Sárközi Mátyás: Közel és távolban. München, 1963, Aurora, 110+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
Dr. Rashwan Mohamed: Nagib Mahfuz és a süllyedő világ. DEDIKÁLT! Pécs,[2002.],Krónika, 243 p.
Nadzsíb Mahfúz (Nagib Mahfuz, 1911-2006) a modern arab irodalom kiemelkedő, egyúttal különleges jelensége volt. Irodalmi munkásságát az 1987-ben Magyarországra települő filozófus, Rashwan Mohamed 2003-ban napvilágot látott monográfiája mutatja be magyar nyelven. A kereskedőcsaládból származó, 1957-ben Kairóban született Rashwan Mohamed 1987 óta Magyarországon él. A kairói egyetem irodalom-filozófia szakán végzett, majd megismerkedett két Egyiptomban tanító magyar professzorral, akik Budapestre invitálták. 1990-ben az ELTE-n doktori disszertációt írt Nobel-díjas honfitársa, Nadzsíb Mahfúz művészetéről. Rashwan 1992-től három éven át a pécsi egyetemen tanított kultúrtörténetet. Egy magyarországi iszlám közösség 2003-ban feljelentette közösség elleni izgatás miatt. Rashwan Mohamed szakított a vallásával, írásaiban rendre az iszlám veszélyeire hívta fel a figyelmet. Szerinte az iszlám antidemokratikus, antitoleráns, agresszív vallás, a mohamedánokat a vallás áldozatának tartja. A 2020-as években a Napút Online-on jelentek meg novellái. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Ady-múzeum. I-II. köt. Szerk.: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. Bp., [1924], Athenaeum, 183+1 p.; 220 p. Az I. kötett modern műbőr kötésben, a II. kötet kissé sérült kiadói papírkötésben
Karinthy Frigyes munkáinak 5 kötete: Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 4 (4, 12, 26, 27) kötete: Humoreszkek II., IV., VI, VII. köt. A sorozatot szerk. és sajtó alá rendezte: Szalay Károly. [Bp.], 2002-2006,Akkord Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések.; Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Bp., 2011, Európa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;
+ Fotótéka Karinthy Frigyes. "Nézzék meg ezt a fotográfiát." Összeáll.: Kovács Ida. Halász László előszavával. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda, 311 p. Kiadói papírkötés.
Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. 417. számozott példány. 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.
5 db - Katona Koós Kincső: Ezüstkék; Zoltán Péter: Boszorkánytánc vásznon ecsettel; Ablonczy László: Latinovits Zoltán tekintete; elkötelezetten. Blaskó Péterrel beszélget Spangel Péter; A magyar kultúra szolgálatában. Bogyay Katalinnal beszélget Dvorszky Hedvig. Mindegyik kötet DEDIKÁLT! Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
[Thaly] Thali Kálmán: Zengő liget. Thali Kálmán lyrai és újabb elbeszélő költeményei. 1-2. kötet. Bp., 1859., Lauffer és Stolf, 8+183+1;+16+228+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.