Fechner, Gustav Theodor: G. Th. Fechners Zend-Avesta. Gedanken über die Dinge des Himmels und des Jenseits vom Standpunkte der Naturbetrachtung. Frei bearbeitet und verkürzt herausgegeben von Max Fischer. [Lipcse] Leipzig, 1922. Insel-Verlag (Druck von Bibliographischen Institut). XVI + 293 + [1] p. Első kiadás. Gustav Theodor Fechner (1801-1887) német fizikus, orvos, természetfilozófus, a fizikai ingerek és az észlelés között kapcsolatot kereső pszichofizika kísérleti tudományának megalapozója. Zend-Avesta címen kiadott, a túlvilág szerkezetét vizsgáló misztikus írása eredetileg három terjedelmes kötetben jelent meg (1851), bibliofil kiadásunk a természetfilozófus misztikus írásainak szerkesztett, rövidített változata. (Der Dom. Bücher deutscher Mystik.) Sarkowski 454 A. Aranyozott, illusztrált kiadói félpergamen kötésben. Jó példány.
Juhász Ferenc: A szent tűzözön regéi. (Dedikált.) (Budapest), [1969]. Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda). 404 + [4] p. Első kiadás. Dedikált: "Belia Gyuriéknek nagy szeretettel, öleléssel ajánlom: Ferenc. Budapest, 1969. március 14." Kötetünk kötéstervét és tipográfiáját Kass János grafikusművész tervezte. Prov.: Belia György (1923-1982) irodalomtörténész, Babits-kutató, a Szépirodalmi Könyvkiadó lektora. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, Hajnal Gabriella színes rajzával illusztrált, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Sully Prudhomme, [René François Armand]: Poésies 1872-1878. Las Vaines Tendresses - La France - La Révolte des Fleurs - Poésies diverses - Les Destins - Le Zénith. Paris, [1900 körül]. Librairie et Imprimerie de Alphonse Lemerre. 268 p. René François Armand Sully Prudhomme (1839-1907) francia parnasszista költő, formaművész. 1865. évi bemutatkozása óta verseskötetek egész sorában érzékeny témákat megrímelő költő az anyai szeretetről, a társasági estékről, a hűtlenségről, a jóakaratról, a bánatról és a virágokról (olykor a hazaszeretetről) szerzett dalokat és szonetteket. A közönségkedvencnek számító formaművészt nem csupán a Francia Akadémiába vették fel, hanem 1901-ben (Tolsztojjal szemben) elsőként nyerte el az irodalmi Nobel-díjat. A nyert összeget a szerző a francia írószövetségre hagyta, az elsőkötetes költők támogatása céljára. 1900 körül megjelenő életműkiadásunk a költő lírai életművét hat kötetben adta ki, példányunk a sorozat önmagában is megálló harmadik része. (A parnasszista szerző körüli századfordulós kultusz, illetve a szerző életműve olyannyira speciálisan francia jelenség, hogy csak néhány szövegét fordították magyarra, önálló kötete magyarul nem jelent meg.) (Oeuvres de Sully Prudhomme. Tome 3.) Díszesen aranyozott gerincű, álbordás kiadói félbőr kötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Dekoratív, körülvágatlan, szép példány.
Montaigne, (Michel de): Oeuvres completes de Montaigne. Textes établis par Albert Thibaudet et Maurice Rat, introduction et notes par Maurice Rat. [Paris], (1962). (Éditions Gallimard - L'Imprimerie Sainte-Catherine, Bruges). XXIV + 1791 + [1] p. Az életmű első zsebkönyv-kiadása. Életműkiadásunk Michel de Montaigne (1533-1592) francia gondolkodó, filozófus, esszéíró Esszéit, itáliai útinaplóját, levelezését és feljegyzéseit közli, modern helyesírással, Maurice Rat Montaigne-kutató jegyzeteivel. Valamennyi későbbi Montaigne-kiadás ezt a normatív kiadást veszi alapul Franciaországban. Példányunk levelein alul kisebb hullámosság. Dúsan aranyozott gerincű kiadói bőrkötésben. Jó példány.
Jósika Miklós 2 műve: Élet és Tündérhon. Kisebb regények. II. rész: Isten és ördög - Bájvirág - A mohilok gyöngye. Jósika Miklós' Regényei XIV. köt.; Visszhangok. I. rész: Ábránd és való, Vész és üdv., Rózsá Mária, Herculanum. 1. kiadás. Jósika Miklós' Regényei XX. köt.; Pesten, 1843-1844., Heckenast Gusztáv, 4+247+1 p.; 4+270 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésekben, kopott borítókkal, foltos lapokkal, a második könyv gerince és a könyvteste sérült a könyv vége levált (260-261. oldalak között) és egy lap sérült, szakadt (261/262 p.)
Ribbeck Ottó: A római költészet története. I-III. köt. Ford.: Csiky Gergely, Katona Lajos. I.: A köztársaság költészete. II.: Augustus kora. III.: A császárkor költészete. Bp., 1891-1893, MTA, VI+[2]+420 p.; VIII+447+[1] p.; [4]+552 p. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Sinka István: Vád. Versek. A szerző, Sinka István (1897-1969) író, költő DEDIKÁLT példány! Bp., 1939, Magyar Élet,("Jövő"-ny.), 262 p. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.