Licitálható
24991.
Könyvek: Egyéb ritkaságok
4 800 Ft
13,01 EUR, 15,00 USD
4 800 Ft
Bényei Gábor:
Bényei Gábor költeményei.
Pest, 1861. A szerző sajátja - Nyomatott Beimel J. és Kozma Vazulnál. 142 + [2] p. Egyetlen kiadás.
Bényei Gábor (1837-1892) református lelkész, költő, újságíró, a Napkelet, a Nefelejts, a Divatcsarnok, a Hölgyfutár, a Fővárosi Lapok és a Vasárnapi Ujság folyóiratok szerzője. Népies dalaival a Petőfi-követők népes táborát gyarapítja. A költemények után az előfizetők társadalomtörténeti szempontból érdekes névsora.
A címlap és a belív további tizenöt levelén lapszéli pótlás, három levélen nagyobb javítás. Az első ív egy levele hiányzik, számos oldalon halvány foltosság, néhány oldalon olvasói tetszésnyilvánítást jelző jelölés.
Szüry 479.
XIX. század második felében készült egészvászon kötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen bordó címkén.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |