Dvorszky Hedvig: Művészet és szakralitás. Keresztény művészek a Magyar Katolikus Rádióban. Válogatás - - riportjaiból. A szerző, Dvorszky Hedvig (1942- ) Ferenczy Noémi-díjas művészettörténész által dedikált példány. Megőrzött hangok 4. Bp., 2007, Jel, 343 p.+ XX t. Kiadói kartonált papírkötés.
Vörösváry László: A lélek derűje. A szerző, Vörösváry László (1908-1990) könyvkiadó által dedikált példány. (Bp., 1982), szerzői kiadás, 204 p. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
[Alpáry Imre] van Tromp I.: Sorsunk és a csillagok. (Népszerű asztrológia). Bp., 1941, Cserépfalvi (Pápai Ernő-ny.), 300+(4) p. Második kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Wright, [Sydney] Fowler: Prága nincs többé. Az 1938-as háború regénye. Ford.: Ferenczy Valér. Bp., 1937, Genius, 285+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval és gerinccel.
Szirtes György: Színház a Broadway-n. A szerző, Szirtes György által Boschán Daisy (1942- ) koreográfus, operarendező részére dedikált példány. (Bp., 1990), Népszava. Kiadói papírkötés.
Illés Béla: A 339-es szoba. Új esztendő. A szerző, Illés Béla (1895-1974) kétszeres Kossuth-díjas író, újságíró által dedikált példány. Bp., 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó, 197+(3) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, sérült műanyag védőborítóban.
Orosz László Wladimir: Tua maxima culpa. Miskolc, 2006, Norna Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
A Nagy Ágnes grafikus által illusztrált könyv fülszövege: "Egy vers annyiban autentikus, amennyiben megőrzött még valamit az ősi-mágikus költészet erejéből; ezen erő a nyelvi architektúra kaleidoszkópszerűen átfejlő kristály-formáiban ébred, egy olyan alkotói jelenlét által vezérelten, mely a Teremtés szakrális játékának analogonja. Mitikus képeim és reminiszcenciáim ? tudatállapotok. Ezért ne nyissanak csalóka, külső távlatokat; éppen ellenkezőleg: a sorsa elől egyre kétségbeesettebben menekülő embert varázstükrökként szembesítik Önmagával.? (Orosz László Wladimir.)
Orosz László Wladimir (1966-): író, költő, filozófus, hermetikus, asztrológus. "Több könyv és publikáció szerzője, a szinoptikus asztrológia elméletének megalkotója. 'Szivárványhídon át' című művében ezoterikus színelméletét mutatja be, az 'A Jelen és az Idő'-ben az asztrológiai kontextusban megjelenő Szabad Akarat és Determinizmus paradoxonát vizsgálja, de írt könyvet C. G. Jung komplex pszichológiájának spirituális vonatkozásairól is. Fontosnak tekinthetőek még azon tanulmányai is, melyek keretében szépirodalmi művek/életművek szellemi szintű értelmezését célozza meg (Komjáthy Jenő, Weöres Sándor, Ibsen Peer Gynt-je, Jack London)."