Kelényi B. Ottó: Egy magyar humanista glosszái Erasmus Adagia-jához. A szerző, Kelényi B. Ottó (1897-1944) könyvtáros, bibliográfus, történész által DEDIKÁLT, dátumozott (1940 dec. 16.)példány! Tanulmányok XIII. Bp.,[1940.],Fővárosi Könyvtár, (Budapest Székesfőváros Házinyomdája-ny.), 1 t. + 99 p. Papírkötés, borító nélküli példány.
Vas Gereben munkái, 2 kötet: A régi jó idők.; A pörös atyafiak. Vas Gereben munkáinak együttes képes kiadása I. és III. köt. Bp., [1886], Méhner Vilmos, 1 t.+ 518+(2) p.; 462+(2) p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, az egyik kötetben kijáró címképpel és címlappal.
Dante Komédiája. Ford.: Babits Mihály. I-III. köt. Tizenkét régi kép hasonmásával kötetenként, Zádor István könyvdíszeivel. Babits Mihály nyomtatott soraival. I. köt.: A pokol. II. köt.: A purgatórium. III. köt.: A paradicsom. Bp., 1913-1922, Révai, 4+332 p. + XII t.; 2+296 p.+XII t.; 320 p.+XII t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, (kétféle kötésben), kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel, az I-II. kötet hiányzó címlappal, a II. kötet szakadt elülső szennylappal.
Fehér Tibor: Maszk. A színész arca. Méreiné Wellesz Ella 32 eredeti fényképfelvételével. [Bp.],1943.,Dr. Vajna és Bokor, 32 p.+16 t. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, sérült gerinccel és szakadt, részben hiányos papírborítóval.