Corneille, Pierre: Oeuvres de Pierre Corneille. Précédées d?une notice sur sa vie et ses oeuvres par Fontenelle. Paris, [1906 körül]. Librairie Furne, Boivin & Cie (Typographie Firmin-Didot et Cie, Mesnil). 1 t. (hártyapapírral védett acélmetszetű címkép) + [4] + XII + 758 + [2] p. + 11 t. (hártyapapírral védett acélmetszet). Évszám nélkül megjelent kiadásunk megjelenési évének meghatározásához tekintetbe vettük, hogy a XIX. század neves francia kiadója, az 1826-ban alapított Librarie Charles Furne kiadóba 1860-ban Jouvet, 1900-ban Combet, 1906-ban pedig Léon Boivin vásárolta be magát, a kiadványok kiadói impresszuma ennek megfelelően változott. Corneille-összesünk belíve azonban a kötet 1866. évi összeállításától, első kiadásától kezdve változatlan. Díszes kiállítású kötetünk a francia klasszicista dráma meghatározó egyéniségének, Pierre Corneille (1606-1684) drámaírói munkásságát közli: a becsület, szenvedély és szerelem konfliktusait feldolgozó, ókori díszletek között játszódó tragédiáit és kortárs környezetű két komédiáját. Valamennyi drámaszöveg előtt a cselekmény alapvető fordulatát megjelenítő, részletgazdag, hártyapapírral védett acélmetszet. Az első előzéken Ex libris. Poss.: Csillag Gézáné Blank Filippina, gazdag bankárcsaládba született Vas megyei földbirtokos. Díszesen aranyozott, álbordás gerincű kiadói félmaroquin kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
Flaubert, Gustave: Die Sage von Sankt Julian dem Gastfreiein. Mit 12 Original-Lithographien von Max Kaus. Deutsch von Else von Hollander. Potsdam-Berlin, 1919. Gustav Kiepenheuer Verlag (Druck von W. Drugulin in Leipzig). 46 + [2] p. + 12 t. (kőnyomat). Az Irgalmas Szent Julián legendája című klasszikus Flaubert-elbeszélés német, bibliofil kiadásának szövegét Max Kaus (1891-1977) német grafikusművész 12 expresszionista rajza kíséri. A háborúban egészségügyi tisztként szolgáló Max Kaus a flandriai fronton ismerkedett össze a korai német expresszionizmus mesterével, Erich Hackel grafikussal és nyomdásszal, kettejük barátsága erős nyomot hagyott Max Kaus művészetén. Max Kaus expresszionista korszaka később kivívta a nemzetiszocialista zsűri ellenszenvét, és a degenerált művészet elrettentő példaként hivatkoztak a művész háború által inspirált, illetve közvetlen az első világháború után készült műveire. (Der Graphischen Bücher. 1. Band) Lang, Expressionismus 165. Isphording I, 225. Jentsch 49. Illusztrált kiadói félvászon kötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Szép példány.
Die Lust zu Fabulieren. Zusammengestellt von Erich Lobbes. Illustriert von Max Schwimmer. (Számozott.) (Leipzig), 1954. Deutsche Buch-Export und -Import GmbH. (Gedruckt von Offizin Andersen Nexö). 105 + [7] p. Egyetlen kiadás. Könyvgyűjtők számára, 250 számozott példányban készült bibliofil kiadás. A Max Schwimmer német grafikusművész egész oldalas rajzaival illusztrált kötet a német és világirodalom rövid elbeszéléseiből, tanulságos meséiből válogat, Ezópusztól Heinéig. Kolofon: "Vom diesem Buch wurden 1500 Exemplare, davon 250 numerierte, angefertigt. Dieses Exemplar trägt die Nummer 214". Kiadói kartonkötésben (Franz Dathe, Leipzig), az aranyozott címfelirat a gerincen és az első kötéstáblán fekete címkén. Szép példány.
Moulin-Eckart, Richard: Hans von Bülow. Mit mehreren Bildern und Faksimiles. München, 1921. Rösl & Cie. (Druck der Spamerschen Buchdruckerei in Leipzig). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 502 + [2] p. + 2 t. (hártyapapírral védett tábla) + 2 melléklet (kihajtható, illetve kétleveles hasonmás). Egyetlen kiadás. Hans von Bülow (1830-1894) zongoraművész és karmester, Richard Wagner, majd Liszt Ferenc tanítványa. A korrajzba ágyazott pályakép a korabeli német kulturális élet keresztmetszete is egyben. Az első előzéken Ex libris. Díszesen aranyozott gerincű, illusztrált kiadói bőrkötésben, felül aranyozott festésű lapszélekkel.
Bernardin de Saint-Pierre, Jacques-Henri: Paul et Virginie -- La Chaumiére indienne. Paris, [1852]. Victor Lecou (Imprimerie de Madame Veuve J. Degeorge, Arras). 1 t. (hártyapapírral védett, acélmetszetű címkép) + 276 p. + 13 t. (hártyapapírral védett acélmetszet). Jacques-Henri Bernardin de Saint Pierre (1737-1814) kalandos életű francia mérnök, botanikus, kalandor, utazási író. Gyermekkora meghatározó élménye volt hajóskapitány nagybátyja mellett eltöltött karib-tengeri utazása. A később mérnöknek tanult szerző Európa különböző udvaraiban megfordult, utazásai során bejárta Oroszországot, Isztambult, Máltát, majd hosszabb időt ismét a karib-tengeri francia gyarmatokon töltött. Írói hírnevét a forradalom előestéjén, 1788-ban megjelent, a Karib-tenger szigetvilágában játszódó idilljével, szerelmi történetével aratta, melyben a trópusok két francia fiatalja hamarosan egymásba szeret. A regény az idillként megjelenített, gyarmati Karib-tenger egzotikus világa iránt komoly érdeklődést keltett. Bibliofil kiadású regényünk szövegét a cselekményt szorosan követő szövegközti rajzanyag kíséri. A 217. oldaltól a szerző "La Chaumiére indienne" címmel írt újabb egzotikus története. Az először 1790-ben megjelent történet az író filozófiai indíttatású indiai tanmeséje az igazság természetéről, útnak induló angol tudóssal és bölcs indiai brahminnal, gazdag illusztrációs anyaggal. Néhány oldalon halvány foxing. Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Szép példány.
Annus a nativitate salvatoris nostri Jesu Christi M. DCCCXXVII. communis dierum 365. stylo Gregoriano, et Juliano deductus, sive Calendarium in usum ecclesiae R. Catholicae. Budae, 1830 , Typis ac Sumpt. Reg. Univers. 47p . az utolsó lap hiányzik + hozzá: Schematismus inclyti regni Hungariae, Partiumque eidem adnexarum cum schematismo litterario, ejusque indice subnexo pro Anno 1827. Budae, 414p. + hozzá: Schematismus individuorum per regnum Hungariae et Partes eidem adnexas procurant anno MDCCCXXVII. Budae 72 p + (16)p. Korabeli kartonált papírkotésben
Emlény. Karácsoni, ujesztendei és névnapi ajándék. 1843. Hat aczélra metszett képpel. Ney Ferenc, Nagy Ignác, Szemere Miklós, Frankenburg Adolf, Császár Ferenc, Vachot Imre, stb . Pest, 1843. Heckenast Gusztáv, 1 (címkép, acélmetszet) t.+4+272p.+5 (acélmetszetek) t. Modern vászonkötésben, néhány lap foltos, intézményi bélyegzővel.
Esterházy Péter: Esti. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író, publicista által dedikált példány. Bp., 2010, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Gömöri Jenő Tamás: A szörnyű év I. A siralomházban. (Rabságom versei 1944-ből.) A szerző által duplán dedikált példány! Első kiadás! Számozott 7.es számú példány! Bp., 1946, Dr. Vajna és Bokor, 79 p. Aranyozott félvászon kötésben
Zsolt Béla szerk.: Fehér könyv. Írta: Bródy Sándor. Folytatja: - -. Budapest, 1945. [Globus ny.] 181 + [2] p. Közvetlenül a háború után megjelent válogatás - utalva Bródy korábbi sorozatára - politikai és kulturális szövegei elsősorban az antiszemitizmussal foglalkoznak, de Rákosi és Károlyi is szerepet kapott benne. Papírborítóban, kissé sérült.