https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Folyamatos online aukciók

Tételek lista

Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} Az árverés lejárt! A tétel hamarosan kikiáltásra kerül
Sárközi Mátyás: Közel és távolban. München, 1963, Aurora, 110+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
1
25054.

Sárközi Mátyás: Közel és távolban. München, 1963, Aurora, 110+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
EUR
,
11,88
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Dr. Rashwan Mohamed: Nagib Mahfuz és a süllyedő világ. DEDIKÁLT! Pécs,[2002.],Krónika, 243 p.  Nadzsíb Mahfúz (Nagib Mahfuz, 1911-2006) a modern arab irodalom kiemelkedő, egyúttal különleges jelensége volt. Irodalmi munkásságát az 1987-ben Magyarországra települő filozófus, Rashwan Mohamed 2003-ban napvilágot látott monográfiája mutatja be magyar nyelven. A kereskedőcsaládból származó, 1957-ben Kairóban született Rashwan Mohamed 1987 óta Magyarországon él. A kairói egyetem irodalom-filozófia szakán végzett, majd megismerkedett két Egyiptomban tanító magyar professzorral, akik Budapestre invitálták. 1990-ben az ELTE-n doktori disszertációt írt Nobel-díjas honfitársa, Nadzsíb Mahfúz művészetéről. Rashwan 1992-től három éven át a pécsi egyetemen tanított kultúrtörténetet. Egy magyarországi iszlám közösség 2003-ban feljelentette közösség elleni izgatás miatt. Rashwan Mohamed szakított a vallásával, írásaiban rendre az iszlám veszélyeire hívta fel a figyelmet. Szerinte az iszlám antidemokratikus, antitoleráns, agresszív vallás, a mohamedánokat a vallás áldozatának tartja. A 2020-as években a Napút Online-on jelentek meg novellái. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1
25055.

Dr. Rashwan Mohamed: Nagib Mahfuz és a süllyedő világ. DEDIKÁLT! Pécs,[2002.],Krónika, 243 p.

Nadzsíb Mahfúz (Nagib Mahfuz, 1911-2006) a modern arab irodalom kiemelkedő, egyúttal különleges jelensége volt. Irodalmi munkásságát az 1987-ben Magyarországra települő filozófus, Rashwan Mohamed 2003-ban napvilágot látott monográfiája mutatja be magyar nyelven.
A kereskedőcsaládból származó, 1957-ben Kairóban született Rashwan Mohamed 1987 óta Magyarországon él. A kairói egyetem irodalom-filozófia szakán végzett, majd megismerkedett két Egyiptomban tanító magyar professzorral, akik Budapestre invitálták. 1990-ben az ELTE-n doktori disszertációt írt Nobel-díjas honfitársa, Nadzsíb Mahfúz művészetéről. Rashwan 1992-től három éven át a pécsi egyetemen tanított kultúrtörténetet. Egy magyarországi iszlám közösség 2003-ban feljelentette közösség elleni izgatás miatt. Rashwan Mohamed szakított a vallásával, írásaiban rendre az iszlám veszélyeire hívta fel a figyelmet. Szerinte az iszlám antidemokratikus, antitoleráns, agresszív vallás, a mohamedánokat a vallás áldozatának tartja. A 2020-as években a Napút Online-on jelentek meg novellái.
Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
EUR
,
11,88
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 800 Ft
3 800 4 400 5 000
Timothy Leary: Belső utazások. Alapítsd meg a saját vallásodat! Ford.: Békési József. Bp., 2005, Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.
1
25056.

Timothy Leary: Belső utazások. Alapítsd meg a saját vallásodat! Ford.: Békési József. Bp., 2005, Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
EUR
,
11,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Szemlér Lőrinc gyűjteményének aukciója    Bp. 1936. Postatakarékpénztár 96 l.+2t. A gyűjtemény többek között Szemlér Mihály festő 194 képét, rajzát és mintegy 500 bibliofil könyvet sorol fel, összesen 1266 tételt.
1
25057.

Szemlér Lőrinc gyűjteményének aukciója Bp. 1936. Postatakarékpénztár 96 l.+2t. A gyűjtemény többek között Szemlér Mihály festő 194 képét, rajzát és mintegy 500 bibliofil könyvet sorol fel, összesen 1266 tételt.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
EUR
,
11,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Ady-múzeum. I-II. köt. Szerk.: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. Bp., [1924], Athenaeum, 183+1 p.; 220 p. Az I. kötett modern műbőr kötésben, a II. kötet kissé sérült kiadói papírkötésben
1
25058.

Ady-múzeum. I-II. köt. Szerk.: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. Bp., [1924], Athenaeum, 183+1 p.; 220 p. Az I. kötett modern műbőr kötésben, a II. kötet kissé sérült kiadói papírkötésben

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
EUR
,
11,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Karinthy Frigyes munkáinak 5 kötete:  Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 4 (4, 12, 26, 27) kötete: Humoreszkek II., IV., VI, VII. köt. A sorozatot szerk. és sajtó alá rendezte: Szalay Károly. [Bp.], 2002-2006,Akkord Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések.;  Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Bp., 2011, Európa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;  + Fotótéka Karinthy Frigyes. "Nézzék meg ezt a fotográfiát." Összeáll.: Kovács Ida. Halász László előszavával. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda, 311 p. Kiadói papírkötés.
1
25059.

Karinthy Frigyes munkáinak 5 kötete:
Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 4 (4, 12, 26, 27) kötete: Humoreszkek II., IV., VI, VII. köt. A sorozatot szerk. és sajtó alá rendezte: Szalay Károly. [Bp.], 2002-2006,Akkord Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések.;
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Bp., 2011, Európa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;

+ Fotótéka Karinthy Frigyes. "Nézzék meg ezt a fotográfiát." Összeáll.: Kovács Ida. Halász László előszavával. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda, 311 p. Kiadói papírkötés.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
EUR
,
11,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. 417. számozott példány. 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.
1
25060.

Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. 417. számozott példány. 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
EUR
,
11,25
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 600 Ft
3 600 4 200 5 000
5 db - Katona Koós Kincső: Ezüstkék; Zoltán Péter: Boszorkánytánc vásznon ecsettel; Ablonczy László: Latinovits Zoltán tekintete; elkötelezetten. Blaskó Péterrel beszélget Spangel Péter; A magyar kultúra szolgálatában. Bogyay Katalinnal beszélget Dvorszky Hedvig. Mindegyik kötet DEDIKÁLT! Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
1
25061.

5 db - Katona Koós Kincső: Ezüstkék; Zoltán Péter: Boszorkánytánc vásznon ecsettel; Ablonczy László: Latinovits Zoltán tekintete; elkötelezetten. Blaskó Péterrel beszélget Spangel Péter; A magyar kultúra szolgálatában. Bogyay Katalinnal beszélget Dvorszky Hedvig. Mindegyik kötet DEDIKÁLT! Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 400 Ft
9,21
EUR
,
10,63
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 400 Ft
3 400 4 000 4 600
Philip Rawson: A tantra művészete. Ford.: Migray Emőd. H.n., 2002, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 172+(18) p. Kiadói papírkötés.
1
25062.

Philip Rawson: A tantra művészete. Ford.: Migray Emőd. H.n., 2002, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 172+(18) p. Kiadói papírkötés.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
[Thaly] Thali Kálmán: Zengő liget. Thali Kálmán lyrai és újabb elbeszélő költeményei. 1-2. kötet. Bp., 1859., Lauffer és Stolf, 8+183+1;+16+228+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
1
25063.

[Thaly] Thali Kálmán: Zengő liget. Thali Kálmán lyrai és újabb elbeszélő költeményei. 1-2. kötet. Bp., 1859., Lauffer és Stolf, 8+183+1;+16+228+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifju Werther keservei. Ford.: Bajza Jenő. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 4+191 p. Papírkötés, szétvált kötéssel, kissé foltos borítóval.
1
25064.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifju Werther keservei. Ford.: Bajza Jenő. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 4+191 p. Papírkötés, szétvált kötéssel, kissé foltos borítóval.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400
Pável Ágoston: Felgyujtott erdő. [Szombathely], 1936, Nemzedékek , (Martineum-ny.), 104 p. Egyetlen kiadás. A borítót Csébi Pogány István, a ciklusillusztrációkat Andor Lóránd festőművészek rajzolták. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.
1
25065.

Pável Ágoston: Felgyujtott erdő. [Szombathely], 1936, Nemzedékek , (Martineum-ny.), 104 p. Egyetlen kiadás. A borítót Csébi Pogány István, a ciklusillusztrációkat Andor Lóránd festőművészek rajzolták. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
EUR
,
10,00
USD
Ajánlatok száma:
0
Minimális ajánlat:
3 200 Ft
3 200 3 800 4 400

Licitálás az alábbi licitlépcsők szerint történik:

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft

Árverési szűrés

További oldal navigáció

Aukciósház

  • Cím: 1061 Budapest, Andrássy út 16.
  • Levelezési cím: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • Email : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Nyitva tartás:
  • Hétfő: 12-17
  • Keddtől Szerdáig: 10-17
  • Csütörtök: 10-19
  • Péntek: zárva
  • Hétvége: zárva

Galéria

Oldalaink

© 2011-2025 Darabanth Aukciósház Kft.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.
Elfogadom
A részletekért kattintson
https://www.darabanth.com/hu/feltetelek-gyik
darabanth.com
H
Tétel kosárba rakva

Kosár értéke:

Vásárlás folytatása
  Pénztárhoz