Esterházy Péter: Fancsikó és Pinta (írások egy darab madzagra fűzve). A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író, publicista által dedikált példány. Bp., 2005, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Esterházy Péter: Függő. Bevezetés a szépirodalomba. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író, publicista által DEDIKÁLT példány. Bp.,1981,Magvető, 184+1 p. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gyömrői) Rényi Edit: ~ versei Bp., 1919. Benkő Gyula (Krausz J. és Társa ny.) 41+(2)p. A mű szerzője a Tanácsköztársaság alatt majd az emigrációban aktív politikai szerepet vállalt. Később ő kezelte pszichiáterként József Attilát. A költő gyengéd érzelmeket táplált kezelőorvosa iránt, egyik legszebb verse, a ?Nagyon fáj? múzsája is ő volt. Mivel nem viszonozta a szerelmét, megromlott viszonyuk, sőt, egyszer a költő késsel is rátámadt Rényire. Töredezett szélű, kiadói papírborítóban. Nagyon ritka!
Németh László: Égető Eszter I-II. köt. A szerző, Németh László (1901-1975) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1960., Magvető, 1 t.+444+1 p.; 477+1 p. 3. kiadás! Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
[Johann Hübner] Hübner János: Mostani és régi nemzeteket, országokat, tartományokat, városokat, emlékezetre méltó mezővárosokat, helységeket, folyókat, tavakat, tengereket, öblöket, fokokat.szigeteket, hegyeket, erdőket, barlangokat, pénzeket, mértékeket, 's t. e. f. esmértető Lexikon, mellyet szerzett Hübner János, jobbított, alkalmasztatott Sperl Xav. Ferencz, a' Magyar és Erdély országi geographiával tökélletesített; a' régi esmértetésével bővített; a' tartományoknak bécsi gyülés, és párisi békülés szerént elhatároztatásával tellesített Fejér György. Első darab, A-D, Második darab M-Z. Pest, 1816-1818., Trattner János Tamás, XXIV. 708 + (2)p.; I 1853p, 64p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott félbőr kötésben
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Werther par Goethe. Traduction nouvelle par Pierre Leroux, accompagnée d'une préface par George Sand. Dix eaux-fortes par Tony Johannot. Paris, [1845]. J. Hetzel et Cie. (Typographie de Prevot et Drouars, Saint-Denis). 1 t. (címkép) + LIV + [4] + 196 + [2] p. + 9 t. (hártyapapírral védett rézmetszetű illusztrációk). Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) szentimentális levélregénye, a Werther eredeti nyelven először 1774-ben jelent meg. A korhangulatot pontosan eltaláló, tabudöntögető regény óriási sikernek bizonyult, öltözködésben, modorban, társasági konvenciókban valóságos Werther-láz alakult ki, melynek nyomán hamar megindult az irodalmi utánzatok és fordítások sora. Francia nyelven 1776-ban debütált, újrafordított Werther-kiadásunk az ötödik-hatodik francia változatnak számít. Fordítója Pierre Leroux (1797-1871) filozófus, társadalomelméleti író, a mű tíz rézmetszetét Tony Johannot francia illusztrátor készítette. Az első előzéken katalóguscédula, az előzékeken kisebb foltosság. Díszesen aranyozott, álbordás gerincű korabeli félmaroquin kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.
Az olvasás gyakorlására rendeltetett könyv. Második rész, a magyar országi és a magyar korona alatt található városokban, és nagyobb helységekben lévő nemzeti oskolákban. Buda, 1823, Királyi Magyar Universitas. Sérült papírkötés, kopottas állapotban.
Prévost, abbé: Histoire de Manon Lescaut et du chevalier Des Grieux. (Leipzig, 1911). (Ernst Rowohlt - Imprimerie Drugulin). [4] + 298 + [2] p. Bordázott Van Gelden-papírra készült bibliofil kötetünk az 1908-ban alapított lipcsei Ernst Rowohlt és a klasszikus lipcsei műhely, a Drugulin-nyomda tizenharmadik együttműködésének eredménye. Kolofon: "Ce livre, édité par Georges A. Tournoux, est le treuzieme Drugulin, imprimé pour la Maison Ernst Rowohlt de Leipzig, Novembre 1911." Rodenberg 379. Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
Schnitzler, Arthur: Buch der Sprüche und Bedenken. Aphorismen und Fragmente. [Bécs] Wien, 1927. Phaidon-Verlag (Druck von Record-Office). 234 + [2] p. Első kiadás. Arthur Schnitzler (1862-1931) osztrák idegorvos, író és drámaíró, a századforduló körüli bécsi modernizmus fontos szereplője, a polgári élet megfigyelője és kritikusa. Kötetünk a többször perbe fogott szerző aforizmáit és a közállapotokról alkotott kendőzetlen ítéleteit adja közre. Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.