Baranyi Ferenc: Esőveréssel. Válogatott és új versek. (Dedikált.) Budapest, (1975). Magvető Könyvkiadó (Dürer Nyomda, Gyula). 159 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Gál Lajosnak kézfogással: Baranyi Ferenc. 76. IV. 21". Baranyi Ferenc (sz. 1937) költő, műfordító, szerkesztő hetedik verseskötete. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Henri Michaux: Fészkelődik az éj. Ford.: Juhász Katalin. hn., 2002, Orpheusz, 120+1 p.
"Henri Michaux (1899-1984) francia költő és festő. "A kábítószerektől a keleti meditációig mindent felhasznált a belső emberi megismerés valamennyi oldalának feltáráshoz - az élet mulandósága felett érzett fájdalomtól egészen a szellemi felsőbbrendűség örömmámoráig (...) Michaux 1935-ben megjelent Fészkelődik az éj című kötetével kezdte el kialakítani érett stílusát, amit a borzalmak, a kegyetlenség és a humor különös egyvelege, a testi működésekben való elmélyedés, az emberi tudat működésének intenzív, belső elemzése jellemez, egészen a külső valóság teljes kizárásáig" - olvasható a műveit 2009 után megjelentető Bozóthegyi Kiadó honlapján. A nagy francia író, André Gide írta róla, hogy "ugyanolyan remekül képes ösztönösen megéreztetni velünk a természetes dolgok idegenségét, mint az idegen dolgok természetességét".
T. Molnár Zsuzsanna: A Berekből a Csillagerdőbe. Ifjúsági regény. A szerző, T. Molnár Zsuzsanna (1936-) által DEDIKÁLT példány. Szombathely, 2014, BKL, 128 p. Kiadói papírkötés.
Ady Endre - és Móricz Zsigmond- tanácskozás. Szatmárnémeti 2008-2009. Szatmárnémeti, 2009, Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület Partiumi Alelnöksége és Szatmárnémeti Kölcsey Kör, 310 p. Kiadói papírkötés.
Fényes László: Jókai Mór utolsó évei. Tanu-vallomások. Budapest, 1904. Lipinszky és Társa ny. 30 + [2] p. Első kiadás. Fényes László (1871-1944) oknyomozó újságíró kötete az 1904-ben elhunyt Jókai Mór halála kapcsán megélénkült sajtóérdeklődés nyomán keletkezett. Az újságíró az utolsó évek összefoglalása után az író egykori ismerőseinek nyilatkozataiból szemezget. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban.
Mai Magyar Múzsa. Szerk.: Vajthó László. Bp., 1930, Könyvbarátok Szövetsége, 175+[1] p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos.
Ablonczy László: Múló levelek Párizsból 2002-2004. Jegyzetek, tűnődések, találkozások. A szerző, Ablonczy László (1945- ) József Attila-díjas újságíró, kritikus, színigazgató által Jálics Kinga (1943-2019) kulturális újságíró, szerkesztő részére dedikált példány. (Bp., 2005), Kairosz. Kiadói papírkötés.