelmi szervezeteinek ismertetésével. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé laza lapélekkel.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800
Doré, Gustave: Die äusserst anschauliche, fesselnde und seltsame Historie vom Heiligen Russland nach den ältesten Quellen und Historikern [...] Herausgegeben und neu übersetzt von Oskar Weitzmann. Meersburg-Leipzig, 1937, F. W. Hendel, 207+[3] p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés
25135.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Mikszáth Kálmán: A kis primás. Magyarország lovagvárai. Mikszáth Kálmán Munkái 11. köt. Bp., é.n. (cca 1900), Révai, 3 sztl. lev.+ 253+(3) p. Negyedik kiadás. Kiadói dekoratív, festett, aranyozott és ezüstözött egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, enyhén , kopott és enyhén foltos borítóval
25136.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88
Minimális ajánlat:
2 200 Ft
2 200 2 600 3 000
Gurul a sok-sok pillanat. Szabó Magda élete képekben. Összeáll.: Jolsvai Júlia. Szerk.: Tasi Géza. Bp., 2018., Jaffa. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25137.

Licitálható
Kikiáltási ár:
2 800 Ft
Minimális ajánlat:
2 800 Ft
2 800 3 200 3 800

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft