Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

Bajcsy-Zsilinszky Endre: Egyetlen út: A magyar paraszt. Bp., 1938, Kelet Népe (Attila Nyomda Rt-ny.), 152 p. Első kiadás. A borító MCKY munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, szakadt címlappal.
24970.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Rückert, Heinrich: Geschichte der Neuhochdeutschen Schriftsprache. Erster-Zweiter Band. [Teljes mű két kötetben.] [Lipcse] Leipzig, 1875. Theodor Oswald Weigel (Druck von Hundertstund &amp; Preis). X + [2] + 400 p.; VI + 378 p. Első kiadás. Heinrich Rückert (1823-1875) német filológus nyelvtörténeti műve két kötetben dolgozza fel az újfelnémet írott nyelv történetét. A munka beosztása: Erster Band: Die Gründung der Neuhochdeutschen Schriftsprache. Zweiter Band: Vom 16. bis zur Mitte des 18. Jahrhunderts. Egységes, aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén foltos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Részben felvágatlan példány.
24971.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 500 Ft
17,62
20,31
Minimális ajánlat:
6 500 Ft
6 500 7 500 9 000
24972.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
24973.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Sujánszky Antal' vallási és hazafiui költeményei. Pest, 1844, Emich Gusztáv, 230 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, az elülső szennylapon sarokhiánnyal.
24974.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
[Folyóirat] Die Grenzboten. Zeitschrift für Politik, Literatur und Kunst. Jährlich 52 Hefte. 80. Jahrgang, Nr. 42., (16. Oktober 1921). Leipzig-Berlin, 1921. Verlag von K. F. Koehler (Druck der Reichsbote GmbH., Berlin). 65-96 p. Periodikánk, a nemzeti liberális szellemben szerkesztett berlini "Die Grenzboten" 1841-ben indult. A lap a bismarcki időkben a nagypolgárság lapjává alakult, szemlélete ezzel egy időben konzervatívabbá is vált. Az utolsó évfolyam 1922-ben jelent meg. Gót betűs szövegoldalakkal megjelenő lapszámunk az utolsó előtti évfolyamból való, oldalszámozáson belül néhány fametszetű könyvdísszel, a belső borítón képes hirdetésekkel. Az eredeti borítófedélen kézi jegyzetek. Bibliofil, kézzel festett papírral borított korabeli kartonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, bibliofil, kézzel festett papírral borított, enyhén sérült korabeli tokban. Az eredeti első borító bekötve. Szép példány.
24975.

[Folyóirat] Die Grenzboten. Zeitschrift für Politik, Literatur und Kunst. Jährlich 52 Hefte. 80. Jahrgang, Nr. 42., (16. Oktober 1921).
Leipzig-Berlin, 1921. Verlag von K. F. Koehler (Druck der Reichsbote GmbH., Berlin). 65-96 p.
Periodikánk, a nemzeti liberális szellemben szerkesztett berlini "Die Grenzboten" 1841-ben indult. A lap a bismarcki időkben a nagypolgárság lapjává alakult, szemlélete ezzel egy időben konzervatívabbá is vált. Az utolsó évfolyam 1922-ben jelent meg. Gót betűs szövegoldalakkal megjelenő lapszámunk az utolsó előtti évfolyamból való, oldalszámozáson belül néhány fametszetű könyvdísszel, a belső borítón képes hirdetésekkel.
Az eredeti borítófedélen kézi jegyzetek.
Bibliofil, kézzel festett papírral borított korabeli kartonkötésben, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén, bibliofil, kézzel festett papírral borított, enyhén sérült korabeli tokban. Az eredeti első borító bekötve. Szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Miklós Tibor: Musical! Egy műfaj és egy szerelem története. A szerző, Miklós Tibor (1947-2013) író, műfordító, dalszövegíró, rendező által Lendvai Ildikó részére dedikált példány. Bp., 2002, Novella, 589+[3] p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24976.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Tolnai Gábor: Legyező-díszes könyvkötések Erdélyben. Egy díszítőmotívum története. Tíz képpel. (Dedikált.) Budapest, 1939. (Szerzői magánkiadás - Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 23 + [1] p. + 5 t. (kétoldalas). Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Varjas Bélának baráti szeretettel Tolnai Gábor. Bp. 1939. okt. 23". Tolnai Gábor irodalomtörténész rövid iparművészeti tanulmányát munkatársának, a szintén döntően régi magyar irodalommal foglalkozó Varjas Bélának ajánlotta. Prov.: Varjas Béla (1911-1985) irodalomtörténész, könyvtáros. (Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1939. évi 3. számából.) Fűzve, első fedőborító nélkül, a hátsó fedőborítón apró hiánnyal.
24977.

Tolnai Gábor: Legyező-díszes könyvkötések Erdélyben. Egy díszítőmotívum története. Tíz képpel. (Dedikált.)
Budapest, 1939. (Szerzői magánkiadás - Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). 23 + [1] p. + 5 t. (kétoldalas). Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Varjas Bélának baráti szeretettel Tolnai Gábor. Bp. 1939. okt. 23".
Tolnai Gábor irodalomtörténész rövid iparművészeti tanulmányát munkatársának, a szintén döntően régi magyar irodalommal foglalkozó Varjas Bélának ajánlotta.
Prov.: Varjas Béla (1911-1985) irodalomtörténész, könyvtáros.
(Különlenyomat a Magyar Könyvszemle 1939. évi 3. számából.)
Fűzve, első fedőborító nélkül, a hátsó fedőborítón apró hiánnyal.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Wass Albert: Az Antikrisztus és a pásztorok. Köln - Detroit, Amerikai Magyar Kiadó. Műbőr kötés, jó állapotban.
24978.

Licitálható
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
Minimális ajánlat:
6 000 Ft
6 000 7 000 8 000
Balzac, Honoré de:  Les contes drolatiques. Colliges ez Abbayes de Touraine. Vol. I-II. [Teljes mű két kötetben.] Paris, (1892 körül). Éditeur Calmann Lévy (Imprimerie Émile Colin, Lagny). 1 t. (címkép) + [4] + 330 p.; 1 t. (címkép) + [4] + 330 p. Honoré de Balzac (1799-1850) regényciklusai szünetében vetette papírra reneszánsz ízű, komikusan erotikus elbeszéléseit. Az először folyóiratokban napvilágot látott novellák 1832-1837 között kerültek gyűjteményes kötetekbe. Példányunk a nagy múltú francia kiadó, az elsősorban XIX. századi francia sikerszerzők kiadására szakosodott Calmann Lévy kiadó gondozásában jelent meg. Egységes, aranyozott, álbordás gerincű korabeli bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
24979.

Balzac, Honoré de: Les contes drolatiques. Colliges ez Abbayes de Touraine. Vol. I-II. [Teljes mű két kötetben.]
Paris, (1892 körül). Éditeur Calmann Lévy (Imprimerie Émile Colin, Lagny). 1 t. (címkép) + [4] + 330 p.; 1 t. (címkép) + [4] + 330 p.
Honoré de Balzac (1799-1850) regényciklusai szünetében vetette papírra reneszánsz ízű, komikusan erotikus elbeszéléseit. Az először folyóiratokban napvilágot látott novellák 1832-1837 között kerültek gyűjteményes kötetekbe. Példányunk a nagy múltú francia kiadó, az elsősorban XIX. századi francia sikerszerzők kiadására szakosodott Calmann Lévy kiadó gondozásában jelent meg.
Egységes, aranyozott, álbordás gerincű korabeli bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
[Frankfurti Névtelen]:  Das Büchlein vom vollkommenen Leben. Eine deutsche Theologie in der ursprünglichen Gestalt herausgegeben un übertragen von Hermann Büttner. Jena, 1907. Eugen Diederichs (Gedruckt in der Spamerschen Buchdruckeri, Leipzig). [8] + LXII + [2] + 106 + [6] p. Bibliofil kötetünk egy középkori vallásos elmélkedés szövegét közli. A Büchlein vom vollkommenen Leben (A tökéletes élet kis könyve) feltehetően a 13. században keletkezett, szerzője a Német Lovagrend egy névtelenségben maradt tagja, aki a rend frankfurti rendházában munkálkodott. Az isteni teljességről, az ember bukásáról, a belső békéről, a tökéletesség háromszor három lépcsőfokáról, a keresztény alázatról, a kevélységről írt elmélkedést igen nagy becsben tartotta Luther Márton, a mű első kiadója. Az 1516-ban kiadott értekezést az új korban Hermann Büttner (1867-1938) német filológus, műfordító látta el hosszú bevezetővel, valamint gazdag jegyzetanyaggal. Bibliofil kötetünkből gyűjtők számára húsz példányt kézi számozással láttak el, és egészpergamenbe kötöttek. Félpergamen kötésű példányunk számozatlan. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén. Jó példány.
24980.

[Frankfurti Névtelen]: Das Büchlein vom vollkommenen Leben. Eine deutsche Theologie in der ursprünglichen Gestalt herausgegeben un übertragen von Hermann Büttner.
Jena, 1907. Eugen Diederichs (Gedruckt in der Spamerschen Buchdruckeri, Leipzig). [8] + LXII + [2] + 106 + [6] p.
Bibliofil kötetünk egy középkori vallásos elmélkedés szövegét közli. A Büchlein vom vollkommenen Leben (A tökéletes élet kis könyve) feltehetően a 13. században keletkezett, szerzője a Német Lovagrend egy névtelenségben maradt tagja, aki a rend frankfurti rendházában munkálkodott. Az isteni teljességről, az ember bukásáról, a belső békéről, a tökéletesség háromszor három lépcsőfokáról, a keresztény alázatról, a kevélységről írt elmélkedést igen nagy becsben tartotta Luther Márton, a mű első kiadója. Az 1516-ban kiadott értekezést az új korban Hermann Büttner (1867-1938) német filológus, műfordító látta el hosszú bevezetővel, valamint gazdag jegyzetanyaggal. Bibliofil kötetünkből gyűjtők számára húsz példányt kézi számozással láttak el, és egészpergamenbe kötöttek. Félpergamen kötésű példányunk számozatlan.
Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bejegyzés.
Aranyozott kiadói félpergamen kötésben, felül aranyozott lapszélekkel, az aranyozott címfelirat a gerincen barna címkén. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500
Corneille, Pierre: Théatre choisi. Nouvelle édition. Ornée de 4 portraits en pied coloriés. Paris, [1880 körül]. Garnier Fréres (Imprimerie Ferdinand Imbert). 1 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett acélmetszetű címkép: a szerző portréja) + [4] + IV + [5]-442 + [2] p. + 3 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett acélmetszet). Pierre Corneille (1606-1684) francia klasszicista drámaíró klasszikus drámáit kötetünkben négy részletgazdag, kézzel színezett illusztráció díszíti. Tartalma: Le Cid -- Horace -- Cinna -- Polyeucte -- La Mort de Pompée -- La menteur -- Rodogune -- Nicoméde. A becsület és szenvedély kérdéseit taglaló Corneille-életmű kötetünkben szereplő szövegei egy kivétellel történelmi környezetbe helyezett verses tragédiák. Az egyetlen kivételt a "La mentuer" (A tanító) című, kortárs környezetben játszódó komédia jelenti. Néhány oldalon apró foltosság, néhány oldalon csekély lapszéli hiány. Díszesen aranyozott, álbordás gerincű kiadói félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, körülvágatlan, szép példány.
24981.

Corneille, Pierre: Théatre choisi. Nouvelle édition. Ornée de 4 portraits en pied coloriés.
Paris, [1880 körül]. Garnier Fréres (Imprimerie Ferdinand Imbert). 1 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett acélmetszetű címkép: a szerző portréja) + [4] + IV + [5]-442 + [2] p. + 3 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett acélmetszet).
Pierre Corneille (1606-1684) francia klasszicista drámaíró klasszikus drámáit kötetünkben négy részletgazdag, kézzel színezett illusztráció díszíti. Tartalma: Le Cid -- Horace -- Cinna -- Polyeucte -- La Mort de Pompée -- La menteur -- Rodogune -- Nicoméde. A becsület és szenvedély kérdéseit taglaló Corneille-életmű kötetünkben szereplő szövegei egy kivétellel történelmi környezetbe helyezett verses tragédiák. Az egyetlen kivételt a "La mentuer" (A tanító) című, kortárs környezetben játszódó komédia jelenti.
Néhány oldalon apró foltosság, néhány oldalon csekély lapszéli hiány.
Díszesen aranyozott, álbordás gerincű kiadói félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, körülvágatlan, szép példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00
Minimális ajánlat:
4 800 Ft
4 800 5 500 6 500

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft