Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 769

Féja Géza: Sarjadás. Sárközi élmények és utazások. DEDIKÁLT! Bp., 1963, Szépirodalmi. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
24838.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Nevetős Fejfák. REPRINT! 1988, SZÁMALK. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24839.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Varga Dezső: A Viharsarok visszaüt. H.n., Békés megyei Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24840.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Petőfi Sándor összes költeményei. Bp., Uránia. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
24841.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Tóth Béla: Szálló igék lexikona. Bp., 1906, Franklin. Félvászon kötés, sérült, címlap kijár, kopottas állapotban.
24842.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Zilahy Lajos: A rongyos katona. Mesejáték két képben. Bp., 1915, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24843.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
P. C. Cast és Kristin Cast: A vad. Az Éjszaka Háza - 4. kötet. + Elárulva. Az Éjszaka Háza - 2. kötet. 2007, Kelly. Kiadói papírkötés, egyik a gerincnél elvált.
24844.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Széll Tibor: Hádész virága. ALÁÍRT! Békéscsaba, 2015. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24845.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Vadnai László:  Hacsek és Sajó. III. sorozat. [Kabaréjelenetek.] Budapest, [1933]. A Reggeli Újság kiadása (Klein S. [Jupiter] nyomda). 96 p. Egyetlen kiadás. Vadnai László (1904-1967) újságíró, humorista, konferanszié, a kávéházi jól értesült figurák, azaz Hacsek és Sajó alakjának kitalálója. A szerző ezernél is több, humorosnak szánt rövid jelenetet írt a két harsány vitatkozó szerepeltetésével. Kötetünk egy friss válogatást mutat be a termésből. Évszámadat feltüntetése nélkül kiadott kötetünk megjelenési évét 1933-ra becsüljük a jelenetekben elhangzó politikai és más természetű tények alapján: Hacsek és Sajó sarkos véleményt nyilvánít a sok beszédet mondó politikai aktorról, Hitlerről, Göring porosz (1933-1945), MacDonald angol (1929-1935), Gömbös magyar miniszterelnökről (1932-1936), Imrédy Béla pénzügyminiszterről (1932-1935), az olasz leszerelési konferenciákról, magyar színészek hollywoodi karrierjéről és Italo Balbo olasz repülő amerikai útjáról (1933). Fűzve, enyhén sérült, javított, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
24846.

Vadnai László: Hacsek és Sajó. III. sorozat. [Kabaréjelenetek.]
Budapest, [1933]. A Reggeli Újság kiadása (Klein S. [Jupiter] nyomda). 96 p. Egyetlen kiadás.
Vadnai László (1904-1967) újságíró, humorista, konferanszié, a kávéházi jól értesült figurák, azaz Hacsek és Sajó alakjának kitalálója. A szerző ezernél is több, humorosnak szánt rövid jelenetet írt a két harsány vitatkozó szerepeltetésével. Kötetünk egy friss válogatást mutat be a termésből.
Évszámadat feltüntetése nélkül kiadott kötetünk megjelenési évét 1933-ra becsüljük a jelenetekben elhangzó politikai és más természetű tények alapján: Hacsek és Sajó sarkos véleményt nyilvánít a sok beszédet mondó politikai aktorról, Hitlerről, Göring porosz (1933-1945), MacDonald angol (1929-1935), Gömbös magyar miniszterelnökről (1932-1936), Imrédy Béla pénzügyminiszterről (1932-1935), az olasz leszerelési konferenciákról, magyar színészek hollywoodi karrierjéről és Italo Balbo olasz repülő amerikai útjáról (1933).
Fűzve, enyhén sérült, javított, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Moore, [Thomas] Tamás:  Lalla roukh. Keleti rege. Írta Moore Tamás. Angolból fordította Lőriczi Lehr Zsigmond. Budapest, 1883. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 268 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Thomas Moore (1779-1852) ír származású angol költő, a romantikus nemzedék fontos tagja. Prózai részletekkel váltakozó verses románca keleti, perzsa-indiai tájakon játszódik. Egyetlen magyar fordítását a pozsonyi evangélikus líceum tanára, a számos nyelvből fordító pedagógus, Lőrinczi Lehr Zsigmond (1841-1871) készítette el, a műfordítást hagyatékából adta ki a Kisfaludy-Társaság.  Példányunkból az első repülő előzék hiányzik. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
24847.

Moore, [Thomas] Tamás: Lalla roukh. Keleti rege. Írta Moore Tamás. Angolból fordította Lőriczi Lehr Zsigmond.
Budapest, 1883. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 268 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Thomas Moore (1779-1852) ír származású angol költő, a romantikus nemzedék fontos tagja. Prózai részletekkel váltakozó verses románca keleti, perzsa-indiai tájakon játszódik. Egyetlen magyar fordítását a pozsonyi evangélikus líceum tanára, a számos nyelvből fordító pedagógus, Lőrinczi Lehr Zsigmond (1841-1871) készítette el, a műfordítást hagyatékából adta ki a Kisfaludy-Társaság.
Példányunkból az első repülő előzék hiányzik.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Longfellow, [Henry Wadsworth]:  Longfellow költeményeiből. Makkabéus Judás, Pandora és kisebb költemények. Fordította Szász Béla. Budapest, 1897. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 259 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Henry Wadsworth Longfellow (1807-1882) amerikai költő, tanszékvezető egyetemi tanár. Magyarra elsőként legnevezetesebb művét, a Hiawatha című indián eposzát fordították le, kötetünk a szerző lírai és balladaköltészetéből szemezget, illetve közreadja két drámájának fordítását. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
24848.

Longfellow, [Henry Wadsworth]: Longfellow költeményeiből. Makkabéus Judás, Pandora és kisebb költemények. Fordította Szász Béla.
Budapest, 1897. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 259 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás.
Henry Wadsworth Longfellow (1807-1882) amerikai költő, tanszékvezető egyetemi tanár. Magyarra elsőként legnevezetesebb művét, a Hiawatha című indián eposzát fordították le, kötetünk a szerző lírai és balladaköltészetéből szemezget, illetve közreadja két drámájának fordítását.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200
Erdős Renée: Az Asszony meg a Párja. Bp., 1904, Signer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötésben.
24849.

Licitálható
Kikiáltási ár:
3 000 Ft
Minimális ajánlat:
3 000 Ft
3 000 3 600 4 200

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft