Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

Fodor Árpád János, révaújfalvi:  Ady a modern individualizmus sodrában. (Dedikált.) Budapest, 1928. (Magánkiadás - Pallas Rt. ny.) 81 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Kornis Gyula professzor úr őméltóságának mély tisztelettel Fodor Árpád János. Újpest, 1928. jún. 4". Fodor Árpád János akadémiai szemszögű, konzervatív szemléletű irodalomtörténeti dolgozata a néplelkiségében eredendően szociális jellegű, társadalmi karakterű, küldetéses magyar irodalmi hagyománytól való elszakadásként értékeli Ady Endre életművét, újításait ennek megfelelően esztétikailag értékesnek, filozófiai szempontból értékelhetetlennek ítéli. Prov.: Kornis Gyula (1885-1958) piarista szerzetes, tanár, filozófus, egyetemi tanár, kultúrpolitikus, közoktatásügyi államtitkár. Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.
24982.

Fodor Árpád János, révaújfalvi: Ady a modern individualizmus sodrában. (Dedikált.)
Budapest, 1928. (Magánkiadás - Pallas Rt. ny.) 81 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "dr. Kornis Gyula professzor úr őméltóságának mély tisztelettel Fodor Árpád János. Újpest, 1928. jún. 4".
Fodor Árpád János akadémiai szemszögű, konzervatív szemléletű irodalomtörténeti dolgozata a néplelkiségében eredendően szociális jellegű, társadalmi karakterű, küldetéses magyar irodalmi hagyománytól való elszakadásként értékeli Ady Endre életművét, újításait ennek megfelelően esztétikailag értékesnek, filozófiai szempontból értékelhetetlennek ítéli.
Prov.: Kornis Gyula (1885-1958) piarista szerzetes, tanár, filozófus, egyetemi tanár, kultúrpolitikus, közoktatásügyi államtitkár.
Fűzve, kiadói borítóban, jó példány.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Walther von der Vogelweide: Walther von der Vogelweide. Altdeutsch und übertragen von Walther Bulst. Berlin, [1926]. Der Tempel-Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte, Leipzig). [8] + 334 + [2] p. Egyetlen kiadás. Walther von der Vogelweide (1170-1230) délnémet területeken működő ónémet költő, minnesänger, a középkori világi német líra kiemelkedő egyénisége. Ónémet költeményeit Walther Bulst (1899-1986) irodalomtörténész, középkorász fordította modern nyelvre, bibliofil kötetünk a berlini Tempel Verlag sorozatában jelent meg. (Tempel-Klassiker.) Aranyozott kiadói félbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.
24983.

Walther von der Vogelweide: Walther von der Vogelweide. Altdeutsch und übertragen von Walther Bulst.
Berlin, [1926]. Der Tempel-Verlag (Gedruckt bei Poeschel & Trepte, Leipzig). [8] + 334 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Walther von der Vogelweide (1170-1230) délnémet területeken működő ónémet költő, minnesänger, a középkori világi német líra kiemelkedő egyénisége. Ónémet költeményeit Walther Bulst (1899-1986) irodalomtörténész, középkorász fordította modern nyelvre, bibliofil kötetünk a berlini Tempel Verlag sorozatában jelent meg.
(Tempel-Klassiker.)
Aranyozott kiadói félbőr kötésben, az első kötéstáblán aranyozott kiadói emblémával. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Bászel Aurél:  Thukydides beszédei. (Dedikált.) Budapest, 1881. Kókai Lajos (Nyomatott Serédy G. Siketnéma Iparintézeti Könyvnyomdájában). XII + 223 + [5] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Kont Ignácz egyetemi tanár úrnak kartársi üdvözlettel a szerző". Bászel Aurél (1845-1920) klasszika-filológus, főgimnáziumi és egyetemi tanár, pályája első felében főként a klasszikus korban élt Thuküdidész görög történetíró munkásságával foglalkozott. A dolgozat a háborús politika szakértőjének számító Thuküdidész szónoki beszédeinek tartalmát, retorikai felépítését ismerteti és méltatja, valamint elhelyezi a történetírót a retorika és a történetírás hagyományában. Néhány levélen apró szakadásnyom, sarkain apró töredezettség. Poss.: Kont Ignác (sz. Kohn Ignác) (1856-1912) irodalomtörténész, klasszika-filológus, egyetemi tanár, később a párizsi Sorbonne magyar tanszékének tanára. Fűzve, keretmintás, sérült, javított, enyhén hiányos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
24984.

Bászel Aurél: Thukydides beszédei. (Dedikált.)
Budapest, 1881. Kókai Lajos (Nyomatott Serédy G. Siketnéma Iparintézeti Könyvnyomdájában). XII + 223 + [5] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "dr. Kont Ignácz egyetemi tanár úrnak kartársi üdvözlettel a szerző".
Bászel Aurél (1845-1920) klasszika-filológus, főgimnáziumi és egyetemi tanár, pályája első felében főként a klasszikus korban élt Thuküdidész görög történetíró munkásságával foglalkozott. A dolgozat a háborús politika szakértőjének számító Thuküdidész szónoki beszédeinek tartalmát, retorikai felépítését ismerteti és méltatja, valamint elhelyezi a történetírót a retorika és a történetírás hagyományában.
Néhány levélen apró szakadásnyom, sarkain apró töredezettség.
Poss.: Kont Ignác (sz. Kohn Ignác) (1856-1912) irodalomtörténész, klasszika-filológus, egyetemi tanár, később a párizsi Sorbonne magyar tanszékének tanára.
Fűzve, keretmintás, sérült, javított, enyhén hiányos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Gobineau, [Joseph Arthur de]:  Die Renaissance: Savonarola, Cesare Borgia, Julius der Zweite, Leo der Zehnte, Michelangelo. Historische Szenen vom grafen Gobineau. Übersetzung und Einleitungen von Alfred Steinitzer. München, 1921. Georg Müller Verlag (W. Büxenstein Druckerei Gesellschaft in Berlin). 1 t. (címkép) + [8] + 587 + [3] p. + 47 t. Joseph Arthur de Gobineau (1816-1882) kalandos életű francia író, utazó és diplomata, műkedvelő antropológus és filológus, a rasszista gondolat korai, meghatározó szerzője. Szerteágazó irodalmi munkásságában novellák, színművek és folytatásos regények egyaránt szerepelnek. Kései, drámaszerű műve a reneszánsz Itália történelmi nagyságainak elképzelt találkozásait jelenetezi, hosszabb-rövidebb történelmi esszék kíséretében. A művet a megjelenés évében lefordították németre, a német könyvpiacon évtizedenként készült új fordítása, sőt bekerült a német középiskolai tantervbe is. Bibliofil kiadásunk szövegét oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséri, tipográfiáját és kötését Paul Renner könyvművész tervezte. Kolofon: "Diese Werk wurde im Auftrage des Verlages Georg Müller in München bei W. Büxenstein Druckereigesellschaft in Berlin gedruckt, gebunden bei Hübel & Denk in Leipzig. Buchausstattung von Paul Renner, der auch den Einband entwarf". Díszesen aranyozott gerincű kiadói félmaroquin kötésben (Hübel & Denk, Leipzig), felül vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
24985.

Gobineau, [Joseph Arthur de]: Die Renaissance: Savonarola, Cesare Borgia, Julius der Zweite, Leo der Zehnte, Michelangelo. Historische Szenen vom grafen Gobineau. Übersetzung und Einleitungen von Alfred Steinitzer.
München, 1921. Georg Müller Verlag (W. Büxenstein Druckerei Gesellschaft in Berlin). 1 t. (címkép) + [8] + 587 + [3] p. + 47 t.
Joseph Arthur de Gobineau (1816-1882) kalandos életű francia író, utazó és diplomata, műkedvelő antropológus és filológus, a rasszista gondolat korai, meghatározó szerzője. Szerteágazó irodalmi munkásságában novellák, színművek és folytatásos regények egyaránt szerepelnek. Kései, drámaszerű műve a reneszánsz Itália történelmi nagyságainak elképzelt találkozásait jelenetezi, hosszabb-rövidebb történelmi esszék kíséretében. A művet a megjelenés évében lefordították németre, a német könyvpiacon évtizedenként készült új fordítása, sőt bekerült a német középiskolai tantervbe is.
Bibliofil kiadásunk szövegét oldalszámozáson belül gazdag szövegközti illusztrációs anyag kíséri, tipográfiáját és kötését Paul Renner könyvművész tervezte. Kolofon: "Diese Werk wurde im Auftrage des Verlages Georg Müller in München bei W. Büxenstein Druckereigesellschaft in Berlin gedruckt, gebunden bei Hübel & Denk in Leipzig. Buchausstattung von Paul Renner, der auch den Einband entwarf".
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félmaroquin kötésben (Hübel & Denk, Leipzig), felül vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
A Franklin-Társulat Olcsó könyvtár sorozatának történelmi és esztétikai tanulmányai. Kolligátum Márki Sándor, Karl Joel, Blaise Pascal, Hippolyte Taine és Henri Lachat műveiből. (1890-1918) [Öt füzet egybekötve.] Budapest, 1890-1918. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 138 + [2] p.; 63 + [1] p.; 222 + [2] p.; 148 p.; 52 p. A nyugati tudományossághoz való felzárkózás jegyében a XIX. század második felében több kiadó is tudományos sorozatot indított. A Magyar Tudományos Akadémia sorozatai mellett a Franklin-Társulat Olcsó könyvtárának tudományos kötetei is számottevőek. Kolligátumunk az Olcsó könyvtár történelembölcseleti, ismeretelméleti és esztétikai kiadványai közül válogat. Tartalma: Márki Sándor: Történet és történetírás. (1914) Egyetlen kiadás. Karl Joel: A történelem észszerűsége. Írta Joel Károly. Fordította Sas Andor. (1918) Egyetlen magyar kiadás. Blaise Pascal: Pascal Gondolatai. Francziából fordította Béri Gyula. [1918]. Első modern fordítás. Hippolyte Taine: Az eszmény a művészetben. Az "École-des-beaux-arts"-ban tartott előadások. Fordította Harrach József. (1917). Henri Lachat: A görög szobrászat. Francziából fordította Berkovics Miklós. (1904). Egyetlen magyar kiadás. Közölt műveink többsége ekkor jelenik meg magyar nyelven először. Blaise Pascal Gondolatainak ez a második magyar fordítása: az első (azóta elavult) fordítás még a reformkorban keletkezett: Gál Domokos munkája 1831-ben látott napvilágot. Béri Gyula fordítása tehát az első modern fordítás. Valamennyi munka címlapján régi tulajdonosi bélyegzés. Az előzékeken kézzel írt tartalomjegyzék. Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.
24986.

A Franklin-Társulat Olcsó könyvtár sorozatának történelmi és esztétikai tanulmányai. Kolligátum Márki Sándor, Karl Joel, Blaise Pascal, Hippolyte Taine és Henri Lachat műveiből. (1890-1918) [Öt füzet egybekötve.]
Budapest, 1890-1918. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 138 + [2] p.; 63 + [1] p.; 222 + [2] p.; 148 p.; 52 p.
A nyugati tudományossághoz való felzárkózás jegyében a XIX. század második felében több kiadó is tudományos sorozatot indított. A Magyar Tudományos Akadémia sorozatai mellett a Franklin-Társulat Olcsó könyvtárának tudományos kötetei is számottevőek. Kolligátumunk az Olcsó könyvtár történelembölcseleti, ismeretelméleti és esztétikai kiadványai közül válogat.
Tartalma:
Márki Sándor: Történet és történetírás. (1914) Egyetlen kiadás.
Karl Joel: A történelem észszerűsége. Írta Joel Károly. Fordította Sas Andor. (1918) Egyetlen magyar kiadás.
Blaise Pascal: Pascal Gondolatai. Francziából fordította Béri Gyula. [1918]. Első modern fordítás.
Hippolyte Taine: Az eszmény a művészetben. Az "École-des-beaux-arts"-ban tartott előadások. Fordította Harrach József. (1917).
Henri Lachat: A görög szobrászat. Francziából fordította Berkovics Miklós. (1904). Egyetlen magyar kiadás.
Közölt műveink többsége ekkor jelenik meg magyar nyelven először. Blaise Pascal Gondolatainak ez a második magyar fordítása: az első (azóta elavult) fordítás még a reformkorban keletkezett: Gál Domokos munkája 1831-ben látott napvilágot. Béri Gyula fordítása tehát az első modern fordítás.
Valamennyi munka címlapján régi tulajdonosi bélyegzés. Az előzékeken kézzel írt tartalomjegyzék.
Korabeli félvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen zöld címkén.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Schmidt, Heinrich (herausg.):  Goethe-Lexikon. [Lipcse] Leipzig, (1912). Alfred Kröner Verlag. 274 + [6] p. Első kiadás. A szócikkekbe tömörített, gótbetűs Goethe-lexikont Heinrich Schmidt (1874-1935) jenai levéltáros, egyetemi tanár szerkesztette. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
24987.

Schmidt, Heinrich (herausg.): Goethe-Lexikon.
[Lipcse] Leipzig, (1912). Alfred Kröner Verlag. 274 + [6] p. Első kiadás.
A szócikkekbe tömörített, gótbetűs Goethe-lexikont Heinrich Schmidt (1874-1935) jenai levéltáros, egyetemi tanár szerkesztette.
Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Spiegelmann Laura: Édeskevés. Bp., 2008., Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24988.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Az örök Goethe. Antológia a költő műveiből. Fordította Szabó Lőrinc és Turóczi-Trostler József. I-III.: Az ifjú Goethe. A férfi Goethe. Az öreg Goethe. [Teljes mű három kötetben, egybekötve.] Gyoma, 1932. Kner Izidor (ny.) 68 + [2] p.; 69 + [3] p.; 68 + [4] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Ezt a könyvet, melynek verseit Szabó Lőrinc, prózai részét pedig Turóczi-Trostler József fordította, Kner Izidor könyvnyomtató nyomtatta Gyomán, az 1932. esztendő június havában, Bodoni antikva betűkkel, a Diósgyőri Papírgyár Rt. papirosán". A Goethe halálának századik évfordulója alkalmából kiadott antológiahármas időrendi sorrendben válogat a költő lírai, prózai és értekező életművéből. A kolofonoldalakon Kozma Lajos könyvdíszei. Lévay-Haiman 1.453-1.455. Aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
24989.

Az örök Goethe. Antológia a költő műveiből. Fordította Szabó Lőrinc és Turóczi-Trostler József. I-III.: Az ifjú Goethe. A férfi Goethe. Az öreg Goethe. [Teljes mű három kötetben, egybekötve.]
Gyoma, 1932. Kner Izidor (ny.) 68 + [2] p.; 69 + [3] p.; 68 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Kolofon: "Ezt a könyvet, melynek verseit Szabó Lőrinc, prózai részét pedig Turóczi-Trostler József fordította, Kner Izidor könyvnyomtató nyomtatta Gyomán, az 1932. esztendő június havában, Bodoni antikva betűkkel, a Diósgyőri Papírgyár Rt. papirosán".
A Goethe halálának századik évfordulója alkalmából kiadott antológiahármas időrendi sorrendben válogat a költő lírai, prózai és értekező életművéből. A kolofonoldalakon Kozma Lajos könyvdíszei.
Lévay-Haiman 1.453-1.455.
Aranyozott, enyhén sérült, javított gerincű korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
[Folyóirat] Könyvtári Szemle. Könyvtárak, olvasók és könyvgyűjtők havi értesítője. Szerkesztette: Kőhalmi Béla. III. évfolyam, 1-12. szám. (1915. január - 1915. december). Budapest, 1915. Lantos A. könyvkereskedése. [4] + 224 p. + 1 t. A Kőhalmi Béla által szerkesztett Könyvtári Szemle 1913-1917 között jelent meg. Hasábjain könyvtárügyi szakcikkek, nyomdászat- és olvasástörténeti ismeretterjesztő cikkek, bibliofil hírek sorakoztak. A tartalomból: Szabó Ervin: Az európai kultúrközösség a háború után. Az új városi könyvtár Debrecenben -- Gárdonyi Albert: Könyvcenzúra és a ritka könyvek -- Haraszti Károly: A pesti nyomdák a 19. század első felében -- Rexa Dezső: A pápai főiskola könyvtára 1843-ban -- Kacziány Géza: Könyvtáraink károsodása 1849-ben -- Dienes László: Walter Hoffmann könyvtárügyi törekvései -- Walter Hoffmann: A könyvkölcsönzés hét parancsolata -- Kremmer Dezső: Horánszky Lajos könyvtára -- Dienes László: Könyvtárak és a békemozgalom. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.
24990.

[Folyóirat] Könyvtári Szemle. Könyvtárak, olvasók és könyvgyűjtők havi értesítője. Szerkesztette: Kőhalmi Béla. III. évfolyam, 1-12. szám. (1915. január - 1915. december).
Budapest, 1915. Lantos A. könyvkereskedése. [4] + 224 p. + 1 t.
A Kőhalmi Béla által szerkesztett Könyvtári Szemle 1913-1917 között jelent meg. Hasábjain könyvtárügyi szakcikkek, nyomdászat- és olvasástörténeti ismeretterjesztő cikkek, bibliofil hírek sorakoztak.
A tartalomból: Szabó Ervin: Az európai kultúrközösség a háború után. Az új városi könyvtár Debrecenben -- Gárdonyi Albert: Könyvcenzúra és a ritka könyvek -- Haraszti Károly: A pesti nyomdák a 19. század első felében -- Rexa Dezső: A pápai főiskola könyvtára 1843-ban -- Kacziány Géza: Könyvtáraink károsodása 1849-ben -- Dienes László: Walter Hoffmann könyvtárügyi törekvései -- Walter Hoffmann: A könyvkölcsönzés hét parancsolata -- Kremmer Dezső: Horánszky Lajos könyvtára -- Dienes László: Könyvtárak és a békemozgalom.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, színes festésű lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Bényei Gábor:  Bényei Gábor költeményei. Pest, 1861. A szerző sajátja - Nyomatott Beimel J. és Kozma Vazulnál. 142 + [2] p. Egyetlen kiadás. Bényei Gábor (1837-1892) református lelkész, költő, újságíró, a Napkelet, a Nefelejts, a Divatcsarnok, a Hölgyfutár, a Fővárosi Lapok és a Vasárnapi Ujság folyóiratok szerzője. Népies dalaival a Petőfi-követők népes táborát gyarapítja. A költemények után az előfizetők társadalomtörténeti szempontból érdekes névsora. A címlap és a belív további tizenöt levelén lapszéli pótlás, három levélen nagyobb javítás. Az első ív egy levele hiányzik, számos oldalon halvány foltosság, néhány oldalon olvasói tetszésnyilvánítást jelző jelölés. Szüry 479. XIX. század második felében készült egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén.
24991.

Bényei Gábor: Bényei Gábor költeményei.
Pest, 1861. A szerző sajátja - Nyomatott Beimel J. és Kozma Vazulnál. 142 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Bényei Gábor (1837-1892) református lelkész, költő, újságíró, a Napkelet, a Nefelejts, a Divatcsarnok, a Hölgyfutár, a Fővárosi Lapok és a Vasárnapi Ujság folyóiratok szerzője. Népies dalaival a Petőfi-követők népes táborát gyarapítja. A költemények után az előfizetők társadalomtörténeti szempontból érdekes névsora.
A címlap és a belív további tizenöt levelén lapszéli pótlás, három levélen nagyobb javítás. Az első ív egy levele hiányzik, számos oldalon halvány foltosság, néhány oldalon olvasói tetszésnyilvánítást jelző jelölés.
Szüry 479.
XIX. század második felében készült egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Kocsis Gábor: Beszélgetések a kutyámmal. Állati egyszerű megoldások bonyolult emberi problémákra. 2021, Pannónia Nyomda. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24992.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 500 Ft
14,91
17,19
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., 1984, Múzsák. Az 1931-es kiadás reprint kiadása. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. 285p Kiadói papírkötés
24993.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 400 Ft
11,92
13,75
Minimális ajánlat:
4 400 Ft
4 400 5 000 6 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft