Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

25294.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Szalay Károly: Arcok törött tükörben. DEDIKÁLT! Bp., 2004., Hét Krajcár Kiadó. Kiadói papírkötés.
25295.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Elbeszélés I. Napoleon háborús korából. Ford.: Baróti Lajos. Bp., é.n., Rozsnyai Károly. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, sérült gerinccel, viseltes állapotban.
25296.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Thackeray, [William Makepeace]: - - vig elbeszélései. Ford.: Balázs Sándor. I-II. köt. [Egybekötve]. Pest, 1869-1870, Kisfaludy-Társaság (Athenaeum-ny.), 238 p.; 301+(1) p. Első magyar nyelvű kiadás. Félvászon-kötésben, kopottas borítóval, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
25297.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
25298.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
25299.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
25300.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Jókai Anna: A feladat. ALÁÍRT! Bp., 1979, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
25301.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Plisnier, Charles: Három házasság. ALÁÍRT! Bp., Bárd Ferenc és Fia. Kiadói egészvászon kötés, gerinc levált, viseltes állapotban.
25302.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Varga József:  Ady Endre. [Irodalomtörténeti pályakép a költő utolsó öt évéről.] (Dedikált.) (Budapest, 1964). (Akadémiai Nyomda). 135-159 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás. Dedikált: "Szamos Gyurkának régi, jó barátsággal és hálás köszönettel szívességeiért: Varga József. 64. aug". Varga József (1929-1993) irodalomtörténész, Ady-kutató, "A magyar irodalom története" című, 1964-1966 között kiadott hatkötetes akadémiai irodalomtörténeti szintézis Ady-fejezeteinek szerzője. Az itt közölt szöveg nagyjából megegyezik az egy évvel később kötetbe került változattal. (Különlenyomat a Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának Közleményei XXI. kötetének 1-4. számából.) Prov.: Szamos György történész, antikvárius. Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
25303.

Varga József: Ady Endre. [Irodalomtörténeti pályakép a költő utolsó öt évéről.] (Dedikált.)
(Budapest, 1964). (Akadémiai Nyomda). 135-159 + [1] p. Egyetlen önálló kiadás.
Dedikált: "Szamos Gyurkának régi, jó barátsággal és hálás köszönettel szívességeiért: Varga József. 64. aug".
Varga József (1929-1993) irodalomtörténész, Ady-kutató, "A magyar irodalom története" című, 1964-1966 között kiadott hatkötetes akadémiai irodalomtörténeti szintézis Ady-fejezeteinek szerzője. Az itt közölt szöveg nagyjából megegyezik az egy évvel később kötetbe került változattal.
(Különlenyomat a Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának Közleményei XXI. kötetének 1-4. számából.)
Prov.: Szamos György történész, antikvárius.
Fűzve, enyhén sérült, enyhén foltos, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 400 Ft
Minimális ajánlat:
1 400 Ft
1 400 1 600 1 800
Székely népballadák. A balladákat összeválogatta és magyarázta: Ortutay Gyula. Az illusztrációk fametszeteit Buday György készítette. Bp., 1948, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Félbőr kötés, gerinc sérült, kopott.
25304.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400
Vivaldi naplójából. Villányi László versei. DEDIKÁLT! 1997, Orpheusz Könyvek. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
25305.

Licitálható
Kikiáltási ár:
1 800 Ft
Minimális ajánlat:
1 800 Ft
1 800 2 000 2 400

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft