Schnitzler, Arthur:
Buch der Sprüche und Bedenken. Aphorismen und Fragmente.
[Bécs] Wien, 1927. Phaidon-Verlag (Druck von Record-Office). 234 + [2] p. Első kiadás.
Arthur Schnitzler (1862-1931) osztrák idegorvos, író és drámaíró, a századforduló körüli bécsi modernizmus fontos szereplője, a polgári élet megfigyelője és kritikusa. Kötetünk a többször perbe fogott szerző aforizmáit és a közállapotokról alkotott kendőzetlen ítéleteit adja közre.
Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.