Statuo. Della Libera Universitá Deigli Studi di Trento. Makay Ádám névbejegyzésével, dátumozva (Roma, '81 02. 02., olasz küm (külügyminisztérium?)) Trento, 1978. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. B. Kállay István ex librisével és bélyegzésével. Dr. B. Kállay István (1942-1922) jogtörténész, egyetemi docens. Dr. B. Kállay István erdélyi szülők gyermekeként született 1942-ben. Egyetemi évei után beutazta a világot, jogtörténeti tanulmányokat folytatott az Oszakai Császári Egyetem jogi karán is. Évtizedekkel később már vendégoktatói megbízatással utazott vissza a Tokyo Waseda Egyetemre, ahol a Jogösszehasonlító Intézet munkatársa lett. Magyarországi pályájának állomásait felsorolni is sok lenne. Ott találjuk közöttük a Miskolci Egyetemet és a Külkereskedelmi Főiskolát - és természetesen a Széchenyi István Egyetemet.
Heltai Jenő: Scherzo. Modern Magyar Könyvtár. Bp., [1910], Singer és Wolfner, 190+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kosztolányi Dezső: Kínai és japán versek. Jaschik Álmos rajzaival. [Bp., 1932], Genius - Lantos, 104 p. Kiadói zsinórfűzéses papírkötés, kissé sérült, a külső hártyapapír borító hiányzik, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Barabás Tibor: Egy nép nevelői. Tanulmányok. Bp., 1947, Új Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner). A szerző által DEDIKÁLT! Átkötött nylon-kötésben, jó állapotban.
Vegyes tudományos könyvtétel, 4 db: Paul Davies: Az utolsó három perc. Felvetések a világegyetem végső sorsáról.; Paul Davies: Isten gondolatai. Egy racionális világ tudományos magyarázata.; Susan A. Greenfield: Utazás az agy körül.; William H. Calvin: A gondolkodó agy. Az intelligencia fejlődéstörténete. Bp., 1994-1998, Kulturtrade. Kiadói kartonált papírkötések.
Cicero: Philippicák Marcus Antonius ellen. Fordította, az utószót és a jegyzeteket írta Maróti Egon. Bp., 1990, Európa. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.